Б5 97 проблем с алармата

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
DJIGATA
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив-Троян
Контакти:

Б5 97 проблем с алармата

Мнениеот DJIGATA » Вто 01 дек 2009 20:52


Здравейте колеги, от скоро алармата на колата започна да се задейства сама-т.е.като я заключа и след около 1-2-3часа започва да "пищи" :banghead:
Колата е пасат б5 97г. На какво може да се дължи този проблем? Между другото на задна лява врата микроключето не работи явно, и като отварям вратата лампата в купето не се задейства, да не би от там да идва проблема? Дайте съвети и предложения, Благодаря Ви предварително :beer




Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с алармата

Мнениеот vasilb » Вто 01 дек 2009 21:52


Ако при отваряне на вратата лампата не светва (не се отчита, че вратата е отворена) и ако не се завърти ключа и да се подаде контакт алармата ще се включи сама след 30-40 или там колкото секунди в зависимост от марката и модела аларма. Когато се включва без причина е добре да се види дали шоковият датчик не е настроен на много чувствително (при мен се задейства от "тунинга по гърнетата" на някоя барака) или просто е дошло времето на алармата. Понякога правят проблеми и когато акумулаторът е паднал или върви към падане. Възможно е да имаш "мързеливи" съседи - виж около колата да няма изхвърлени костилки или такива боклуци, защото при мен се включваше, защото една баба си чистеше цветята и хвърляше ненужните й клончета върху колите, а като се засилят от 6-7 етаж стават доста тежки. Успех!


Потребителски аватар
DJIGATA
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив-Троян
Контакти:

Re: проблем с алармата

Мнениеот DJIGATA » Вто 01 дек 2009 22:26


vasilb написа:Ако при отваряне на вратата лампата не светва (не се отчита, че вратата е отворена) и ако не се завърти ключа и да се подаде контакт алармата ще се включи сама след 30-40 или там колкото секунди в зависимост от марката и модела аларма. Когато се включва без причина е добре да се види дали шоковият датчик не е настроен на много чувствително (при мен се задейства от "тунинга по гърнетата" на някоя барака) или просто е дошло времето на алармата. Понякога правят проблеми и когато акумулаторът е паднал или върви към падане. Възможно е да имаш "мързеливи" съседи - виж около колата да няма изхвърлени костилки или такива боклуци, защото при мен се включваше, защото една баба си чистеше цветята и хвърляше ненужните й клончета върху колите, а като се засилят от 6-7 етаж стават доста тежки. Успех!

Мерси колега :beer


Потребителски аватар
teoel
Дарителят
Мнения: 49
Регистриран на: Нед 14 юни 2009 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: проблем с алармата

Мнениеот teoel » Сря 02 дек 2009 11:01


vasilb написа: Понякога правят проблеми и когато акумулаторът е паднал или върви към падане.



Мисля че е акумулатора.
При студено време собствения саморазряд на стар акумулатор се увеличава.


Успех


Потребителски аватар
DJIGATA
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив-Троян
Контакти:

Re: проблем с алармата

Мнениеот DJIGATA » Сря 02 дек 2009 11:07


teoel написа:
vasilb написа: Понякога правят проблеми и когато акумулаторът е паднал или върви към падане.



Мисля че е акумуратора.
При студено време собствения саморазряд на стар акомулатор се увеличава.


Успех

Не съм сигурен, че е от акумулатора защото често го следя и окото си е зелено, а като вземе да пада трябва да стане черно :?
Благодаря все пак, всяко мнение и от значение :beer


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с алармата

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 02 дек 2009 11:20


Имах същия проблем обаче на А-класа и то свиреше само като е студено времето.Заключвам я и след 2-3 часа почва да свири без причина.При мен проблема се оказа бутончето на 5-тата много беше прибрано и като застудее то се свива и отчита отворена врата.При Пасата тези бутончета май са в бравата та може и те да ти правят проблем.


Потребителски аватар
DJIGATA
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив-Троян
Контакти:

Re: проблем с алармата

Мнениеот DJIGATA » Сря 02 дек 2009 11:33


KirilGeorgiev написа:Имах същия проблем обаче на А-класа и то свиреше само като е студено времето.Заключвам я и след 2-3 часа почва да свири без причина.При мен проблема се оказа бутончето на 5-тата много беше прибрано и като застудее то се свива и отчита отворена врата.При Пасата тези бутончета май са в бравата та може и те да ти правят проблем.

Точно от тях се съмнявам, че може да е, защото от задна лячва врата не ми свети плафона, и точно този микроключ обаче който е в самата врата на бравата може да прави мизерии :roll: Обмислям да сваля бравата и да напръскам микроключето с контактен спрей, може и да има ефект :mrgreen:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: проблем с алармата

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 02 дек 2009 11:42


Играчката е голяма и по добре като разглобяваш ги смени защото с пръскане не знам дали ще има ефект.Като разглобиш погледни много добре спойките защото много често проблема е в тях а не в самото ключе.


Потребителски аватар
DJIGATA
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив-Троян
Контакти:

Re: проблем с алармата

Мнениеот DJIGATA » Сря 02 дек 2009 11:46


KirilGeorgiev написа:Играчката е голяма и по добре като разглобяваш ги смени защото с пръскане не знам дали ще има ефект.Като разглобиш погледни много добре спойките защото много често проблема е в тях а не в самото ключе.

Благодаря колега прав си, но и аз имам доста опит с тези проклети микроключета :banghead: Май само на две врати не съм ги разгобявал вече, но и това ще стане :Mr Green Fun
А бравата в шофьорската врата съм я сменил с нова :(


Потребителски аватар
val-kat
Мнения: 40
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: проблем с алармата

Мнениеот val-kat » Вто 08 дек 2009 15:32


Здравей Колега,след като си сменял вече на шофьорската врата механизма няма смисъл да ти кажа че е зор, но наистина проблема може би ще ти дойде точно от там,макар,че имам малки съмнения и за бутон на преден капак.Пръсни му едно спрейче и виж резултата обаче смяната с ново ключе си остава най доброто решение! :roll:


Потребителски аватар
DJIGATA
Мнения: 68
Регистриран на: Сря 12 авг 2009 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив-Троян
Контакти:

Re: проблем с алармата

Мнениеот DJIGATA » Сря 09 дек 2009 11:31


val-kat написа:Здравей Колега,след като си сменял вече на шофьорската врата механизма няма смисъл да ти кажа че е зор, но наистина проблема може би ще ти дойде точно от там,макар,че имам малки съмнения и за бутон на преден капак.Пръсни му едно спрейче и виж резултата обаче смяната с ново ключе си остава най доброто решение! :roll:

Да колега, сигурно си прав, но за съжаление на последък съм отрупан с работа и нямам време да я поровя :077: Но интересното е, че тая вечер не се е обаждала- но не значе, че се е оправила :?


Потребителски аватар
kacarov_dupnitsa
Мнения: 1649
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 12:01
Автомобил: Ауди А6
Двигател:
Местоположение: Станке Димитров
Контакти:

Re: проблем с алармата

Мнениеот kacarov_dupnitsa » Сря 09 дек 2009 11:46


и аз имах подобрен проблем заключвам я от дистанционното пуска се алармата и си отивам на работа или си лягам добре обач че колата ми е под терасата и на 2-те места та я гася и я пускам на ново след това обаче един ден на работата това ми се случи 5 пъти поне и на края ми писна и отидох да я заключа с ключа без аларма след работа и отключих колата и се прибрах нямах вече проблеми нз на какво се е дължало това, колега ми каза че трябва да загледам преди да се кача в колата как свети лапичката на алармата защото имало няколко вариянта дали е Шоково, или незнам си какво и наистина когато се пускаше алармата въре светеше по друг начин примерно пулсира или мига по-бързо колата е Пасат Б3 1.8 комби

Успех колега дано я оправиш :да:


Потребителски аватар
ico.stoev
Мнения: 136
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: проблем с алармата

Мнениеот ico.stoev » Чет 10 дек 2009 18:49


Колеги знаете ли от къде се прави чувствителността на оригиналната аларма на пасат б5 98г.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: проблем с алармата

Мнениеот brum » Пет 11 дек 2009 10:52


Не се прави. Алармата няма шоков датчик.


Потребителски аватар
__papi__
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 11 апр 2010 21:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: проблем с алармата

Мнениеот __papi__ » Пон 12 апр 2010 11:23


И аз имам подобен проблем-включва се на час и 20 минути :shock Като часовник е! Незнам какво й направих :roll: Веднъж се включи алармата и аз натисках копчетата в несвяс :| НА контакт!! От тогава прави така :x
Алармата е Марк. Колата Пасат Б5.
Нищо не разбирам ...Ако някои колега е имал подобен проблем, моля пишете :?
Чакам съветите Ви! Предварително Благодаря!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта