Замръзнала врата на Б4

Техническа и сервизна информация за Passat
JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот JuStan » Пет 01 дек 2017 10:12


Колеги, превенция си трябва преди зимния сезона , а не като стане проблемът !
и аз съм го ял преди
също и при всяко измиване на колата посред зима - който го прави разбира се.

със силиконов спрей за ключалки (вд 40 не е оферта в дългосрочен план - има корозивни действия) се обработват всички движещи се части - панти, брави и ключалки пръска се дори отгоре през бутона за заключване на вратата и през ръкохватките- да бяга и да не се задържа влага и да замръзва!

отделно обработка на гумените уплътнения на вратите и на самите метални части на вратите, където контактуват с гумата с глицерин от аптеката - за левче или специален спрей за гуми, в ЛИДЛ ги имаше скоро- тубичка с тампон обаче - така няма НИКОГА да залепват и да се късат !

отделяш 5 минути в хубаво време или на топло/закрито (паркинг на мол:) ) и после не се мъчиш, като грешен дявол на студа !




Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот beboyan » Нед 13 яну 2019 7:33


Колеги, кажете как да отворя затворена задна дясна врата. Защитата за деца е включена, а пък дръжката отвън е на свободен ход и никакъв ефект от издърпването й. Пасат б7 седан. В тюба навсякъде дават как се разглобява механизма на отворена вече врата, но като че ли никога никой не е снимал решение на моята ситуация. Предполагам от студа и влага и жилото се е откачило някак си, или нещо друго. Мислех си да махна кората и изолиращата гума отстрани, където е врътката за защита от отваряне от деца и да я изключа и да си отворя от вътре. Но просто мястото е недостъпно при затворена врата.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот beboyan » Сря 16 яну 2019 18:26


Имаше предложения, вратата да се откачи от пантите, дали ще проработи?

А тук намерих интересно предложение за използване на тънка дълга отвертка и натискане на езичето за отваряне https://www.youtube.com/watch?v=YGyb9aSoIFA

Когато/ако го отворя ще отстраня пречещата пружинка и да се надяваме без повече грижи.

Какво мислите?


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот vladtod® » Чет 17 яну 2019 8:06


Подобен проблем преодолях като измъкнах уплътнението и вратата почна да хлопа и с подходящо изкривен електрод успях да я отворя като бутнах палеца който задържа езика.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот kris11 » Чет 17 яну 2019 14:13


beboyan написа:Колеги, ...

На така описаното - сваляне на задна седалка и тогава на кората. Но изчакй темп. навън да е 10 гр. Щипките по кората се чупят много лесно. Под капаката за дръжката сигурно има скрит винт, така ,че нанъпвай кората. Не знам как е точно при Б7 закрепването на кората , но ако щипките са като при Голф3,ПасБ4/5 Шаран си приготвиинструмент тип 2 зъба вилица за щипките.
С Шарана и аз имах като твоя проблем със бутнат механизъм за защита. Но при мен седлаките се свалят за секунди и има достъп до кората.
Утре , ако имам време ще поровя в нета за да намеря картинки за твоя Пасс.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот beboyan » Чет 24 яну 2019 10:49


В порше изток ми казаха, че трябва да се изреже с флекс дупка във вратата за да се отвори и да се поръча нова врата за няколко хиляди лева.....

Все си мисля, че може и да има накакъв друг начин... В английския форум четох, че за 150 паунда са му я отворили от дилърството, но тук явно не го знаят този начин....


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Pet_rov » Чет 24 яну 2019 11:52


Защо вместо вратата не се жертва кората? Не е ли по-лесно да се намери кора на поносима цена, отколкото цяла врата? Или да се строши външната дръжка и да се търси начин оттам да се отвори? Примерно ако се счупи дръжката, да се използва ендоскопска камерка да се разгледа отвътре? icon_idea


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот beboyan » Чет 24 яну 2019 23:10


ще си поиграя в събота, само да е по топло като днес. От Порше Изток бяха много любезни и казаха цена 3200лв за разбиването и смяната на разбитите части.

Същите части в ебей.де ще излязат 150 евро с доставката... - врата и актуатор. още 50 евро е вътрешната кора. Но все си мисля, че трябва да има smart решение - подобно на това за това поло 2005- https://www.youtube.com/watch?v=OiQulNevv4Y - изумително хитро с пробиване на дупка над болта, който държи механизма за child lock. Само да уцеля дупката от първия път :-))))

това също е обещаващо, но дали е подобно и на Б7 https://www.youtube.com/watch?v=9hfggI7VT9s

Поздрави


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот radotom » Пет 25 яну 2019 1:05


beboyan написа: Само да уцеля дупката от първия път :-))))

Ако ти се занимава, можеш многократно да увеличиш шанса за уцелване, ако първо разглобиш лявата врата и видиш къде трябва да се дупчи. :c020


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот vladtod® » Съб 26 яну 2019 11:30


Пробва ли да свалиш уплътнението както споменах с да жертваш една тънка дълга отвертка или електрод 3.25 и да натиснеш контрата.
Прикачени файлове
dd.jpg
dd.jpg (59.83 KиБ) Видяна 1312 пъти


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот beboyan » Съб 04 май 2019 20:00


Най-накрая намерих цял ден да се занимая с блокиралата врата. Както писах по-горе Порше Изток поискаха 3200 лв минимум за да изрежат дупка над дръжката отвън да взломят де що има за ломене и да ми продадат нова врата, заедно с боядисване, защото идвали небоядисани. Не мога да ги разбера, напоследък все като ги посетя все по-големи щуротии измислят. Ако бяха предложили разумно решение в рамките на 1000лв щях да се съглася, явно не им се работи.

Днес имах 6 часа на разположение и с помощта на по-горните постове (Благодаря!) и на ютюб успях да отворя вратата. Направих следното:
1) От въртре отстраних капака на дръжката и отвих болта под нея със звезда
2) силно подърпах кората от вътре и нагоре и след третото дръпване горните щипки поддадоха, счупих 3 щипки, но предварително се бях запасил със щипки от ебей за 5 паунда 10 броя
3) Откачих копчето за ел.прозорец - сучупих зъбчето от дясната страна, ще го залепя
4) откачих другите кабели и отстраних кората
5) отвих 8те болта около вътрешната метална планка

6) от горната страна натиснах и си отворих достатъчно широка дупка за да си пъхна ръката в кухината под външната блокирала дръжка. Не ми се искаше да разбивам нитовете, държащи държача на прозореца, защото нямам идея как да занитя после обратно - ако някои има предложение, моля да сподели?

7) започнах да дърпам и натискам жилата и лостчета до които се добираше ръката ми, а един съсед дърпаше вратата за дръжката отвън.
8) в един момент вратата поддаде, но само частично и започна да хлопа, това обаче ми даде възможност да пъхна плоска отвертка и да изключа защитата за деца. След това просто дръпнах жилото на вътрешната дръжка и воала, вратата се отвори за пръв път от 5 месеца.

Сега трябва да си намеря 12-грам отвертка/бит за да отвъртя болтът, държащ цилиндъра на външната дръжка. Докато бърках с ръка слепешком забелязах, че жилото на външната дръжка се е откачило откъм страната на актуатора. Смятам да сваля и актуатора и хубаво да го намажа със смазка по механичната част. И после трябва да сглобя всичко обратно.

Неприятното, е че трябва да го направя и за останалите врати, защото падне ли температуреата под 0 градуса и всички врати започват да замръзват и наливането със спрейове отвън няма никакъв ефект. И това е грешка в дизайна на фолксваген, но като гледам за тази си грешка за 4-те врати ще искат да им платя 12 800 лв ако ги "ремонтирам"...

Съгласен съм, че е много пипкава работа и 10 часа по ставка 30-40 евро, ок. Обчаче няма нужда да се реже вратата отвън и да ми продават врата и тем подобни работи.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот beboyan » Пон 03 юни 2019 9:39


Закарах колата на сервиза до нас и се справиха изключително добре. За 100лв ми рециклираха жилото, защото пластмасовия държач от към актуатора бил счупен и 30 лв за труд. Сега вратата се отваря и затваря като нова. Чува се много приятен звук при затварянето й. Другите ми три врати дрънчат вече силно. Ще закарам колата пак за да ги профилактират и тях. Поздрави :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Анатолий и 82 госта