Замръзнала врата на Б4

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Andrey » Съб 19 дек 2009 9:42


Колеги, вчера след като изчистих колата от снега и отворих шофьорската врата, после не искаше да се затвори. След като колата загря и стоплих салона, всико се оправи. Същото стана и вечерта след работа. Явно замръзва някъде. Та питането ми е - знае ли някой къде е проблема за да пръсна с ВД и да приключи темата. Ако беше по-топло щях да разглобя вратата и да смажа всичко, но сега....

Мерси предварително




GVG
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:53
Автомобил: PASSAT B6 2.0 TDI
Двигател: CBDC 2010
Местоположение: София,

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот GVG » Съб 19 дек 2009 9:47


И при мен се получаваше така при голям студ. Излекувах я като един ден свалих пластмасовата капачка на бравата на вратата и напръсках обилно навсякъде с един силиконов спрей. Обърни внимание на едно лостче от задната страна - то се движи когато дърпаш ръчката за отваряне от вътре. Май то замръзва.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Winner25 » Съб 19 дек 2009 10:19


При мен замръзва лостчето което се натиска надолу от външната дръжка :)
Снощи посред нощ свалях дръжките да го върна на ръка :lol:
Другия вариант е да стоиш с отворена врата докато се стопли колата.


Потребителски аватар
Kirocco
Мнения: 202
Регистриран на: Нед 22 юни 2008 17:57
Автомобил: VW Scirocco Scala
Двигател: EX
Местоположение: София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Kirocco » Съб 19 дек 2009 11:01


При мен се получи същия проблем със замръзването на вратата. Отварям я но после не иска да се затвори. След като загре двигателя и се пусне парното на маск след 20-30 мин размръзва и може да се затвори. Днес човекът които беше до мен държеше моита шофьорска вртата с моя колан а дясната врата я придържаше за дръжката, при което аз малко трудно превкючвах скоростите. :D Неприятното е че ако ме спрът ще ми съставят акта за без колан като нищо, а може и за друго да го отнеса. Не може да се чака 20-30 мин. да загрее колата, едно за бензина, друго за това, че закъсняваш за работа. Колеги моля помогнете с някои изпитан и ефикасен метод за третиране на тези ключалки и заключващи механизми с препарати или нещо друго. Каде и как да се впръскат. Мерси на всеки отзовал се на помощ на колега :talk: :beer :да:

Последна промяна от Kirocco на Пон 02 юли 2012 21:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Johnny_Brawo » Съб 19 дек 2009 11:31


Аз залагам на пръскането ,както каза колегата по-горе. При мен стана с течен парафин,продават го в аптеките. Пробвал съм и с WD-40 ( или както беше онова пръскало ) - пак става. Въпроса, според мен, е да пръскаш когато ти е суха дръжката, за да може да не пуска вода, която да замръзва.
Успех и базаварийна ! :beer


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Andrey » Съб 19 дек 2009 11:55


Току що напръсках всичко с ВД 40. Има осезаем ефект - отваря се по-леко и най-вече се затваря, но ще видим утре сутринта.... Иначе пръснах в ключалката, на закл. механизъм отстрани на вратата, после развих болта, който държи дръжката, леко я отделих от вратата без да я разкачам и напръсках целия механизъм вътре. Утре ще докладвам.


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот doktora » Съб 19 дек 2009 13:51


На мен също ми се е случвало , но само веднъж, при много голям студ да отворя вратата и после да не мога да я затворя. Също така ми се е случвало и да не мога да си отворя вратата въобще поради това че или е залепнала от студ, или е замръзнала ключалката.
Поради което, за да не се случват повече тези неприятни случки, всяка година, 2-3 дена преди да разбера че ще почне да вали сняг , правя следните неща:
- купувам една тубичка от аптеката с течен парафин , вземам гъбичка и намазвам обилно всички гумени уплътнения на вратите;
- всяка брава (не говоря за дръжката )до колкото мога пъхам вътре в нея грес, или от скоро взех да пръскам със силиконов спрей. Силиконовия спрей е по ефективен от към това че влиза навсякъде, но ми се струва че греста по предазва от замръзване.
- за размразяване на замръзнала ключалка/патрон, съм си купил едно мъничко спрейче, специално за тази цел. Продават ги по бензиностанциите. За 4-5 зими ми се е налагало да го ползвам два пъти.
От както вземам мерки, не съм имал случай в който да не мога да си отворя врата, или да не мога да я затворя.И моят съвет е, да се мажат по редовно уплътненията на вратите които най-често се отварят.
Разбира се, имало е случаи в които пак е залепвала врата , но с по леки подръпвания винаги съм успявал да я отворя.


Потребителски аватар
mafiota_a4
Мнения: 674
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 19:40
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN 09.1998
Местоположение: Ловеч,жк.Червен бряг

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот mafiota_a4 » Съб 19 дек 2009 14:08


Winner25 написа:При мен замръзва лостчето което се натиска надолу от външната дръжка :)
Снощи посред нощ свалях дръжките да го върна на ръка :lol:
Другия вариант е да стоиш с отворена врата докато се стопли колата.


Точно така?


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот kristianatanasov » Съб 19 дек 2009 17:45


Аз практикувам така:
За дръжките използвам WD-40 с тънката тръбичка пръскам във всяка дупка,като дръпнете дръжката и се получава отворм/у ключалката и подвижната част-там пръскам,във самата брава пак пръскам...даже и в ключалката пръскам малко.Миналата зима го правих два пъти и нямах проблем....Тази зима пръсках преди 4-5дни и нямам проблем засега....мисля да прусна пак след някой голям дъжд или сняг..
За залепването на самата врата-те залепват гумените уплатнениа:Мажа ги с това "млякото"(ЕФЕКТОЛ) на Химатех и врата не ми е залепвала до сега.....


Потребителски аватар
sploty
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот sploty » Съб 19 дек 2009 17:58


Преди два дни точно за един час ми замръзна механизма на вратата и уплътненията,но
днес ги намазах с глицерин,а механизмите с силиконов спрей.
Дано има ефект


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Andonov » Съб 19 дек 2009 18:50


След като не се затваря вратата, трябва да махнете пластмасата на самия механизъм и ще видите едно зъбче, което е в долната част. То задържа механизма, който се закопчава към болта на гредата.

Като остане в долно положение, пръскате върху него със спрей, а при липса го раздвжвате с отверка примерно или леко го нагрявате и излиза.

Това е проблема на пасата при незатваряща се врата. :wink:


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Петре » Съб 19 дек 2009 21:18


^+1
Днес на два пъти си играх на тази игра.Вторият път бе за норматив-бях трениран вече


Потребителски аватар
walentin
Мнения: 507
Регистриран на: Чет 22 мар 2007 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот walentin » Нед 20 дек 2009 0:07


Колеги; пожелавам ви този проблем да е най-големият Ви проблем. Всичко казано дотук беше вярно. Аз самият последните 2 дни имах същите ядове с 3 врати и за да тръгна все пак, връзвам съответната врата с ластици и колани, или и с двете, и след 10 мин каране на парно вратата вече може да се затвори без проблем. Но , в началото,когато не ще . само не блъскайте.Няма смисъл.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот vanko_VW » Нед 20 дек 2009 0:08


аз си купих глицерин(1.10лв.),намазах всички уплатнения и с спринцовка вкарах в ключалките и в бравите,за сега няма проблеми

Успех на всички


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Петре » Нед 20 дек 2009 11:06


Dо всички колеги с Б3 и Б4:
Ходете въоръжени с една кръстата отверка :idea:
След развиването на шест видии сте решили проблема,ако преди това сте се ослушвали



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], koko__2002, Ивайло Димов и 161 госта