Замръзнала врата на Б4

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот milmar » Нед 20 дек 2009 12:27


Петре написа:Dо всички колеги с Б3 и Б4:
Ходете въоръжени с една кръстата отверка :idea:
След развиването на шест видии сте решили проблема,ако преди това сте се ослушвали


На Б3 не зная как е ,но на Б4-та като свалиш кората (което е лесното) остава едно като дунапрен залепено с нещо като битум . Лятото се мъчих да го отлепя поради друг дефект по вратата и беше зор , а сега както е студено - само макетния нож го оправя mhihi .




Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Гергин » Нед 20 дек 2009 19:27


Взимате шише с вряла вода, поливаш шофьорската врата по уплатненията и си вътре.
Оставяш си малко вода и за механизма. Правил съм го и с кибрит и запалка като сваля пластмасата. Как не съм обърнал внимание на това зъбче дето казва колегата.
Иначе и аз си мажа вратите, само че с парафин. За мен ефектът е малко пресилен.


Потребителски аватар
Student_pravo
Мнения: 245
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 21:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница, София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Student_pravo » Пон 21 дек 2009 12:05


Аз да използвам да попитам за аналогичен проблем. Сутринта не можах да си вляза в колата :) Първо 2 минути се опитвах да вкарам ключа. Някак си успях. След това около 5 минути се опитвах да я отворя, но не стана по никакъв начин и взех такси. В момента колата е неизползваема, защото не мога да отворя вратата и да вляза вътре. Ако я полея с вряла вода в луфтовете, дали ще има ефект? Какво мога да направя в случая?


Потребителски аватар
sploty
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот sploty » Пон 21 дек 2009 12:13


Точно с наливането на топла вода успях днес да си отворя врата,
иначе сам я намазал обилно от вътре по уплътненията,но по цялата кола имаше 1см. лед и това че е намазана от вътре не помогна.


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот JC » Вто 22 дек 2009 1:03


Колеги, миналата година на Боровец отивам на студентско парти, хората влизат, а аз си грея колата(още ми се натяква) :D

Сутринта на -15 (, а става и на по-топло)отворих вратата,нооо няма затваряне.След 25мин парното на макс. се оправя, случи ми се още веднъж през деня.Може да изглежда елементарно като повреда , но е отвратително, всеки бърза за работа , др за училище и изпити и....
Прави ми впечатление,че през времето, когато не се затваря вратата вътре лостчето за заключване също не се движи.Раздвижи ли се, то и вратата се щраква -така бленуваното щракване :banana :applause:

Какво да направя, да пръскам с WD40 бравата и ключалката, а трябва ли да свалям и кората или да пробвам и така :bowdown

Пасата е В4, Благодаря !!!


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот pas1.8mi » Вто 22 дек 2009 7:44


Трябва да се промие добре механизма отстрани на вратата!Става и с ВД-40!Процедурата е пръскаш и дърпаш многократно външната или вътрешната дръжка за отваряне(за раздвижване)!


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Johnny_Brawo » Вто 22 дек 2009 10:18


Аз пък все си мисля ,че като го залея с гореща вода, при температуара -15 ( примерно ) ше си доразкажа играта след замръзването на водичката. Мое мнение, аз лично наистина се справям засега с WD-40 и течен парафин.
А относно колегата, дето вкарал ключа и след това си хванал такси... братле, има спрейове за размръзяване на ключалки. Аз лично съм виждал такива в Kaufland, но вярвам ,че ги има и другаде. Пробвай и след като я отвориш ( дано да е лесно ) гас на парното да стоплиш джаджите из вратата, взамаш някое от по-горе изброените пръскала и ... не жали мат'рял. ;)
Успех и леко с ръчната heavy metal zork


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Гергин » Вто 22 дек 2009 18:42


Andonov написа:След като не се затваря вратата, трябва да махнете пластмасата на самия механизъм и ще видите едно зъбче, което е в долната част. То задържа механизма, който се закопчава към болта на гредата.

Като остане в долно положение, пръскате върху него със спрей, а при липса го раздвжвате с отверка примерно или леко го нагрявате и излиза.

Това е проблема на пасата при незатваряща се врата. :wink:


Сутринта ми се случи отново проблемът с затварянето на вратата. Свалих пластмасата и донатиснах зъбчето, вратата се затвори веднага.
Благодаря, колега Андонов. :beer


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот velinsl » Вто 22 дек 2009 20:02


Не съм чел темата, но като съвет мога да ти напиша паркирай на такива места, че лявата врата да не се пада на север или да посреща вятъра. Скоро научих още дин съвет и ще го напиша - при отварянето на вратта първо я бутни навътре.


Потребителски аватар
c_todorov
Мнения: 42
Регистриран на: Сря 29 окт 2008 10:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот c_todorov » Вто 22 дек 2009 20:33


Миналата година използвах бяла грес с тефлон на MOTIP за смазване на механизмите на вратите (поради трудното им отваряне). Това се оказа и решение на проблема със затварянето при ниски температури и студена кола. Не е необходимо и сваляне на кората на вратата (Passat B4)-при сваляне на дръжката отвън, механизмът за отваряне е достъпен за смазката.


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Andrey » Сря 23 дек 2009 16:28


Да докладвам резултатите - напръсках вратата с ВД 40 и вчера сутринта /беше достатъчно студено/ вратата се отвори и затвори без проблем. Масълцето е вълшебно. Кората не съм свалял, а както съм написал по-горе, единствено леко издърпах бравата след като отвих болта, който я държи. Механизма се вижда достатъчно за пръскане.

Успех колеги и весели празници!


bigdady
Мнения: 134
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 1:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот bigdady » Пон 13 фев 2012 22:41


Колеги днеска същия проблем на вентото 97ма отвория един приятел и няма затваряне добре,че бях чел в форума че се получава от студ.Вързах я вратата с ластик и след 15тина минути каране се оправи но после погледнах до механизма за затваряне има една пласмаова тапа и там е точно щивчето за затваряне и отваряне на механизма който е свързан с ръчката на вратата.Купих едно ВД-40 напръсках там по механизма в патрона и местото между щивчето на дръпната ръчка на вратат дано да няма проблеми вече,но ми направи впечатление тази тапа е точно на щивчето явно е предвидено че може да има проблеми в тая област и са сложили пластмасова тапа вместо да разглабяш кората.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Winner25 » Вто 14 фев 2012 22:40


При пасатие не е нужно да се разглобява кората като не се затваря вратата. Случвало ми се е доста пъти и проблема е че лостчето което отваря вратата остава натиснато надолу. Маха се дръжката издърпва се и врата се затваря :wink:
Цялата процедура отнема 3 минути :D


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот Iezekil » Вто 14 фев 2012 22:59


Да,ама остава натиснато поради клеясване и замръзване в бравата.Пълното лекуване е сваляне и почистване от мизериите на бравата и смазване с нещо подходящо,да не е грес че да събира прах...Не всички брави имат вълшебния щифт за ръчно дръпване отстрани на бравата,при мен е на шофьорската врата само.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Замръзнала врата на Б4

Мнениеот beboyan » Сря 29 ное 2017 12:25


И на мен за поредна зима започнаха да ми замръзват ключалките - днес сутринта -7 - отвярям шофьорската врата и не мога да я затворя. Миналата зима същото само, че на задна дясна врата - като се стопли времето и всичко е нормално, но падне ли под -5 е ужас. Колата е Пассат Б7 - 2014.
Ако някой има решение на проблема ще съм много благодарен - пръскал съм с WD40 и Силиконов спрей - никакъв ефект - засега само топлината оправя ситуацията. Явно VW си остават с проблема със замръзващите ключалки на Пасат с години. Не намерих решение нито в google, нито youtube (само клипчета с проблем без решение, странно).

п.с. Ще питам и в BG Mami v Anglia - в този канал могат всичко :-).



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikivel и 54 госта