Б 5.5 отказаха спирачките

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот stefan4o » Чет 28 яну 2010 10:15


Този модел, доколкото разбрах от един "майстор" имат нещо като конструктивен недостатък. Под кората на чистачките, дето е акумулатора и сервото се събира вода и благодарение на някаква клапа тази вода трябва да се отича. Но с времето като се насъберат боклуци съответно тази клапа се спича (доколкото разбрах е на принципа като се понапълни се отваря от тежеста на водата, в смисъл не е постоянно отворена, не е с отводнителни канали като на нашите старици дето са си постоянно отворени да се изтича водата). Та оттам следва пълнене на сервото с вода и колата остава без спирачки, нашите вече го ядоха един път, сервото беше буквално ръждясало и не ставаше за нищо, подмениха го с някакво оригинално втора ръка за около 250 лева, за ново им искаха цена около 450 лева. Клапата съответно "майсторът" я премахна, за да може водата да се изтича безпрепятствено и да не се пълни вече.




Потребителски аватар
gicho76
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 19:21
Автомобил: VW Golf VI Variant
Двигател: 1600 tdi CAYC
Местоположение: Асеновград

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот gicho76 » Нед 31 яну 2010 10:00


stefan4o написа:Този модел, доколкото разбрах от един "майстор" имат нещо като конструктивен недостатък. Под кората на чистачките, дето е акумулатора и сервото се събира вода и благодарение на някаква клапа тази вода трябва да се отича. ....

Няма конструктивен недостатък а има лека немърливост от страна на собствениците. Отводнитлни отвори има 2 на дъното - под сервото и под акумулатора които особено в есенния сезон се запушват от листа и клонки , и собственика просто трябва да отвори капака, да свали акумулатора и да почисти с ръчичка тези боклуци. За презастраховане има и няколко големи тапи на перпендикулярната стена към мотора - може да се извадят и те, и дори да се напълни до тяхното ниво ще започне да се оттича от там, но и това ако не се направи започва писане в темата :wink:


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот gubaku » Сря 03 фев 2010 21:49


Точно мислех да пиша за този проблем. При мен се появи подобен "ефект" тия дни като застудя. Само че спирачките си ми работят идеално - само сутрин като вляза и педала на спирачката е твърд, но запаля ли веднага омеква и то без да се чуват каквито и да е звуци, и от там нататък никви дертища.

П.С. Забравих да спомена че дренажите под акумулатора са ми ок и никога там не се е пълнило с вода, и преди половин година сменях спирачна течност (в ХААС :)


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 03 фев 2010 21:54


gubaku написа:Точно мислех да пиша за този проблем. При мен се появи подобен "ефект" тия дни като застудя. Само че спирачките си ми работят идеално - само сутрин като вляза и педала на спирачката е твърд, но запаля ли веднага омеква и то без да се чуват каквито и да е звуци, и от там нататък никви дертища.

П.С. Забравих да спомена че дренажите под акумулатора са ми ок и никога там не се е пълнило с вода, и преди половин година сменях спирачна течност (в ХААС :)

И при мен преди да запаля колата педала е твърд.Според мен това не е проблем защото сервото не работи като е изгасен мотора.


andreanky
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 ное 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот andreanky » Чет 04 фев 2010 22:00


gicho76 написа:
stefan4o написа:Този модел, доколкото разбрах от един "майстор" имат нещо като конструктивен недостатък. Под кората на чистачките, дето е акумулатора и сервото се събира вода и благодарение на някаква клапа тази вода трябва да се отича. ....

Няма конструктивен недостатък а има лека немърливост от страна на собствениците. Отводнитлни отвори има 2 на дъното - под сервото и под акумулатора които особено в есенния сезон се запушват от листа и клонки , и собственика просто трябва да отвори капака, да свали акумулатора и да почисти с ръчичка тези боклуци. За презастраховане има и няколко големи тапи на перпендикулярната стена към мотора - може да се извадят и те, и дори да се напълни до тяхното ниво ще започне да се оттича от там, но и това ако не се направи започва писане в темата :wink:


абсолютно не си прав. само за това си мислех как ще почистя дупките от листа и клонки...Вече ще оглеждам но след дъжд качулка...

тази седмица сигурно ще обиколя да купя серво.. от някъде.


jdeep
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 11 фев 2010 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот jdeep » Чет 11 фев 2010 10:43


Здравейте колеги.Сблъсках се със същия проблем преди няколко дни в големите студове.Kолата е PASSAT 1,9 tdi 2001.Ставам ,паля колата ,тръгвам да я объщам и познайте спирам в гаража на комшията......Педала беше страшно твърд,спирачки никакви.Откарах я на майстор обяснявам им проблема , те ми отговориха че няма страшно било от някакъв маркуч за вакуум помпата.Отивам след 1-2 часа взимам я перфектни спирачки .... да ама не ,до следващия ден когато пак скова студ.Карам я отново и им обяснявам че пак нямам спирачки и че искам да ми проврят сервото да не е пълно с вода (бях прочел вече темата тук и всички симптоми съвпадаха едно към едно )Доста трудно ги навих, обаче се оказа точно това сервото до половината пълно с вода.Сменихме го с втора употреба от моргата 120 лв. и сега сутрин проблем няма колкото и студено да е .Обаче се появи друг проблем. Вчера спирам да пазарувам , оставям колата да работи с дигната ръчна, връщам се опитвам да тръгна колата колата като закована ,помислих че не сам пуснал ръчната или е блокирала .Вдигнах и пуснах няколко пъти нищо , опитах да раздвижа колата напред назад светнаха ABS-и ESP-та....Оставих я и се обадих на майсторите дето я правеха. Дойдоха пробваха и те по същия начин първо посля отвориха капака и отвиха едни метални тръби не знам за какво са ,за спирачките са нещо ама аз грам не разбирам ...Спирачките отпуснаха .Взеха я в сервиза да я правят .Днес си я взех казаха че са я оправили ,нямало да имам проблем,задна дясна ми била блокирала нещо като съм бил вдигнал ръчната не била добре обезвъздушена,сега я били обезвъздушили добре...ДА ама аз нешо не им вярвам, според мен не са направили нещо като хората първия път и сега се мъчат да ме баламосат...От какво може да се получило това, даите идеи и дали да не ида да си прегледам колата на друго място че все пак това са спирачки не е шега работа....


Потребителски аватар
PaskoFan
Мнения: 42
Регистриран на: Пет 28 мар 2008 7:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот PaskoFan » Чет 11 фев 2010 12:36


най добре да забравиш за ръчната през зимата няма оправяне , и ново жило да ти сложат пак ще влезе вода от някъде и на първия студ задържа като я опънещ...
:lol:


Konst_ko
Мнения: 15
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот Konst_ko » Пет 12 фев 2010 10:48


Да споделя и моя опит, дано да е от полза. Преди 3 месеца имах същия проблем, но при мен стана постепенно. Тоест ту имах спирачки, ту педала ставаше адски твърд и спирачките блокирваха а лампите за ABS и ESP светваха. Оказа се спирачна помпа. Често се случвало да се запушва - при мен беше от кофти спирачна течност (уж нова ама беше като пресечена). Резултат = нова помпа + нова спирачна течност + работа = 130 лева.


jdeep
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 11 фев 2010 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот jdeep » Съб 13 фев 2010 19:10


най добре да забравиш за ръчната през зимата няма оправяне , и ново жило да ти сложат пак ще влезе вода от някъде и на първия студ задържа като я опънещ...

Да ама проблема не е според мен ръчната , да ми замръзне за 3-4 мин при положение че температурата беше поне 5-6 градуса и бях карал колата 30 мин няма как да стане....
При смяната на сервото нещо не са направили като хората според мен , ама не знам .
Освен това сега се чува странен шум като натисна съединителя да превключа сякаш нешо стърже,а и педала на спирачката хваща по-ниско което супер ме дразни.Може ли самото серво да не е било наред и да направи този проблем?


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Отказаха спирачките на Б 5.5

Мнениеот kossis » Пет 15 мар 2013 17:19


:arrow


videodido
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 20 мар 2017 20:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Б 5.5 отказаха спирачките

Мнениеот videodido » Нед 28 яну 2018 15:13


Отпушваме горе споменатите дупки,бъркаме с миша опашка около 1 м. изплакваме обилно с вода.
Изваждаме вакума на серовото...и с голяма спринцовка теглим бъркоча 800-900мл(ръждива вода)...промиваме със спирт 1 л. !!! ... затопляме с пистолет за горещ въздух ;)
тествано и работи! (ако ли не,нов)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: MMX и 225 госта