Показания на борд компютъра за B5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
chakarov
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 15 мар 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот chakarov » Пон 22 мар 2010 16:49


Здравейте, колеги,
Прочитайки ръководството за експлоатация на B5 видях, че в средата на таблото (компютърния дисплей) трябва да се показва температура, изминато разстояние, разход, както и др.информация. При мен тази част си стои тъмна и няма никакви показания. Дори не предполагах, че там трябва да се вижда нещо. Някакви идеи?
P.S. Пасат, 1.8, 125кс, 20v, 98г.




Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот AmW » Пон 22 мар 2010 17:39


И аз нямам.
Нямам бордови по принцип, за това и нямам показания mhihi


Потребителски аватар
vladoru
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 19:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен, България

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот vladoru » Пон 22 мар 2010 20:52


chakarov написа:Здравейте, колеги,
Прочитайки ръководството за експлоатация на B5 видях, че в средата на таблото (компютърния дисплей) трябва да се показва температура, изминато разстояние, разход, както и др.информация. При мен тази част си стои тъмна и няма никакви показания. Дори не предполагах, че там трябва да се вижда нещо. Някакви идеи?
P.S. Пасат, 1.8, 125кс, 20v, 98г.

Колега имаш някаква грешка. Показанията, за които казваш (от борд компютъра или т.н. MFA) се изобразяват на левия дисплей (под стрелката на оборотомера) и различните стойности - за час, време на движение, среден и моментен разход на гориво, изминати километри и външна температура се превключват с бутоните на дясното лостче - това за чистачките. На дисплея в средата - за който питаш се появяват светещи символи за различни предупревдения - например: ниско ниво на маслото или на охлаждащата течност, прегрята вода, изтрити накладки, липса на спирачна течност, липса на вода за пръскане на стъклото и други подобни. И при всичките тези светвания има и звукова сигнализация - да те накара да погледнеш таблото. На колите с автоматична скоростна кутия там се изписва и номера на предавката (поне така е според описанието). Не зная ти какво ръководство си чел, но погледни и си изтегли - тук един колега е публикувал ръководсто на руски - виж на стр.13-14. Аз имам оригинално ръководство, получено с колата - на немски - не зная този език, но съдейки по картинките - става въпрос за това, което написах по-горе.


ilian34
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 16 мар 2010 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот ilian34 » Пон 22 мар 2010 22:18


b5 99г комби 125к. имам тези показания на дасплея и ги контролирам с бутони разположени на лоста на чистачките ако не се лъжа


Потребителски аватар
chakarov
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 15 мар 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот chakarov » Вто 23 мар 2010 9:43


Обаче аз на лостовете за чистачки и фарове нямам никакви бутони. Не зная защо така. И аз видях в ръководството, което вчера публикувах, че там има бутони, които при мен обаче липсват. Здраве да е!


Потребителски аватар
vladoru
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 19:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен, България

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот vladoru » Вто 23 мар 2010 10:58


chakarov написа:Обаче аз на лостовете за чистачки и фарове нямам никакви бутони. Не зная защо така. И аз видях в ръководството, което вчера публикувах, че там има бутони, които при мен обаче липсват. Здраве да е!

Колега, първо извинявай - сега видях, че ръководството което съм ти поръчал да видиш, ти си го качил в саита и вероятно от там си прочел това, за което питаш. Аз това ръководство го имам от няколко години, свалено от руския саит, а немското - с купуването на колата. Още тогава ми направи впечатление, че в едното някои работи са написани и нарисувани по един начин, в другото по друг, а на самата кола е съвсем трето - вероятно немците като конструират дадена кола всеки ден променят по нещо. А и друго - ако си забелязал някои от разделите в ръководството са обозначени с една звездичка (*) - това до колкото знам означава, че описаното там е опционално - може да го има, а може и да го няма. А щом нямаш на лоста тези бутончета (3 на брой - две от дясно за превъртане на тези показания на горе и на долу и едно от долу - за превключване между MFA-1 и MFA-2 и за ресетване на компютъра)най-вероятно въобще нямаш борд компютър. В моята кола е така, както съм написал, с изключение на това, че е с механична скоростна кутия и не ми се изписват тия показания за предавката в долния краи на централния дисплей.


http
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 10 дек 2010 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот http » Нед 09 яну 2011 16:39


Здравейте,
Искам да използвам темата за едно въпросче относно показателите на таблото.
При превключване на на опциите ми дава ---> час, температура, среден разход на гориво, моментен разход на гориво, някакво време, което си мисля, че време откакто е запален двигателя (може и да бъркам) и още две опции, които честно казано не знам за какво са, но и на двете ми дава малки стойности.Интересува ме мога ли по някакъв начин да видя информация за това колко километра ми остават да измина със съответния бензин в резервоара и какво означават онези две опции с малките стойности ако не се лъжа бяха km/h и km.?
Возилото е VW Passat B5 1998г 1.8Т 20V 150 к.с. --- черен цвят :lol:


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот gancho » Нед 09 яну 2011 18:53


http написа:Здравейте,
Искам да използвам темата за едно въпросче относно показателите на таблото.
При превключване на на опциите ми дава ---> час, температура, среден разход на гориво, моментен разход на гориво, някакво време, което си мисля, че време откакто е запален двигателя (може и да бъркам) и още две опции, които честно казано не знам за какво са, но и на двете ми дава малки стойности.Интересува ме мога ли по някакъв начин да видя информация за това колко километра ми остават да измина със съответния бензин в резервоара и какво означават онези две опции с малките стойности ако не се лъжа бяха km/h и km.?
Возилото е VW Passat B5 1998г 1.8Т 20V 150 к.с. --- черен цвят :lol:

Първи отговор-НЕ,не можеш да видиш оставащи километри,като на BMW и др.коли
Втори отговор-СРЕДНА СКОРОСТ и ИЗМИНАТИ км ,стойностите са малки-сещаш се защо mhihi
Като се оправи времето -настъпи ги тия 150коня-ще се оправят малките стойности :banana


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот pedalchobaba » Нед 09 яну 2011 20:23


Т.н. показание "distance to empty" го има на таблата half и full fis.


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот jrc2 » Пон 10 яну 2011 1:31


аз имам б5 2000г 116коня ПД мотор...с халф фис и нямам "distance to empty".... :roll:


http
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 10 дек 2010 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот http » Пон 10 яну 2011 15:26


Благодаря за отговора :)
А относно настъпването, и сега си го газя, то даже ми е по-икономично. В задръстванията си седя на 14.4 - 15.00 разход, а като го карам вечер 12 - 13 max :)


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот feikot » Вто 11 яну 2011 21:08


Първо,нямаш фис и за това мястото ти стои черно.Второ,МФА за което се говори в оборотомера е на Б5 със старото табло,моя е Б5 и имам халф фис,който е по-често срещан в 5.5,но моето табло е от "новите" разграфено до 260,за това е там.И не може да показва рейндж-или иначе казано разстояние което да измине с горивото.Май,чак на Б6 го има,за разлика от аудитата


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот jrc2 » Сря 12 яну 2011 2:59


feikot написа:И не може да показва рейндж-или иначе казано разстояние което да измине с горивото.Май,чак на Б6 го има,за разлика от аудитата




на б5.5 има тази опция за разстояние с наличното гориво...


ne7lly69
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kiustendil

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот ne7lly69 » Вто 08 фев 2011 16:19


chakarov написа:Обаче аз на лостовете за чистачки и фарове нямам никакви бутони. Не зная защо така. И аз видях в ръководството, което вчера публикувах, че там има бутони, които при мен обаче липсват. Здраве да е!

много се извинявам, но къде сте публикевали РЪКОВОДСТВОТО?


Потребителски аватар
vladobg78
Мнения: 409
Регистриран на: Пон 19 окт 2009 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот vladobg78 » Вто 08 фев 2011 21:06


:( Явно по-старите, т.е първите модели на Б5 нямат борд. комп. Моят е 97-ма и няма никакви бутони на лоста за чистачките.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта