Показания на борд компютъра за B5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот Rosenirs » Вто 08 фев 2011 21:35


vladobg78 написа::( Явно по-старите, т.е първите модели на Б5 нямат борд. комп. Моят е 97-ма и няма никакви бутони на лоста за чистачките.


Моят пасат е 97-ма и има борд компютър, който показва данните в оборотомера.Километража ми е до 260, но това според мен няма нищо общо с по новите табла, които показват данните на фис дисплей.




Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот ulipet » Вто 08 фев 2011 21:37


ето таблото от колата ми,само да поясня,че вече е с нов дисплей,има В 5.5 с такъв дисплей , по-новите са с фул дисплей,нямам опция оставащи километри до свършване на горивото ,но В 5.5 го имат независимо с кой дисплей са.:D
19102010237.jpg


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот dmcdjveli » Сря 09 фев 2011 0:43


а колега би ли споделил с какъв дисплей си бил преди, и сега с какъв си, и на каква цена ? Благодаря !


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2713
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот k_garchev » Сря 09 фев 2011 1:08


На някои автомобили трябва допълнително да се активира тази функция!


Потребителски аватар
Maste-pro
Мнения: 235
Регистриран на: Пон 23 мар 2009 19:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот Maste-pro » Сря 09 фев 2011 1:34


нямам опция оставащи километри до свършване на горивото ,но В 5.5 го имат независимо с кой дисплей са

Аз го имам, 2000г е моя. Повечето екстри зависят от покупката, дали е поръчкова или фабрична. Аз така си го обеснявам.


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот ulipet » Сря 09 фев 2011 9:00


dmcdjveli написа:а колега би ли споделил с какъв дисплей си бил преди, и сега с какъв си, и на каква цена ? Благодаря !

с същия,но беше избледнял и го замених с нов,лошо се вижда на снимката затова пояснявам


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот pedalchobaba » Сря 09 фев 2011 10:39


К_garchev е прав. Трябва да се активира допълнително Distance to empty, но понякога при комбинацията Иммо ІІІ табло с Иммо ІІ ЕКУ има вероятност и да не може да се подкара.


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот ulipet » Сря 09 фев 2011 19:53


pedalchobaba написа:К_garchev е прав. Трябва да се активира допълнително Distance to empty, но понякога при комбинацията Иммо ІІІ табло с Иммо ІІ ЕКУ има вероятност и да не може да се подкара.

....и как се активира с ваг ком?


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2713
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот k_garchev » Чет 10 фев 2011 1:00


ulipet написа:
pedalchobaba написа:К_garchev е прав. Трябва да се активира допълнително Distance to empty, но понякога при комбинацията Иммо ІІІ табло с Иммо ІІ ЕКУ има вероятност и да не може да се подкара.

....и как се активира с ваг ком?

Отиваш в някой сервиз където правят компютърна диагностика и им казваш!Но не е гаранция,че я имаш тази функция!На мен и трите ми фолксвагена са с Half-fis display и нито един не поддържа тази функция!Мисля че таблата след 2000г я поддържат!


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот ulipet » Чет 10 фев 2011 12:42


k_garchev написа:
ulipet написа:
pedalchobaba написа:К_garchev е прав. Трябва да се активира допълнително Distance to empty, но понякога при комбинацията Иммо ІІІ табло с Иммо ІІ ЕКУ има вероятност и да не може да се подкара.

....и как се активира с ваг ком?

Отиваш в някой сервиз където правят компютърна диагностика и им казваш!Но не е гаранция,че я имаш тази функция!На мен и трите ми фолксвагена са с Half-fis display и нито един не поддържа тази функция!Мисля че таблата след 2000г я поддържат!


имам Ваг-ком но не знам къде трябва та влеза за да направя настроиките...


Потребителски аватар
dr.76
Мнения: 57
Регистриран на: Съб 22 авг 2009 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот dr.76 » Вто 15 фев 2011 22:05


колега според мене имаш проблем във самия FIS display,някаде във Ауди форума имаше един които ги поправяше..даже мисля че и тук го има като тема.използвай търсачката...


Потребителски аватар
dimitar_85
Мнения: 292
Регистриран на: Сря 17 яну 2007 10:28
Автомобил: VW Passat B5.5
Двигател: AWX 2004g
Местоположение: Пазарджик

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот dimitar_85 » Чет 17 фев 2011 21:07


ulipet написа:ето таблото от колата ми,само да поясня,че вече е с нов дисплей,има В 5.5 с такъв дисплей , по-новите са с фул дисплей,нямам опция оставащи километри до свършване на горивото ,но В 5.5 го имат независимо с кой дисплей са.:D
19102010237.jpg


не само по-новите са с голям дисплей моя е Б5 1.8Т 1998 и със с голям дисплей,но защото имам и навигация(която не може да се ползва тук)на голямия дисплей дава показаниято и насоките на навигацията.както и среден моментен разход,последен пробег,средна скорост и външна температура.поне за тези се сещам.там си показва и когато няма бензин изобразява голяма бензиноколонка,грешки при АБС-а,ниско ниво на маслото,на течността за чистачките,грешки и т.н. това поне ми е изписвало досега.може и други неща да показва.
А колкото до въпроса на колегата пуснал темата.нямаш борд компютър затова нямаш показания и бутончета на лоста за чистачките.мисля че почти нама 1.8 20V с борд.комп. имам познат с такъв пасат и той нама.мисля че се слага при бензиновите от 1.8Т нагоре.при дизеловите друг приятел е с 1.9ТДИ 110к.с. и има и е с половин дисплей.можеби започват при тях от 110к.с. нагоре.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот pedalchobaba » Чет 17 фев 2011 21:59


ulipet написа:....и как се активира с ваг ком?


Distance to empty не може да се активира с Vag Com.
Това се прави с един друг хардуер - Vag Tacho и софтуер Hex editor, например. Разбира си има и други, които могат да изчетат EEPROM-а на таблото.
Там, на един адрес 0x0416 (или 0416h като Нех) се сменява едно С1 на Е1, но това е най-добре да го направи човек, който си разбира от работата.


badvess
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 08 ное 2012 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SOFIA

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот badvess » Чет 08 ное 2012 10:42


моят борд пък не ми показва никакви стоиности като натискам копчето на чистачките .Изглежда не работи :( как да го оправя? :?: автомобила е 97-ма година.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Показания на борд компютъра за B5

Мнениеот feikot » Чет 08 ное 2012 15:41


Ами сигурно нямаш...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kris11 и 76 госта