Passat B5.5 1.9 TDI AVF - Смяна ел. перка на климатика?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
paaco
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 10:10
Автомобил: Passat 5.5 1.9 TDI
Двигател: AVF 2005
Местоположение: sofia

Re: Passat B5.5 1.9 TDI AVF - Смяна ел. перка на климатика?

Мнениеот paaco » Съб 08 юли 2017 20:31


Когато правих моята майстора каза че имало два вида перки със сменяеми четки и капсуловани. Имаше една комбинация с бутоните на климатроника където показва какви грешки има. Питай колегата zfa159 той е спец по тези работи.




Потребителски аватар
eremiev
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 11 ное 2016 0:12
Автомобил: VW Passat B5 5 3b6
Двигател: AWT
Местоположение: Sofiq /Kn

Re: Passat B5.5 1.9 TDI AVF - Смяна ел. перка на климатика?

Мнениеот eremiev » Пет 11 авг 2017 17:05


Днес и аз смених перката с нова китайска 118 лв от ауто+ за около 1 час на жегата 1.8Т AWT вади се от горе. Само че докато я вадих, видях оцветител на задната гарнитура на компресора и малки балончета на запресованите маркучи към радиатора за климатика.
Някой сменял ли е тия маркучи? (Идват от към дехидратора запресовка за тръбички и тръбичките се снаждат към радиатора)
Предлага ли се уплътнението на компресора? Компресора е Денсо с 3 болта се захваща към ДВГ-то


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Passat B5.5 1.9 TDI AVF - Смяна ел. перка на климатика?

Мнениеот milenski_77 » Пет 11 авг 2017 22:30


Аз сменях единия маркуч, по същата причина изпускаше от запресовката.
Не знам при теб как са, но при мен на AVF единия маркуч преминава в тръба и отива чак горе под стъклото до капилярката. Именно него смених. Взех втора ръка, че новия овен скъп го и нямаше в наличност. Освен това смених и дехидратор и капилярката и всички о пръстени където разхлобявах. О пръстените ми ги даде майстора който ми източи фреона и после ми напълни системата.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта