Passat B5.5 1.9 TDI AVF - Смяна ел. перка на климатика?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Нед 25 апр 2010 22:26


То е ясно,ама ако има вариант да се оправи защо да давам излишни 300 лева и без това мога да ги вкарам в гуми а сега имам нужда mhihi ,въпреки че повечето хора ми казаха ,за тази перка ,че и да се направи не държи много,но за това търся съвети и от вас ...




gogovaseev
Мнения: 632
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 13:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pamplona Ispaniq

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот gogovaseev » Пон 26 апр 2010 6:32


колега надявам се няма да се сарди6 4е ти използвам темата,но да попитам не6то на ауди а4 сас са6тия мотор 2003 година на колко градуса се пуска перката за охлаждането на водния радиатор онзи ден 4аках до 95,7градуса по ваг ком и не се пусна,та вапроса ми е пове4е ли е или имам проблем вав ел блока или перката.благодаря ви предварително :beer


Потребителски аватар
Valerio
Мнения: 27
Регистриран на: Сря 17 дек 2008 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Valerio » Пон 26 апр 2010 10:37


Карам моя AVF повече от година с ремонтирана перка на климатика (сменени четки) без никакъв проблем. Задължително е, обаче, като я сглобиш, преди монтажа да я оставиш да поработи известно време, закачена на акумулатор или токоизправител, като периодично я пускаш и спираш, заради баланса. Не трябва да "мята".


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Пон 26 апр 2010 13:26


Ами вече поръчах нова ,ама забравих марката че тренирах като се обаждах,или vemo febi vaneo някаква такава 300 лева,утре ще я слагам ,че почнаха вече жегите ...


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 26 апр 2010 13:28


:shock :shock Вярно ли струва 300лв тази перка в България?


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот eddyman » Пон 26 апр 2010 13:58


По спомени моята я взех за 220 лв. от Аутотехника, обаче се оказа че накрайника е различен и трябваше да се напасва. Иначе с труда ми излезе 250 лв.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 26 апр 2010 14:01


Дали са ти за Ауди затова се различава буксата.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Пон 26 апр 2010 14:05


KirilGeorgiev написа::shock :shock Вярно ли струва 300лв тази перка в България?

в ауто + е даже 540 или нещо подобно......
Киро я кажи твоята рапидка зад перката, като я въртя много ли напъва и имаше ли болтове на нея,че се съмнявам дали при мен не са слагани допълнително за да не мърда ...че като знам утре какъв филм ме чака пак с тези радиатори :bishop


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 26 апр 2010 14:18


Е сега ще хода да я снимам и ще ти пратя снимки.Само една рапидка има и после със завъртане перката или по точно пластмасата която е около нея излиза от ушичките.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Пон 26 апр 2010 14:31


не се разкарвай аз я научих наизуст,въпроса е ,че аз махнах видията или рапидката няма значение ...,напъвах напъвах и усетих как изпращява и май ще се счупва и за това махнах всичко останало :banghead:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 26 апр 2010 14:46


И да се счупи няма проблем перката се продава заедно със дифузьора.Трябва да отрежеш свинските опашки които държат кабела между двете перки.Като вземеш новата перка и я видиш свалена ще видиш че не е толко сложно да я монтираш.Трябва ти обаче канал или подемник за да прокараш кабела до буксата.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Пон 26 апр 2010 16:22


Тя старата е свалена ,направо и резнах и кабела,че нямах нерви ,на новата не знам дали ще има такъв предпазител,утре ще разбера ,кабела мисля да го прокарам над перките до датчика,въпреки че колата в момента е на подемник не виждам смисъл да се разправям,утре ще видим какво ще я бъде...


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Вто 27 апр 2010 22:01


Чак като погледнах нова ми стана ясно,колко по-лесно е можело да ми бъде ама...всичко е сменено и :beer


Потребителски аватар
Vladislav.lilov
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 11:29
Автомобил: Pasat 5 5
Двигател: Avf 2002
Местоположение: София

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Vladislav.lilov » Чет 29 юни 2017 21:56


Здравейте колеги,от няколко дена съм собственик на пасат 5,5 avf 1,9 tdi 130 кс.Прочетох всичко що намерих тук но все пак имам въпрос. Първо проблема,перката на климатроника не ми работи,днес ходих до сервиза за климатици и закачиха часовниците и казаха че има налягане и фреон, обаче издули до 25 бара системата и не се включва перката затова ме пратиха да си я оправям.Доколкото чета тук се надявам да е малкия дявол и да мина само със смяна на четки обаче тук идва и въпроса ми, на 5,5 1,9 tdi avf 130k някой знае ли дали перката е капсулована или подлежи на ремонт?


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот milenski_77 » Пет 30 юни 2017 15:24


Със същата кола и мотор съм.
И моята не работеше като я взех (бяха свършили четките).
На тези коли перката не се включва по налягане а тръгва заедно с компресора (затова масово не работят, защото и свършват четките).
Самата перка се сваля без да се разглобява нищо, а както е описано в темата. Развива се рапидката, като предварително си освободил кабела от свинските опашки. След това се завърта обратно на часовниковата стрелка (дано не бъркам) само, че има една контричка от долната страна, която аз счупих, но и без нея става след това.
Самият двигател на перката може да се разглоби (аз го направих), само че първо се сваля перката. Гайката е с обратна (лява резба). Като свалиш перката ще видиш как е зачеканена горната част на ел. мотора, което е и всъщност четкодържателя. Внимателно с подходящ инструмент (аз ползвах отверка и чук) разнитваш и разглобяваш. Сменяш четки и сглобяваш.
При мен проработи, въпреки, че аз бях взел друга работеща и я монтирах. След това правих ремонта на моята.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 216 госта