Passat B5.5 1.9 TDI AVF - Смяна ел. перка на климатика?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Passat B5.5 1.9 TDI AVF - Смяна ел. перка на климатика?

Мнениеот Тони1 » Пон 12 апр 2010 20:47


Някой сменял ли е тази перка ,че нещо не се справих със свалянето ,трябва ли да се разкачат радиаторите за да се вкара между тях ?




Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот masiven » Вто 13 апр 2010 11:47


В събота я сменях тая перка ( не аз, маистор), обаче, радиаторите не се свалят. Първо разви болтовете които са достъпни отгоре. После вдигна колата на крик, махна кората под двигателя, от там бръкна зада развие и болтовете от долу и перката излиза. После по обратната процедура зглоби всичко.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Вто 13 апр 2010 12:29


А бронята и фаровете маха ли ги? За пасат от 2001 нагоре става на въпрос нали ?


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот masiven » Вто 13 апр 2010 15:38


Да, за пассат след 2001 става въпрос :) Нито фарове, нито брони се свалят. Единствено декоративната кора която е отгоре на мотора,малката предпазна пластмаса на ангренажа(тя беше на щипки) и кората която е под картера се свалят, така имаш достъп до всичко болтове на перката.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Вто 13 апр 2010 18:08


Досетих се как ще стане ,ще опитам като вкарам колата за модовете ,мерси !


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Пет 23 апр 2010 17:31


Така на колегите ,които сами се хващат с това начинания специално на дизела 1.9 тази операция без сваляне на радиаторите не става ! Цял ден си играх ,сложи перка от морга ,която ми я беше подарил приятел ,сглобих всичко налях пак антифриза пуснах климатроника................няма никой ,перката си стои като старата :bishop мръднах я малко и тогава тръгна...........

1 Въпрос :като купя чисто нова перка и направя всичко отначало ,имам ли гаранция ,че е от нея или не е някой датчик?

2. Въпрос: след като налях антифриза наново и запалих колата да обезвъздуши на таблото почна да мига подгряването заедно със abs-a esp-то и пише engine workshop ,това ще се оправили от само себе си или...?


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот zfa159 » Пет 23 апр 2010 21:18


За 2 не мога да помогна.
За 1 - не е датчик,понеже тя тръгва от едно реле,което я пуска като тръгне компресора на климатика.За да прави така говорим за кофти четки или за изгоряла намотка на ротора и като спре на нея - не тръгва докато не я бутнеш за да я прескочи.
Принципно доста често дефектират перките на В5 и В5.5 и съответните А4-ки.Съответно най-добре да се вземе нова и да се смени.Лично аз купувам и монтирам немски (марката е Vemo ) и установих,че са по-добри от оригиналните :shock .Онзи ден сменях една на Голф 4 и старата (оригинална) беше с доста по-малък диаметър на електромотора и вътре беше доста по-некачествено изпълнена.А си беше с VW шампата и годината на колата т.е. 100% оригиналната.Новата Вемо-вска се оказа с доста по-солиден ел.мотор и доколкото можах да видя доста по-здрав и дебел четкодържател на ел.мотора. А иначе конзолата,на която се монтират беше предвидена да си влиза перката с големия ел.мотор.Странно,но факт.


Потребителски аватар
draior
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 19 мар 2007 12:01
Автомобил: Toyota Corolla Verso 2.2 D4D
Двигател:
Местоположение: Перник-София-Перник
Контакти:

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот draior » Пет 23 апр 2010 22:04


От личен опит: (не ангажирам никого)
Имах такъв проблем с перка на пасат Б5. Свалих перката отворих моторчето видях че 2 от четките са заминали. Не можах да намеря точно такива (неоткриваеми са :) ) взех малко по големи (10 лв. двете) отнесох ги на жичкаджия взе ми 2 или 5 лв. непомня, за да ми ги изпили малкко и да им запои краищата и вече 2 години работи безотказно. иначе най евтината прка(нова) която намерих беше 151 лв. Ефекта е същия.
п.п. след като сглобих перката я пробвах с кабелче на плюс и минус от акумулатора. Тръгна и я монтирах.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Съб 24 апр 2010 9:42


Ами то и при мен я пробвах на акумулатор преди да я закача завъртя ,но на колата не иска,трябва да я засиля на пуснат климатроник,че да се сети :bishop още преди да я сложа ми бяха ,казали че и да ги сменят тези четки пак много бързо се износвали и най добре било нова,ама тази от моргата така и ми беше без пари ...


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот KirilGeorgiev » Съб 24 апр 2010 10:21


Тя тази перка се крепи на една рапидка и три гнезда в който влиза със завъртане и хич не ми е ясно защо си свалял предницата.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Съб 24 апр 2010 10:31


Защото "тази перка" излиза напред а там са двата радиатора :screwy а дори и да излизаше назад има съвсем малко място да се отвият болтовете ,заради ангренажа,ка моли пък да излезе цялата от там :idea: колкото до рапидката тя няма как да я завъртя,защото и за нея няма място как да вкарам отверка за долните болтове...

И все пак темата е за съвет относно "engine workshop-а" и това дали да купувам нова перка или да правя от двете стари и допълнителни части ,една ...


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот KirilGeorgiev » Съб 24 апр 2010 10:44


Аз я смених за 30 минути без да свалям нищо а ти какво правиш не знам.Вземи си нова за да не ти се налага да я правиш след 1 месец пак.


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Съб 24 апр 2010 12:51


Ще ме караш да ти правя клип на разположението на всичко,с AVF ли си ?Ако да тази рапидка при мен не става с въртене видях я отзад ,че е на ушенца ама има и болтове ,които нямат стигане...


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот Тони1 » Нед 25 апр 2010 14:11


Сега си отговорих на въпрос 2 ,сетих се ,че при махнати стопове го правеше този номер а колата ми е в сервиз цялата разкачена и стоповете и тях ги нямаше ,така че мисля ,че ще се оправи.
Но остава въпроса да си играя ли да карам старата перка при майстори както те самите ме посъветваха да им закарам колата в понеделник или да купя нова :roll:


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Смяна ел.перка на климатика B5.5 avf

Мнениеот dancing_niki » Нед 25 апр 2010 21:58


Аз лично предпочитам новото, но тук вече си зависи от теб и финансовото ти положение.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Outfeed, Tsankovski и 65 госта