B5 комби повредена задна щора

Техническа и сервизна информация за Passat
gridgi
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 02 авг 2010 14:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Повредена задна щора

Мнениеот gridgi » Нед 17 юли 2011 14:41


аз нямам щора и ако някой от вас ме уреди сас счупена ще му бьда много ама много благодаре :bowdown н




Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Повредена задна щора

Мнениеот instantaccess » Сря 10 авг 2011 12:24


Колега и моята се прецака :banghead:
Използвах двукомпонентно лепило и залепих пластмаските. Сглобих я, но не работи пружината. Искам да питам, тъй като явно нещо съм пропуснал в темата, дава ли се начален натяг на пружината? И в сгънато или разгънато състояние се монтират капачетата отстрани?


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Повредена задна щора

Мнениеот Ljubon » Сря 10 авг 2011 14:23


instantaccess написа:Колега и моята се прецака :banghead:
Използвах двукомпонентно лепило и залепих пластмаските. Сглобих я, но не работи пружината. Искам да питам, тъй като явно нещо съм пропуснал в темата, дава ли се начален натяг на пружината? И в сгънато или разгънато състояние се монтират капачетата отстрани?

Никакво лепило не може да устои на ужасното напрежение върху щифта, който влиза в канала. :horror: Пружината се натяга в сгънато състояние на щората, след което се слагат капачетата.
Аз лично се борих с моята около една седмица (с почивки), след което абдикирах и купих нова. mhihi


Потребителски аватар
bigmiro
Мнения: 115
Регистриран на: Сря 27 окт 2010 18:33
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: Свищов

Re: Повредена задна щора

Мнениеот bigmiro » Пет 12 авг 2011 6:57


instantaccess написа:Колега и моята се прецака :banghead:
Използвах двукомпонентно лепило и залепих пластмаските. Сглобих я, но не работи пружината. Искам да питам, тъй като явно нещо съм пропуснал в темата, дава ли се начален натяг на пружината? И в сгънато или разгънато състояние се монтират капачетата отстрани?

Да натяга се.


adams
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Повредена задна щора

Мнениеот adams » Пет 12 авг 2011 10:48


Ljubon написа:
instantaccess написа:Колега и моята се прецака :banghead:
Използвах двукомпонентно лепило и залепих пластмаските. Сглобих я, но не работи пружината. Искам да питам, тъй като явно нещо съм пропуснал в темата, дава ли се начален натяг на пружината? И в сгънато или разгънато състояние се монтират капачетата отстрани?

Никакво лепило не може да устои на ужасното напрежение върху щифта, който влиза в канала. :horror: Пружината се натяга в сгънато състояние на щората, след което се слагат капачетата.
Аз лично се борих с моята около една седмица (с почивки), след което абдикирах и купих нова. mhihi


колеги както съм писал по-горе в темата и мен ме сполетя същата "радост" с щората :banghead:
благодарение на чертежа предоставен ни от колегата Барс дадох на приятел да ми направи две от въпросните втулки, разбира се метални а не пластмасови. След няколко залепвания с поксипол успях успешно да сглобя щората :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
както съм обещал ще кача снимки и малко обяснения какво съм правил. Общо взето лесно става колеги така че не се отказвайте.
поздрави и ще кача снимки предполагам довечера :)


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Повредена задна щора

Мнениеот Ljubon » Пет 12 авг 2011 17:42


Дали няма някой колега да се специализира в изработването на нужните части и ремонта на тези щори? Ще има доста клиенти, защото на половината коли поне са увиснали щорите. Едно 50 кинта всеки ще даде за качествен ремонт без забележки. :deal


adams
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Повредена задна щора

Мнениеот adams » Пет 12 авг 2011 19:49


колеги ето и обещаните снимки, дано да са ви в помощ :beer
Прикачени файлове
01.jpg
въпросните втулки
02.jpg
тук се вижда че съм залепил счупените пластмасови втулки, това е за да мога да взема "центъра" на дупката
03.jpg
така взех центровете и на двете капачки - с винт за дърво, понеже оригиналните при мен са "звезда"
04.jpg
така изгеждат дупките в капачките преди да залепя новите метални втулки. Отворите имат нужда от разширяване, тъй като диаметъра на втулките е 11мм, а оригинално отвън на пластмасата е с отвор колкото да мине винта. Пробивах с 10мм сведло и доизпилвах докато влезнат плътно. затова отворите изглеждат малко "рошави" :)
05.jpg
ето го крайния резултат :)
намазах втулките с поксипол и притиснах, след като повтвърди малко изрязах излишното лепило което стърчеше


Потребителски аватар
Franto
Мнения: 44
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 0:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Повредена задна щора

Мнениеот Franto » Нед 14 авг 2011 10:25


Колега би ли могъл да кажеш, колко пари излезе изработката на втулките?
И дали хората ще имат възможност да направят още един комплект?


adams
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Повредена задна щора

Мнениеот adams » Нед 14 авг 2011 12:10


колега Franto, писах ти лично.
Ако някой има интерес към по-подробния монтаж на щората, ще пусна тук в темата отговора ми към споментия колега.
Като цяло мисля че всеки би се справил.
Поздрави :beer


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Повредена задна щора

Мнениеот instantaccess » Вто 16 авг 2011 22:10


Ако може да дадеш още един жокер ще съм ти благодарен. Колко трябва да се натегне пружината допълнително? Иначе и аз имам интерес за втулките, ако може на лично да дадеш повече инфо.


adams
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Повредена задна щора

Мнениеот adams » Сря 17 авг 2011 11:10


аз моята и направих 6 навивки и се държи добре. единия от колегите каза че я навил 5 пъти ама било малко и предлагаше 8 витки да се направят. аз с шест съм доволен


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Повредена задна щора

Мнениеот instantaccess » Чет 18 авг 2011 10:46


adams написа:аз моята и направих 6 навивки и се държи добре. единия от колегите каза че я навил 5 пъти ама било малко и предлагаше 8 витки да се направят. аз с шест съм доволен


Благодаря колега :bowdown


Потребителски аватар
passatora_pk
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 22:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Повредена задна щора

Мнениеот passatora_pk » Нед 21 авг 2011 1:02


Моята я оправих преди месец и днеска изпусна най-нагло :(


Барс
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 28 ное 2010 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Повредена задна щора

Мнениеот Барс » Нед 21 авг 2011 19:41


Колега, Адамс!

Браво за успеха! Доста си си поиграл. Май излишно. Аз моите втулки ги залепих от вътрешната страна на тези капачки, без да ги изрязвам. До колкото си спомням задната стена на капачките не е перпендикулярна на оста на втулките. Интересно ми е ти как си го компенсирал това. Аз просто наслоих доста лепило, сглобих щората и то се напасна (предварително намаслих с ВД40 другите детайли за да не ги захване лепилото) Явно в осево направление тази щора дава доста свобода на действие защото си я слагам и свалям без проблеми.


adams
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 09 мар 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Повредена задна щора

Мнениеот adams » Пон 22 авг 2011 10:09


Здравей колега Барс!
да ти кажа в моя случай нямаше как да не си поиграя защото пластмасовите втулки бяха счупени от дъното, но имаше разни парчета които останаха по капачката и стърчаха. Така или иначе ще трябваше да си играя да загладя повърхността преди да лепя, а тая дупка дето съм я направил прецених че няма да пречи т.е. ако не станеше от външната страна щях да пробвам отвътре. Причината поради която се спрях на тоя вариант беше че така новата втулка държи и пластмасовите капачки към щората(благодарение на винта който минава през втулките) и така тя става едно цяло. Другата причина беше че когато правех опити да залепя пластмасовата втулка към капачките забелязах че поксипола не ги залепя толкова силно и те се чупят(надявам се ти да си ползвал друго лепило или да имаш по-голям успех), което пък ме наведе на мисълта че ако разчитам само на лепилото да държи капачките към щората то те ще "паднат" след време. Сега като си мисля.... може би ако бях почистил по-добре повърхностите на да речем с коресилин лепилото щеше да хване по-добре, но както и да е.
По отношение на перпендикулярността - преди да почна да разпробивам залепих пл.втулки за да мога по-точно да взема центъра и на мен така ми изглеждаше че оста втулката не е перпендикулярна на капачката, но след като пробих и наложих новите забелязах че по същия начин изглежда че и новата втулка стои малко наклонена :lol: :lol: :lol: и общо взето нямах никакви проблеми със съосията - всичко стана както преди само че здраво и работещо :) Ако въпросната ос не е перпендикулярна няма да е възможно да се "наниже" капачката върху металната ос и другата част на щората, тъй като тя влиза доста "навътре" ако мога така да се изразя и в противен случай щеше да опре някъде по алуминиевата рамка в която се навива щората.
Един съвет към колегите които тепърва ще си правят техните щори - преди да започнете лепенето на металните втулки към капачките маправете си по две дупки на тях, съответстващи с дупките на "ушите" на втулката и след като я залепите с някакво парче пластмаса направете нещо като нит. Това със сигурност ще направи щората още по-здрава без значение от коя страна на капачката е втулката :)

поздрави на колегата Барс, още веднъж му благодаря за чертежите и успех на колетите които тепърва ще започват с ремонта :) :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта