пасат В3 седан 91г вода в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
nerka
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 15 ное 2009 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

пасат В3 седан 91г вода в купето

Мнениеот nerka » Сря 04 авг 2010 21:31


Здравеите,колеги имам следния проблем?след големите дъждове цялото купе подгизна освен шофйорското място,ползвах търсачката но нямаше нищо конкретно.Распитвах тук там но нищо,мисля си можели да влиза вода от лайсните който са на тавана?междо другото имам шибидах но той е изолиран със силикон.Видял съм се в чудо,помогнете,кажете евентоални причини и решения!Благодаря...




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот velinsl » Сря 04 авг 2010 21:36


Струва ми се, че шибедаха е недоправен. Иначе просто няма от къде да влезе.


Потребителски аватар
metodiivanov
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 28 авг 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот metodiivanov » Сря 04 авг 2010 21:46


Колега аз имах същя проблем само,че моя пасат беше комби и установих че лайсните на тавана на колата са се надигнали на места и от там влиза вода.За решаване на проблема немога да ти помогна, защото така и го продадох.Мисля ,че някъде из форума имаше подобна тема, не за теч ,а за боядисвана на тези лайсни но може там да намериш решени.Ако е от лайсните би трябвало да се свалят и после да се залепят с нещо от рода на силиконите (полиоретанов уплътнител),правех ламаринени покриви и изолирахме ламарината с него много е ефективен.Дано намериш бързо решение, пробвай с търсачката дали няма да откриеш нещо.Успех.


nerka
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 15 ное 2009 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот nerka » Сря 04 авг 2010 22:59


Съгласен съм,но ако е от там нали и тавана ще бъде мокър или поне влажен


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот radotom » Чет 05 авг 2010 7:55


Хмммм... може да се поспори по въпроса ще бъде ли влажен тавана или не ;)
Преди 3-4 години ми подлизваше вода през уплътнението м/у предното стъкло и тавана. Тогава лятото беше много дъждовно - цял месец почти всеки ден валеше
И какво? При педалите джвака водата - навсякъде наоколо - сухо! :shock
Как ли не се оглеждах, какво ли не отварях - чак към края на месеца явно тавана се напълни достатъчно, та по ръбчето му водата е намерила пролука и беше много леко намокрила краищата му :lol: :lol:
Вътрешния таван е много добре хидроизолиран (предполагам - някаква полиетиленова промазка) и си е направо все едно наливаш в купичка ;) Не тече и не се просмуква :lol:
... И от ъгълчето, при колонката на стъклото, си се стича леко и финно, та даже и шумозаглушаващата вата на купето не беше много влажна :banghead:


georgi 72
Мнения: 18
Регистриран на: Пон 08 фев 2010 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот georgi 72 » Пон 09 авг 2010 10:19


Колега,може да влиза и от вратите-водата минава за кората на вратата и става блато.


Потребителски аватар
Meto_passat
Мнения: 49
Регистриран на: Пон 26 юли 2010 11:48
Автомобил: VW Passat B4
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот Meto_passat » Пон 09 авг 2010 10:52


Имам същия проблем пак с б3 комби с шибедах но установих че не е от там защото само вода на мястото зад шофьора има и още не съм установил проблема ако някой е със сходен и го е решил да пише


РАДОб
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 29 авг 2009 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: с.Баня

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот РАДОб » Пон 09 авг 2010 15:02


Здравеите и моята каляска тече в задният ляв джоб редовно има локва още не съм разбрал от къде идва водата.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот radotom » Пон 09 авг 2010 18:06


Адаш, задния ляв джоб имаш предвид джоба на задна лява врата или отзад, лявата ниша в багажника?
Ако е вратата - сваляй кората отвътре. Явно някой нещо е правил, свалил е кората, а след това е свалил и найлона под нея. Той е залепен за ламарината и се оказва, че е доста важен точно срещу такива течове.
Ако е в багажника - огледай уплътнението на левия стоп ;)
Впрочем - не си казал каква е колата, де ;)


nicolagr
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 11:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razlog

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот nicolagr » Чет 19 авг 2010 13:31


Здравейте мили колеги Водолази :applause:
Аз също плувах... след неколкоседмично поливане на целата кола видях от къде влиза водата... Под Предния капак до пластмасовата кора пред стъклото от вътре (под капака) требва да има две пластмасови платки които имат форма отвеждаща водата в двате страни на двата предни калника... там пък в ъгъла на образувалата се ниша има по дв дупки които отвеждат водата под кората на калника зад предната гума... Често тия пластмаси ги няма и водата си се разлива там някъде... другия проблем е когато водосточните тръбички(в двете ниши) се нпълнят с боклуци (най често листа или разни парцалчета кото си държим там) и просто водата нема от къде да изтича и влиза в купет през отвора под жабката ... почистете ги и си намерете такава кора и въпроса Ви е Решен... и знайте че за нищо на света не бих си сменил WV -то


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот kossis » Вто 27 дек 2011 10:48


Цялата работа е, че караме стари кошници ! Те това е.
Айде ще споделя опита си с тези незнайни течове, може да помогна на някой каращ такъв модел кола- течаща.

Вариянтите за течове са различни- ако е сменяно предното стъкло и не е добре уплатнено със силикон- кадърни майстори.
Както е написал по- горе колегата от липсваща кора над вентилаторния-смукателен въздуховод за парното за купето или запушени с боклуци оточни канали към калниците. Другата кора над моторчето за чистачките липсва масово на Б3. Тя е по скоро важна заради моторчето - да не се мокри и клеасва. Аз я направих от 2 литрово шише от безалкохолно.
При мене теча се оказа от лайсните на тавана- там кадето са щипките и контакта със стъклото. Щипките са хванати с пирони към тавана и предполагам там се образуват микро каналчета и стича през тях. В крайна сметка се оттича по колонката на предното стъкло, лява-дясна, под декоративната пластмаса- като събирателна фуния е. И после се събира вода на дъното по кичето. Накрая се лепи по предното стъкло и ядове.
Първоначално си мислех лятото, че теча е от пластмасата на климатика на изпарителя- щото се образуваше конденз и по нея. И сега зимата разбрах, че не е от климатика. Лошото е, че сега не беше момента да го уплатнявам със силикон, всичко е мокро и влажно и силикона не залепва добре. Но махнан лайсните на тъвана, почистих всички боклуци и подсуших с парцали. После запълних канала под лайсната с черен силикон до към третата щипка и отпред при стъклото също натъпках яко силикон. За сега теча каточели се овеличи :screwy :cry: , но това е щото това трябваше да го правя на топлото време, а и при почистване на боклуците съм отворил добре каналите (при мене нещата стават от 3-4 път). Надявам се да запече с времето. Ако не,- на лято наново, за да залепне добре силикона към ламарината на тавана.

Последна промяна от kossis на Пон 09 яну 2012 9:04, променено общо 2 пъти.


Zlatina
Мнения: 342
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крапец

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот Zlatina » Вто 27 дек 2011 22:55


от липсата на найлон по вратите не може да тече,поне аз не разбирам как.Вратите имат дупки отдоло за изтичане,отделно формата им и формата на праговете не позволяват да се изтича водата вътре в купето.Вджобовете на багажниците влиза вода от самите снадки на ламарините,най често като се свали стопа се вижда пукнатината ,вече и по боята.На комбитата често излиза и под стопа.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот Danny boy » Пет 06 яну 2012 16:10


там където лайстните на тавана се подпъхват в уплътненията на предния и задния джам с времето и годините се разсъхват/20+/ поотлепя се леко на места джама и водата влиза вътре,решението е измъквате лайстните в краищата /огъват се/ и се пълни яко с неутрален силикон и пак се подпъхват.
Е..а ми се мамата докато рбера откъде влиза вода ама след 2 години се реши проблема,иначе редовно изгребвах след всеки дъжд.Другия вариант е презалепване на предния и задния джам със смяна на уплътненията ама мнооо пари.
След интервенциата нямам вече аквриум. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот pas1.8mi » Пет 06 яну 2012 16:34


Zlatina написа:от липсата на найлон по вратите не може да тече,поне аз не разбирам как.Вратите имат дупки отдоло за изтичане,отделно формата им и формата на праговете не позволяват да се изтича водата вътре в купето.Вджобовете на багажниците влиза вода от самите снадки на ламарините,най често като се свали стопа се вижда пукнатината ,вече и по боята.На комбитата често излиза и под стопа.




Може,може!При мен точно от там ми правеше огромна локва на задно дясно място!


Zlatina
Мнения: 342
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 13:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Крапец

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот Zlatina » Пет 06 яну 2012 18:11


обясни тогава как,едно че гравитацията дърпа водата надолу,второ че имаш и кора на вратата,и както казах даже и да пълниш вратата с маркуч,тя така е направена,че да се изтича по прага.Е има вариант,ако са ти запушени дупките и вратата се напълни до ръба та да подлизва в кората,от там прага да е с наклон навътре и така.Просто толкова е невероятна тази комбинация,че при нея и найлон не може да те спаси.Особенно лепнат от вътре на вратата,а не във.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 181 госта