пасат В3 седан 91г вода в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот pas1.8mi » Пет 06 яну 2012 18:46


Първо както беше споменал един Колега караме стари коли! :idea: Гумените гарнитури на стъклата са одървени и не прилепват добре към стъклата!Ако обърнеш внимание на долната част на стъклото ще видиш,че всяка капка ,стекла се по него ще падне точно в долната част на кората,а от там ще влеза над гарнитурата на купето!Коментирам задна врата в момента!При мен при силен дъжд оставаха на вечер по около 1 л вода на пода! scare Лепнах си нови наилони на всички врати и от тогава дори коланите са абсолютно сухи!Така,че и това е вариант! :да:




peter70
Мнения: 101
Регистриран на: Пон 20 дек 2010 23:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот peter70 » Пет 06 яну 2012 21:42


Мога да кажа същото - водата влиза покрай уплътнеията на стъклата и оттам по кабелите във вратата, машинката на стклата та чак долу на гуменото уплътнение на вратата. В чудо се видях докато разбера че е от проклетия найлон (или както се оказа при мен липсата му). Нов найлон, захванат със самозалепящо тиксо реши идеално проблема.


Потребителски аватар
gataneca
Мнения: 39
Регистриран на: Съб 04 сеп 2010 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот gataneca » Пет 06 яну 2012 23:11


Айде и аз да се включа в отбора по водна топка :D В3 комби, предна лява врата понякога капе от горната част на уплътнението на седалката и то винаги при отваряне и затваряне на вратата при силен дъжд, след като покапе 10 тина минути спира. Мисля че е на първо място то годинките :idea: :applause: и после от стари уплътнения, но нали поне само уплътненията са стари, другото не е :woooow: :woooow: Като казах уплътнение, когато се мие колата на задно дясно стъкло в багажника влиза вода от горния ръб, при дъжд много рядко когато е порой само- проблема е решен не се мие :banana както се казва в един виц, дребни кусури кво толкова.


aptt
Мнения: 80
Регистриран на: Вто 14 апр 2009 22:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Rakitovo

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот aptt » Нед 08 яну 2012 18:53


И аз имах ссъщите проблеми .Първо се пълнеше под педалите после усили и на края започна и вкраката на задния ляв пасажер и maikomila . Бях си взел голямо парче дунапрен и попивах по една кофа вода.Накрая намерих решение на въпроса продадох я (добре че когато я продадох беше хубав слънчев ден :D .
П. П. Колата беше Б3 комби.
Успех и дано намерите рационално решение на проблема.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот kossis » Пон 09 яну 2012 9:45


Danny boy написа:там където лайстните на тавана се подпъхват в уплътненията на предния и задния джам с времето и годините се разсъхват/20+/ поотлепя се леко на места джама и водата влиза вътре,решението е измъквате лайстните в краищата /огъват се/ и се пълни яко с неутрален силикон и пак се подпъхват.
Е..а ми се мамата докато рбера откъде влиза вода ама след 2 години се реши проблема,иначе редовно изгребвах след всеки дъжд.Другия вариант е презалепване на предния и задния джам със смяна на уплътненията ама мнооо пари.
След интервенциата нямам вече аквриум. :Mr Green Fun


Колега я кажи тов със силикона си го правил на топлото време, нали ?
Щото аз сега, на студа, и нарочно извих лайсните на тавана, там където контактуват с уплатнението на предното стъкло, и даже ги шчупих с прегъване. Каква ми е идеята- когато пълня силикон в уплатнението на предното стъкло и ако после тия краища на лайсните влезат там, те ще избутат силикона отново и все едно нищо. Та за това аз ги подвих и прекърших. Въпреки това, продължава да ми мокри тапицерията на тавана в ъглите и да стича по малко под пластмасата на предната дясна колонка.
Съмнява ме, че и щипките на лайсната, там където са забити държачите им към тавана(пирони), има микро пукнатини. И основно, това трябваше да го правя лятото на сухото време. Ама докато осъзная от къде, какво тече, миналата зима, и лятото нали не се изпотяват стъклата........ Та в най-неподходящото време го правих това силикосване. Ма нищо, то ако от първия път стане аз ще си помисля , че нещо не е наред- требе 2-3 да го направя и става.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот Asko VW » Сря 11 яну 2012 10:53


Хъм, имам сходен проблем, при силен и/или продължителен дъжд, в краката на задните пасажерски места се събира вода, не е много по-скоро влага до леко пдгизване (пода е плюшен), но е неприятно. И аз не мога да разбера от каде влиза вода, седалките, тавана и праговете са сухи (за праговете май не съм много сигурен, имат пластмасово покрити кето бързо съхне), дори самата стелка от горе е суха, а под нея е подгизнало.
От една година се мъча да разбера от каде е теча, от прочетеното по горе оставам с впечетление, че тече през вътрешността на вратата (по кората) и от там подлизва по борда на пасажерското мясо. Явно ще трябва да проверя долните отвори на вратата и този прослувут найлон.
Ако някой се сеща за друг възможен вариант, моля да сподели.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот kossis » Пет 15 мар 2013 15:19


За съжаление, тоя проблем се решава с продаване на колата.


Петър Христов
Мнения: 181
Регистриран на: Нед 13 яну 2013 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Вода в купето пасат В3 седан 91г

Мнениеот Петър Христов » Пет 15 мар 2013 21:11


При мен се беше отлепил вътрешния уплътнител в горните ъгли,не личеше въобще а мокета зад шофьора и колана-мокри.Залепих го с някакво лепило на Henkel и тази зима е сухо.


Потребителски аватар
berkant3008
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 10 сеп 2009 18:23
Автомобил: PASSAT B3
Двигател: ABS-93
Местоположение: ruse
Контакти:

Re: пасат В3 седан 91г вода в купето

Мнениеот berkant3008 » Пет 15 мар 2013 23:31


и моя пасат в ляво отзад при краката беше локва-изцеждах и с гъба поивах и пак така се получаваше.
решението е като махнах мокета и видях че отдолу тапата се е разяла и от там влиза вода от локвите.мацнах силихон и готово :th_up


Потребителски аватар
lubecku
Мнения: 393
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 19:04
Автомобил: mk3
Двигател: ABF
Местоположение: sofiq bulgaria
Контакти:

Re: пасат В3 седан 91г вода в купето

Мнениеот lubecku » Съб 16 мар 2013 12:22


След щателно разследване и десетки часове в колата докато някой я залива с шишета и маркучи се оказаха найлоните на вратите, поразлепени около щипките на кората от там не капе ами направо тече, вече 1 месец карам с лепенка на прозореца и не мога да го сваля, но сега след силните дъждове няма и капка в купето, чакам да се позатопли, накакъв пластичен и мек найлон и ги облепям на ново, иначе точно така става капе и в джоба на вратата и подлива право по прага и в легенчетата ! Свалях и лайстните по тавана, мисля че от тях няма как да тече щифтовете на който са хванати щипките на лайстните няма как да пропуснат те са на пункшвайс към купето от долната страна на ламарината !
Въпреки това намазах здраво със силикон и там и там където се подмушват при стуклото, сега определено теч няма !
Но най много се пълни от кофти найлони на вратите 100% гарантирам !


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: пасат В3 седан 91г вода в купето

Мнениеот GT_power » Съб 11 май 2013 16:28


Колеги, да не пускам нова тема, и аз да се оплача тук - Пасата на баща ми има сериозен теч от тавана или от предното стъкло :rolleyes
Колата е '92г. комби, с релси на тавана и шибидах, който е облепен със силикон. Предното стъкло е сменяно но допълнително го облепихме със силикон също. Тече цяла зима и сега е време да потърся проблема. Значи, водата се стича някъде около огледалото за обратно виждане, като капе директно върху скоростния лост и образува локва в коженото му маншонче. Другаде не се стича. Но пък тече сериозно. ..
Предвид това, че шибидаха и предното стъкло са подсигурени със силикон, моите съмнения са, че теча е някъде от монтажните отвори на релсите на тавана. Вие как мислите :question Идеята ми е да сваля облицовката на тавана и да поливам с маркуча, докато си покаже. Трудно ли се сваля тапицерията на тавана :question
Приемам всякакви идеи и мнения, за което предварително ви благодаря :smile
Поздрави на всички :th_up


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: пасат В3 седан 91г вода в купето

Мнениеот vasilb » Съб 11 май 2013 16:54


GT_power написа:...

За да свалиш тавана трябва да свалиш всички пластмаси, колони и т.н. от нивото на стъклата нагоре - т.е. от средата на височината на колата нагоре. Ако не пропуска това облепяне на люк и стъкла не виждам друга възможност да прокапе освен от релсите.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат В3 седан 91г вода в купето

Мнениеот kossis » Пон 13 май 2013 8:43


Теча е от релсите, най вероятно. Има едни нитове, които държат лаисните. Те гният и като свалиш тапицерията, ако под нея в ъглите горе до стъклото има ръжда, значи е от там и много трудно се оправя, аз не можах да го оправя и с силикон под лайсните, и така я продадох.

А дане би да е от шибидаха теча ??? Много назад се стича !

И третият вариант е от недобре уплатнено предно стъкло-пак силикон ще играе.


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: пасат В3 седан 91г вода в купето

Мнениеот GT_power » Чет 08 май 2014 19:34


Колеги, след близо една година, хванахме откъде е теча - от пантите на петата врата! Там има някакви уплътнения, които от годините са се втвърдили и напукали. Това го установихме съвсем случайно тези дни, при силните дъждове :mhihi Колата беше спряна под наклон, като предницата беше по-високо. Тогава и капка не протече. И обратно - когато я спряхме със задницата на по-високо, веднага тръгна водата. Стича се от задните панти, та чак до предното стъкло. А овъргаляхме целия шибидах, уплътнението на предното стъкло и стойките на релсите в силикон, не знам сега как ще го чистим :mhihi
Та това е, ако имате подобен проблем, пробата е лесна - колата спряна под наклон веднъж в едната посока, веднъж обратно.
Поздрави!


Потребителски аватар
stigmi
Мнения: 105
Регистриран на: Вто 09 ное 2010 21:55
Автомобил: passat b3
Двигател: KR 1991
Местоположение: blagoevgrad
Контакти:

Re: пасат В3 седан 91г вода в купето

Мнениеот stigmi » Чет 19 юни 2014 19:46


колеги миналата година горе долу това време пасажерската страна се наводни махнах целия салон мокет всичко и на поредния дъжт с цигарката в колата и влизаше точно под жабката оплатних предното стъкло със силикон изчистих сички боклуци изуших и нямаше следа и сега отново пак там тече и се наводнявам стаклото е направено добре няма листа по кората сичко ок но незнам сега какво да права



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 168 госта