Климатик през зимата

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
mrks423
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Климатик през зимата

Мнениеот mrks423 » Нед 21 ное 2004 14:20


Здравейте колеги, бях чел някъде, че за да не се разсъхват уплътниенията на компресора на климатика, което води до изчезване на фреона, е хубаво да се пуска да работи климатика всеки месец поне за 15ина минути. Дори и през зимата. Дали е вярно или не незнам, но реших да се подсигуря и днес натиснах бутона за А/С. Само, че нищо не се случи. По принцип климатика винаги се чува, т.е. чува се включването на компресора, а и се усеща по вървенето на колата. А сега нищо. Чудя се дали има значение, че беше -5 градуса навън и климата на колата има някаква защита против включване в такова време? Или просто климатика нещо се е скапал макар, че си работеше цяло лято без проблем?

Благодаря за информацията




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Нед 21 ное 2004 18:21


това са такива тъпотии че нямам думи-нищо не се разсъхва-то да не е каца... :lol:
а и ако си забелязал лятото компресора не работи през цялото време нали? включа и изключва което се определя от температурата на изпарителя която варира в диапазаона 2-5 градуса (може и повече да е ама не над 10)
е, при температура на въздуха -5 какво очакваш да се случи? ми ти изобщо не си в работния диапазон...
не се коркай-работи си климата.
и не се връзвай на глупости-разсъхвал се... :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
mrks423
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 21 юли 2004 17:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот mrks423 » Нед 21 ное 2004 19:24


Благодарско за мнението. Баси, сигурно е голяма тъпотия въпроса ми :oops: , но като няма човек представа от нещата и почват едни съмнения...


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Пон 22 ное 2004 13:04


Някъде четох из сервизните книжки,че електрониката изобщо не допуска включване на климата под определена температура !!!

А ако толкоз държиш да 'намокриш' за да не се 'размекне', отиваш в гаража на Васето,пускате калорифер да загрее здравво и после си включваш климата !!!! :twisted: :lol: :P :wink: Шегичка !!!!


Потребителски аватар
nikolay
Мнения: 176
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:16
Автомобил: VW Touran 2.0
Двигател: BMM 2007
Местоположение: Veliko Turnovo

Мнениеот nikolay » Сря 24 ное 2004 12:00


Въпроса ти не тъп? В книгката на сужебната кола пише да се пуска климатика всеки месец за малко, неси спомням точно колко. Свързано беше нещо с маслото. Някъде беше описано че под определене температура дори и да искаш не се вкючва и при мен е точно така. Пробвал съм при ортицателни темп. не се включва. Не се притеснявай нормално е. :D



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: genata_74, Tsankovski и 187 госта