странен шум от километража

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

странен шум от километража

Мнениеот joro_kem » Вто 27 юни 2006 17:01


колеги, преди 2 дни ме притесни един странен шум от километража. чува се като непостоянно стържене и е с променлива височина на шума. като се вгледах в стрелката, забелязах че трепери при скорост до 60 км/ч., ма тва може и преди да си е било така, за разлика от шума. нямам никаква идея дали километража ми е с жило или е снабден с "изкуствен интелект". ако някой знае кво ме чака, нека сподели. колата е пасат В4 1994, ABS 1.8.




Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Вто 27 юни 2006 17:15


Общо взето при половината Пасати се появява такъв шум. Принципно не подлежи на ремонтиране. Говори се, че се оправяло с мазане, ама съм пробвал - не става. Виновно е жилото на километража.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Вто 27 юни 2006 17:47


И на мойто жило е пречупена на 2 места бронята и го очаквам при някаква ситуация да почне да се обажда, но засега поне си трае!
А иначе доколкото разбрах ново жило не било много скъпо. Какво значи това не знам, но предполагам.. около 10-20 лева...


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Вто 27 юни 2006 22:03


Не помага ново жило.Свалях таблото заради това и шума идва от самото жило.Като го запушиш с пръст,това дето влиза в километража и спира да шуми.И смазване не помага,защото моето го намазах обилно преди да го сложа.Затова си усилвам музиката повече.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 165 госта