В момента е Вто 20 ное 2018 13:29
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Чет 13 яну 2011 18:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
allfena написа:
Ljubon написа:
allfena написа:
RadoShopa написа:
Направих всичко според снимки и инструкции......и нищо,няма вадене тая запалка :? Гледах за чопове,щифтове...не видях!Не съм пушач,но трябва да сменя крушката-пепелника става на касичка,да се осветяват "парите" :lol:

вземи един нож пъхни го леко между черния и червения пръстен
http://www.molia-polzvaite-drug-host-za ... 62_100.JPG леко го извий и ще се откопчеят
след като извадиш запалката червения пръстен е захванат с две ушички за колата една срещо друга http://www.molia-polzvaite-drug-host-za ... 60_961.JPG на снимката в дясно след червения обрач от горе и от долу
успех

Нещо линковете ти не работят? :screwy

от горните снимки 6,7 от горе на долу

Най-накрая се наканих и аз да оправя осветлението в пепелника, че много тъмно в тая кола без него :)
Всичко направих според инструкциите и ми трябваха не повече от 15 мин да се справя. При мен явно до сега не беше сменяно защото доста трудно излезе металната част от пласмасовия ринг.
Пробвай с повече сила колега, ако не си се справил вече :)

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Чет 13 яну 2011 18:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Spoonk написа:
А някой може ли да ми каже как се вади целия пепелник че механизма на капачето не ми работи,неще да стои отворен.Благодаря.

Най вероятно ти е счупено палчето което заключва пепелника в отворено положение.Вадиш пепелника и му откачаш пружините да не се самозатваря..... монтираш пепелника и почваш да си го отваряш и затваряш ръчно. :wink: Ако не ти харесва така си купуваш нов.И идея нямам колко пари е ама колкото и да е мисля че няма да си струва :roll:

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Чет 13 яну 2011 19:02 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
drago_tr написа:
Spoonk написа:
А някой може ли да ми каже как се вади целия пепелник че механизма на капачето не ми работи,неще да стои отворен.Благодаря.

Най вероятно ти е счупено палчето което заключва пепелника в отворено положение.Вадиш пепелника и му откачаш пружините да не се самозатваря..... монтираш пепелника и почваш да си го отваряш и затваряш ръчно. :wink: Ако не ти харесва така си купуваш нов.И идея нямам колко пари е ама колкото и да е мисля че няма да си струва :roll:

Аз не мога да разбера как се вади.Опитах по няколко начина но ме е страх да не го счупя.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Чет 13 яну 2011 19:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Разглобява се цялата средна конзола.Тя е от 2 части.Отваряш задната поставка за чашите,махаш задния пепелник.Под него има 2 болта на подлакътника...отвиваш ги.Има и още един болт на подлакътника...той е пред него някъде под гумичките които са за принадлежностите.сваляш топката за скоростите с кожата.Предната пласмаса се държи на 4 болта...2 отпред и 2 отзад точно преди седалките.С тапички са отгоре ще ги видиш.Разсъединяваш 2-те части на конзолата...внимавай че е на щипки.И така предната част излиза с малко чалъм.Откачаш буксата на запалката и всичко е вънка. :beer

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Чет 13 яну 2011 20:00 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Баси!!!! :shock Отивам да се пробвам и без това нямам кво да правя.
Благодаря ти много колега. :bowdown

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Сря 09 фев 2011 18:28 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
drago_tr написа:
Разглобява се цялата средна конзола.Тя е от 2 части.Отваряш задната поставка за чашите,махаш задния пепелник.Под него има 2 болта на подлакътника...отвиваш ги.Има и още един болт на подлакътника...той е пред него някъде под гумичките които са за принадлежностите.сваляш топката за скоростите с кожата.Предната пласмаса се държи на 4 болта...2 отпред и 2 отзад точно преди седалките.С тапички са отгоре ще ги видиш.Разсъединяваш 2-те части на конзолата...внимавай че е на щипки.И така предната част излиза с малко чалъм.Откачаш буксата на запалката и всичко е вънка. :beer

Много лесно стана ,сега вече ми работи пепелника и осветлението.
Благодаря за съвета колега. :bowdown

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Нед 18 дек 2011 16:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Здравейте колеги реших и аз да си сменя крушката на пепелника която не светеше направих всичко което обяснихте но когато извадих запалката или това гнездо на запалката нямаше буксата с кабели :banghead: , а никога несъм я ползвал и незнаех дали работи или не , та въпроса ми е каде да ги търся тези кабели които се опитвам да набарам с пръст но от тях следа няма дайте някъв съвет колеги .Колата е Golf 4 1.9 TDI 98 г.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Вто 09 окт 2018 18:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
drago_tr написа:
Разглобява се цялата средна конзола.Тя е от 2 части.Отваряш задната поставка за чашите,махаш задния пепелник.............

Търсих сваляне на средна конзола, намерих само този коментар, ама той е за обикновеното изпълнение. Затова се наложи да възкреся тази стара тема.

В книжката "Как се ремонтира Пасат Б5 и 5,5" на Етцолт е дадено само обикновеното изпълнение как се разглобява. При мен се налага, защото искам да проследя антената от радио/навигацията до покрива, ВАГ кома дава прекъсната връзка с антената.

Как изглежда при мен средната конзола? Има за подпиране на лакътя и е по-висока от обикновените. На първата снимка ви показвам къде запира свалянето на пластмасата с пепелника, където са трите стрелки.

Прикачен файл:
IMAG1292_579x1024.jpg
IMAG1292_579x1024.jpg [ 85.97 KиБ | Видяна 574 пъти ]

После в средата където са местата за чаши има някакви дупки, но няма следа от винтчета. Показвам местото със зелени стрелки.

Прикачен файл:
IMAG1293_1024x579.jpg
IMAG1293_1024x579.jpg [ 83.21 KиБ | Видяна 574 пъти ]

Иначе отпред е ясно, гайките са скрити зад пластмасови капачета, жълтите стрелки.

Прикачен файл:
IMAG1294_1024x579.jpg
IMAG1294_1024x579.jpg [ 87.91 KиБ | Видяна 574 пъти ]

Свалял ли е някой средна конзола като моята? Може ли да получа някои напътствия?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Вто 09 окт 2018 20:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
А възможно ли е да нямаш прекъсване по самият кабел,а в основата на антената.Колко бях учуден,когато след дълги разправии с моята я отворих и видях,че е пълна с някакви електронни компоненти/съпротивления сякаш/.За капак се оказа разпоена основата за навивавне/това с резбата/от кабелите...

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Вто 09 окт 2018 21:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Всичко е възможно, но с такова радио нямам никаква тръпка да карам "немската овчарка".

Затова съм решил да търся по целия път до антената, в една друга тема един колега беше намерил един куплунг точно под средната конзола изваден. И до усилвателя под антената ще стигна някога.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: осветление на пепелника Публикувано: Нед 28 окт 2018 18:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Днес намерих един чертеж на средната конзола, двата варианта при Пасат Б5,5.

Ето я:

Прикачен файл:
226863500.png
226863500.png [ 53.03 KиБ | Видяна 329 пъти ]

Има ги всички винтчета и гайки, дето трябва да се развият, за да се демонтира средната конзола. За задната страна с пепелника има 2 винтчета (номер 60 от схемата), след това тя поада, изпрбвано днес.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+02:00