осветление на пепелника

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Bewolf
Мнения: 72
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Bewolf » Чет 13 яну 2011 18:34


allfena написа:
Ljubon написа:
allfena написа:
RadoShopa написа:Направих всичко според снимки и инструкции......и нищо,няма вадене тая запалка :? Гледах за чопове,щифтове...не видях!Не съм пушач,но трябва да сменя крушката-пепелника става на касичка,да се осветяват "парите" :lol:


вземи един нож пъхни го леко между черния и червения пръстен
http://www.molia-polzvaite-drug-host-za ... 62_100.JPG леко го извий и ще се откопчеят
след като извадиш запалката червения пръстен е захванат с две ушички за колата една срещо друга http://www.molia-polzvaite-drug-host-za ... 60_961.JPG на снимката в дясно след червения обрач от горе и от долу
успех

Нещо линковете ти не работят? :screwy

от горните снимки 6,7 от горе на долу

Най-накрая се наканих и аз да оправя осветлението в пепелника, че много тъмно в тая кола без него :)
Всичко направих според инструкциите и ми трябваха не повече от 15 мин да се справя. При мен явно до сега не беше сменяно защото доста трудно излезе металната част от пласмасовия ринг.
Пробвай с повече сила колега, ако не си се справил вече :)




Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: осветление на пепелника

Мнениеот drago_tr » Чет 13 яну 2011 18:51


Spoonk написа:А някой може ли да ми каже как се вади целия пепелник че механизма на капачето не ми работи,неще да стои отворен.Благодаря.


Най вероятно ти е счупено палчето което заключва пепелника в отворено положение.Вадиш пепелника и му откачаш пружините да не се самозатваря..... монтираш пепелника и почваш да си го отваряш и затваряш ръчно. :wink: Ако не ти харесва така си купуваш нов.И идея нямам колко пари е ама колкото и да е мисля че няма да си струва :roll:


Spoonk
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Spoonk » Чет 13 яну 2011 19:02


drago_tr написа:
Spoonk написа:А някой може ли да ми каже как се вади целия пепелник че механизма на капачето не ми работи,неще да стои отворен.Благодаря.


Най вероятно ти е счупено палчето което заключва пепелника в отворено положение.Вадиш пепелника и му откачаш пружините да не се самозатваря..... монтираш пепелника и почваш да си го отваряш и затваряш ръчно. :wink: Ако не ти харесва така си купуваш нов.И идея нямам колко пари е ама колкото и да е мисля че няма да си струва :roll:

Аз не мога да разбера как се вади.Опитах по няколко начина но ме е страх да не го счупя.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: осветление на пепелника

Мнениеот drago_tr » Чет 13 яну 2011 19:36


Разглобява се цялата средна конзола.Тя е от 2 части.Отваряш задната поставка за чашите,махаш задния пепелник.Под него има 2 болта на подлакътника...отвиваш ги.Има и още един болт на подлакътника...той е пред него някъде под гумичките които са за принадлежностите.сваляш топката за скоростите с кожата.Предната пласмаса се държи на 4 болта...2 отпред и 2 отзад точно преди седалките.С тапички са отгоре ще ги видиш.Разсъединяваш 2-те части на конзолата...внимавай че е на щипки.И така предната част излиза с малко чалъм.Откачаш буксата на запалката и всичко е вънка. :beer


Spoonk
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Spoonk » Чет 13 яну 2011 20:00


Баси!!!! :shock Отивам да се пробвам и без това нямам кво да правя.
Благодаря ти много колега. :bowdown


Spoonk
Мнения: 59
Регистриран на: Вто 01 юни 2010 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Spoonk » Сря 09 фев 2011 18:28


drago_tr написа:Разглобява се цялата средна конзола.Тя е от 2 части.Отваряш задната поставка за чашите,махаш задния пепелник.Под него има 2 болта на подлакътника...отвиваш ги.Има и още един болт на подлакътника...той е пред него някъде под гумичките които са за принадлежностите.сваляш топката за скоростите с кожата.Предната пласмаса се държи на 4 болта...2 отпред и 2 отзад точно преди седалките.С тапички са отгоре ще ги видиш.Разсъединяваш 2-те части на конзолата...внимавай че е на щипки.И така предната част излиза с малко чалъм.Откачаш буксата на запалката и всичко е вънка. :beer

Много лесно стана ,сега вече ми работи пепелника и осветлението.
Благодаря за съвета колега. :bowdown


Потребителски аватар
Pachko
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 16:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Pachko » Нед 18 дек 2011 16:59


Здравейте колеги реших и аз да си сменя крушката на пепелника която не светеше направих всичко което обяснихте но когато извадих запалката или това гнездо на запалката нямаше буксата с кабели :banghead: , а никога несъм я ползвал и незнаех дали работи или не , та въпроса ми е каде да ги търся тези кабели които се опитвам да набарам с пръст но от тях следа няма дайте някъв съвет колеги .Колата е Golf 4 1.9 TDI 98 г.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 09 окт 2018 18:57


drago_tr написа:Разглобява се цялата средна конзола.Тя е от 2 части.Отваряш задната поставка за чашите,махаш задния пепелник.............


Търсих сваляне на средна конзола, намерих само този коментар, ама той е за обикновеното изпълнение. Затова се наложи да възкреся тази стара тема.

В книжката "Как се ремонтира Пасат Б5 и 5,5" на Етцолт е дадено само обикновеното изпълнение как се разглобява. При мен се налага, защото искам да проследя антената от радио/навигацията до покрива, ВАГ кома дава прекъсната връзка с антената.

Как изглежда при мен средната конзола? Има за подпиране на лакътя и е по-висока от обикновените. На първата снимка ви показвам къде запира свалянето на пластмасата с пепелника, където са трите стрелки.

IMAG1292_579x1024.jpg
IMAG1292_579x1024.jpg (85.97 KиБ) Видяна 1502 пъти


После в средата където са местата за чаши има някакви дупки, но няма следа от винтчета. Показвам местото със зелени стрелки.

IMAG1293_1024x579.jpg
IMAG1293_1024x579.jpg (83.21 KиБ) Видяна 1502 пъти


Иначе отпред е ясно, гайките са скрити зад пластмасови капачета, жълтите стрелки.

IMAG1294_1024x579.jpg
IMAG1294_1024x579.jpg (87.91 KиБ) Видяна 1502 пъти


Свалял ли е някой средна конзола като моята? Може ли да получа някои напътствия?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Iezekil » Вто 09 окт 2018 20:14


А възможно ли е да нямаш прекъсване по самият кабел,а в основата на антената.Колко бях учуден,когато след дълги разправии с моята я отворих и видях,че е пълна с някакви електронни компоненти/съпротивления сякаш/.За капак се оказа разпоена основата за навивавне/това с резбата/от кабелите...


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 09 окт 2018 21:01


Всичко е възможно, но с такова радио нямам никаква тръпка да карам "немската овчарка".

Затова съм решил да търся по целия път до антената, в една друга тема един колега беше намерил един куплунг точно под средната конзола изваден. И до усилвателя под антената ще стигна някога.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: осветление на пепелника

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 28 окт 2018 18:22


Днес намерих един чертеж на средната конзола, двата варианта при Пасат Б5,5.

Ето я:

226863500.png


Има ги всички винтчета и гайки, дето трябва да се развият, за да се демонтира средната конзола. За задната страна с пепелника има 2 винтчета (номер 60 от схемата), след това тя поада, изпрбвано днес.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 52 госта