Проблеми з карането на бензин Пасат 1.8 Mi '94

Техническа и сервизна информация за Passat
tremors
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 04 юли 2006 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблеми з карането на бензин Пасат 1.8 Mi '94

Мнениеот tremors » Вто 04 юли 2006 10:53


Здравейте, колеги!
В момента управлявам Пасат '94 комби 1.8 Мi. Преди година сложих газово устройство. Имам следният проблем: При студен двигател двигателят пали без грешка. Ако остана на бензин, понякога в движение двигателят спира самичък. Не съм забелязал определена честота на отказите. Понякога го прави често, а друг път въобще забравям за проблема. На газ подобен проблем не съществува.
Моите скромни съмнения са за ламбда сонда.
Ако сте се сблъсквали с подобен проблем, ще се радвам да го споделите с мен.
Поздрави




Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Мнениеот kossel » Вто 04 юли 2006 12:07


Прегледай си бензиновата помпа - бушони , налягане (може бушона да е окислен или да не контактува добре или да има нагар).


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Сря 05 юли 2006 2:16


:No Ако ще да ползваш подобно гориво... направо я смени! И иди при някой да я направи да не се изключва, като минеш на газ, а да минава през байпас към обратното гориво бензина, че като не я ползваш, тя просто си клеасва и... OUT!


Потребителски аватар
Pav3l
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Мнениеот Pav3l » Сря 05 юли 2006 19:38


radotom написа::No Ако ще да ползваш подобно гориво... направо я смени! И иди при някой да я направи да не се изключва, като минеш на газ, а да минава през байпас към обратното гориво бензина, че като не я ползваш, тя просто си клеасва и... OUT!


Колега, моето пасатче пали винаги на бензин, освен това почти целия му пробег е в градски условия. Поради тази причина помпата ми сработва за по минута поне 10-на пъти на ден - не мисля, че ще има време да клеяса...
Да му мислят тези, които палят на Газ...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bobby Boy, dtony, Mishkata1 и 195 госта