В момента е Сря 21 ное 2018 11:54
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Добавки Bardahl и Castrol

Създай нова тема  Отговори  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Съб 08 дек 2012 23:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
колега на мен ми смениха модула който отговаря за завиващите фарове ама нищо не стана и ми сложиха стария,механика каза,че точно това ще направи сваляне на фара почисване на всички връзки и слагане на някаква контактна паста,защото колегата му преди него не бил го направил а било задължително,и вече не излиза грешката само те са минали 100км да пробват колата и няма проблеми,казаха ми да покарам една седмица за да видя дали ще има проблем и ако няма да отида да ми върнат парите,ако пък има проблем да видят каква грешка е записала и да видим какво ще правим.Веднага щом има някакво развитие ще пиша веднага :да:Поздрави :beer

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Нед 16 дек 2012 21:32 
Извън линия
Потребителски аватар

малко развитие по темата,проблема се оказа,че не в този модул и си ми сложиха стария,при монтажа казах на механика да почисти всички букси и да ги напръска с контактен спрей и чудо всичко работи перфектно поне за сега,до кога не знам,та така с едно почистване а ми взеха една камара пари за този модул,добре,че е официален сервиз та ми върнаха парите.Това е в общи линии по на там ако има друго ще пиша.
Поздрави :beer

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Пон 14 яну 2013 16:00 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Току що се връщам от VW сервиза, и на мен ми обясниха същото, някакъв датчик бил заминал, който се намира вътре във фара и не подлежи на ремонт. Дори ми записаха в бележката от диагностиката "десен фар за смяна"...ужас, направо съм се побъркал...но типично по български ще търся друг вариант...нема начин да нема начин :))))

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Пон 14 яну 2013 21:06 
Извън линия
Потребителски аватар

за съжаление е точно така,само смяна на фара оправя работата,НО има едно голямо НО,първо пробвай с почистване на всички букси във фара и чак тогава предприемай други мерки,щото фара струва доста......... :screwy

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Вто 15 яну 2013 18:58 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Колеги, видях темата и звъннах на братовчед ми. Той имаше същия проблем на Пасат СС. Месец и половина ходеше по мъките... Както обяснява колегата, палеше е от 10-15 път. То не било смяна на моторчета, крушки, диагностика на ксенони, менони, не знам си какво, не знам си що, хвърли една камара време и пари по Порше София и други сервизи и на края добре, че по поледиците се чукнал с някакъв, та по щета му сменили фара.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Вто 04 юни 2013 19:15 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
имам същия проблем, затова се регистрирах във форума, дали някои е намерил решение?
В руските фоуми пише за една платка презапоявасе и тръгват но нестана. Качваш фара палиш мърдат, вартиш и в един момент спират.Някои знае ли поне как изглежда този сензор дето се поврежда.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Пон 16 фев 2015 22:28 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Продадох автомобиюа отдавна, но преди това оправих проблема. За съжаление със "житонче". Оказва се, че при тези фарове има отхлабване на механичната система, която се грижи за позициониране на лупата. В крайна сметка се наложи да купя нов фар. Старият го пробвахме на друг автомобил и там се появи същата грешка.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Чет 19 фев 2015 21:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
С такъв проблем си взех колата, и изчетох доста по въпроса, та:

1.Най-често повредата идва от една малка платка закрепена на моторчето във корпуса на фара, която отговря за завиването на лупата. Ако се извади и презапой, има голяма вероятност да се оправи. Лошото е ,че е навътре в корпуса, който пък е капсулован :stumm .

2. Повредата може да се корени и в самия механизъм на управления на лупата, който механизъм, се задвижва с жилце. Ако е от това, трябва да се разглоби целия корпус на фара и всички механизми. Това поне от разглобените фарове които съм виждал, не е оферта.Обикновенно след това, не може да се напасне като хората механизма, за изключилтено сръчни и търпелви хора е :th_up

3. При определна серия фарове, има заводски дефект, при който снопа кабели се опъва прекалено много от механизма за закрепяне. Тогава буксата не прави хубав контакт и се светва грешката. Това е много рядък вариант,почти несъм го засичал като причина за AFS Inoperative, оправя се със смяна на скобата.

Аз лично си купих друг фар, но понеже все не намирам време да го сменя(от 1 година :horror ), изключих модула зада не пищи и мига лампата постоянно :rolleyes
Като се изключи модула фаровете си правят първоначалния тест, и после си светят нормално, просто не се мърдат, и не мига жълтата лампа.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Нед 11 сеп 2016 20:39 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Колега от къде да изключа този МОДУЛ :bowdown

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative Публикувано: Съб 13 окт 2018 11:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: BMP 2006
Здравейте колеги, ще си позволя да изтупам малко темата от праха.
При мен положението е следното : паля колата и фаровете си правят гимнастиката (навеждат се надолу, завъртат се настрани, после се връщат центрирано положение и отново се вдигат нагоре в работно/стандартно положение), тоест от механична гледна точка си функционира задвижването им, но след това, когато навия волана самите лупи не завиват, а единствено се включва съответната (лява/дясна) допълнителната светлина за завой (допълнителната халогенка разположена м/у основния фар и габарита), до колкото разбирам от прочетеното тук, това не е нормално и фаровете би трябвало да завиват при завъртане на волана (логично, защо иначе ще имат механика за хоризонтално движение и разграфяване по металната гривна на лупата). Интересното е, че на борд. компа нямам сигнали за повреди, а и при диагностика с комп. не излизат грешки за фаровете.
Наби ми се на очи поста на колегата masiven за изключването на модула, при което се получава точно тази ситуация, та се замислих, дали някой преди мен (бивш собственик или автоджамбазин - купих колата от автокъща), не е изключил този модул за да прикрие повреда.
В тази връзка ще помоля, някой ако може да ми каже от къде и как се изключва и включва този модул, за да проверя какво е дереджето при мен.
И още един въпрос, при изключване на модула, освен по хоризонтала, спира ли движението и по вертикала ? При мен няма копче за ръчно нагласяне на височината на фаровете, би трябвало да се нагласят автоматично в зависимост от натоварването и "клякането" на задницата.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+02:00