Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот borri » Съб 08 дек 2012 23:43


колега на мен ми смениха модула който отговаря за завиващите фарове ама нищо не стана и ми сложиха стария,механика каза,че точно това ще направи сваляне на фара почисване на всички връзки и слагане на някаква контактна паста,защото колегата му преди него не бил го направил а било задължително,и вече не излиза грешката само те са минали 100км да пробват колата и няма проблеми,казаха ми да покарам една седмица за да видя дали ще има проблем и ако няма да отида да ми върнат парите,ако пък има проблем да видят каква грешка е записала и да видим какво ще правим.Веднага щом има някакво развитие ще пиша веднага :да:Поздрави :beer




Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот borri » Нед 16 дек 2012 21:32


малко развитие по темата,проблема се оказа,че не в този модул и си ми сложиха стария,при монтажа казах на механика да почисти всички букси и да ги напръска с контактен спрей и чудо всичко работи перфектно поне за сега,до кога не знам,та така с едно почистване а ми взеха една камара пари за този модул,добре,че е официален сервиз та ми върнаха парите.Това е в общи линии по на там ако има друго ще пиша.
Поздрави :beer


ks1000
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 27 ное 2012 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот ks1000 » Пон 14 яну 2013 16:00


Току що се връщам от VW сервиза, и на мен ми обясниха същото, някакъв датчик бил заминал, който се намира вътре във фара и не подлежи на ремонт. Дори ми записаха в бележката от диагностиката "десен фар за смяна"...ужас, направо съм се побъркал...но типично по български ще търся друг вариант...нема начин да нема начин :))))


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот borri » Пон 14 яну 2013 21:06


за съжаление е точно така,само смяна на фара оправя работата,НО има едно голямо НО,първо пробвай с почистване на всички букси във фара и чак тогава предприемай други мерки,щото фара струва доста......... :screwy


kiromastera
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот kiromastera » Вто 15 яну 2013 18:58


Колеги, видях темата и звъннах на братовчед ми. Той имаше същия проблем на Пасат СС. Месец и половина ходеше по мъките... Както обяснява колегата, палеше е от 10-15 път. То не било смяна на моторчета, крушки, диагностика на ксенони, менони, не знам си какво, не знам си що, хвърли една камара време и пари по Порше София и други сервизи и на края добре, че по поледиците се чукнал с някакъв, та по щета му сменили фара.


passatb6
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 02 юни 2013 9:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот passatb6 » Вто 04 юни 2013 19:15


имам същия проблем, затова се регистрирах във форума, дали някои е намерил решение?
В руските фоуми пише за една платка презапоявасе и тръгват но нестана. Качваш фара палиш мърдат, вартиш и в един момент спират.Някои знае ли поне как изглежда този сензор дето се поврежда.


Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот vutoff » Пон 16 фев 2015 22:28


Продадох автомобиюа отдавна, но преди това оправих проблема. За съжаление със "житонче". Оказва се, че при тези фарове има отхлабване на механичната система, която се грижи за позициониране на лупата. В крайна сметка се наложи да купя нов фар. Старият го пробвахме на друг автомобил и там се появи същата грешка.


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот masiven » Чет 19 фев 2015 21:30


С такъв проблем си взех колата, и изчетох доста по въпроса, та:

1.Най-често повредата идва от една малка платка закрепена на моторчето във корпуса на фара, която отговря за завиването на лупата. Ако се извади и презапой, има голяма вероятност да се оправи. Лошото е ,че е навътре в корпуса, който пък е капсулован :stumm .

2. Повредата може да се корени и в самия механизъм на управления на лупата, който механизъм, се задвижва с жилце. Ако е от това, трябва да се разглоби целия корпус на фара и всички механизми. Това поне от разглобените фарове които съм виждал, не е оферта.Обикновенно след това, не може да се напасне като хората механизма, за изключилтено сръчни и търпелви хора е :th_up

3. При определна серия фарове, има заводски дефект, при който снопа кабели се опъва прекалено много от механизма за закрепяне. Тогава буксата не прави хубав контакт и се светва грешката. Това е много рядък вариант,почти несъм го засичал като причина за AFS Inoperative, оправя се със смяна на скобата.

Аз лично си купих друг фар, но понеже все не намирам време да го сменя(от 1 година :horror ), изключих модула зада не пищи и мига лампата постоянно :rolleyes
Като се изключи модула фаровете си правят първоначалния тест, и после си светят нормално, просто не се мърдат, и не мига жълтата лампа.


Ники_Христов
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 11 юли 2006 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот Ники_Христов » Нед 11 сеп 2016 20:39


Колега от къде да изключа този МОДУЛ :bowdown


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот Asko VW » Съб 13 окт 2018 11:42


Здравейте колеги, ще си позволя да изтупам малко темата от праха.
При мен положението е следното : паля колата и фаровете си правят гимнастиката (навеждат се надолу, завъртат се настрани, после се връщат центрирано положение и отново се вдигат нагоре в работно/стандартно положение), тоест от механична гледна точка си функционира задвижването им, но след това, когато навия волана самите лупи не завиват, а единствено се включва съответната (лява/дясна) допълнителната светлина за завой (допълнителната халогенка разположена м/у основния фар и габарита), до колкото разбирам от прочетеното тук, това не е нормално и фаровете би трябвало да завиват при завъртане на волана (логично, защо иначе ще имат механика за хоризонтално движение и разграфяване по металната гривна на лупата). Интересното е, че на борд. компа нямам сигнали за повреди, а и при диагностика с комп. не излизат грешки за фаровете.
Наби ми се на очи поста на колегата masiven за изключването на модула, при което се получава точно тази ситуация, та се замислих, дали някой преди мен (бивш собственик или автоджамбазин - купих колата от автокъща), не е изключил този модул за да прикрие повреда.
В тази връзка ще помоля, някой ако може да ми каже от къде и как се изключва и включва този модул, за да проверя какво е дереджето при мен.
И още един въпрос, при изключване на модула, освен по хоризонтала, спира ли движението и по вертикала ? При мен няма копче за ръчно нагласяне на височината на фаровете, би трябвало да се нагласят автоматично в зависимост от натоварването и "клякането" на задницата.


quietriot
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 28 авг 2019 10:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот quietriot » Вто 06 юли 2021 14:04


След 10 години има ли развитие , някой лекува ли ги тези хубави фарове ?
Има ли поне някой изявен майстор който да се пробвал с проблема и да го бори ?
Юе съм благодарен ако някой спорели инфо .


sssddd
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 28 яну 2019 12:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот sssddd » Сря 19 юли 2023 15:41


И аз ще съм благодарен ако споделите адекватен човек или сервиз в София, към когото да се обърна.

При мен една сутрин след като запалих колата, ми изписа въпросната грешка "AFS Inoperative. See user manual", след което започна да ми мига лампичката на таблото. Странното при моя случай е, че освен крушката на таблото, ми светна и "steering system" (едно жълто кормилце) както и ESP/ASR ( Electronic Stabilization Program or Traction Control are inactive).

Пробвах да изключа акумулатора за 10тина минути, с надеждата да си намерят настройките сами, но не се получи. Интересното е, че имам и къси и дълги ксенони и на двата фара. Помощтната светлина при завоите не се включва, както и фаровете не се регулират при светване. Другото странно нещо, което забелязах беше, че на единия габарит крушката беше някаски по назад и съответно лупата има нагар от крушката. Веднага я извадих и забелязах, че едно коносовидно пластмасово цилиндърче (предполагам държача на тази крушка вътре във фара) беше стопено, както и самия габарит има разлика с другия - някакси по назад е, все едно не е щракнат. Зачудих се да не съм ударил дупка някъде и заради това да са се разместили нещата вътре, но не се сетих. Това, което се сетих обаче е, че преди време ми изгоря ксеноновата крушка точно на същия фар и я смених на място при един майстор, който успя да го направи без да сваля бронята.
Махна кората на калника и я смени през него. Та предполагам, че той нещо може да не е затворил и щракнал като хората и от там да е влезнал конденз и тн.

От това което прочетох и видях (превърях нета, както се казва) разбрах че има сума ти модули различни куршки вътре във фара, но без да се отвори и да се види, както ида се диагностицира с ВАГ кабел - няма как да знаем.

Та, ако имате човек или сервиз, който ЗНАЕ какво прави, ще съм ви безкрайно благодарен.

Поздрави и безаварийни километърчета.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта