Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Техническа и сервизна информация за Passat
TTasev
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот TTasev » Вто 14 дек 2010 12:00


Здравейте колеги, преди няколко дена ми се случи нещо необичайно за моята кола.

Карам цял ден без проблем, спрях за около 20мин. след което се качвам в колата паля без проблем тръгвам и колата веднага изгасна и ми изписа следно съпбщение -
" AFS Inoperative Check Owner's Manual "
След колата неможеше да запали въобще, и постоянно ми излизаше това съобщение.
" AFS Inoperative - Check Owner's Manual "

Колеги ако някои се е сблъсквал с този проблем моля ви да ми помогнете незнам какво е това AFS Inoperative Check Owner's Manual и защо неиска да запали.

Модела: VW PASSAT COMBI COMFORTLINE 2007

P.S. След 10мин въртене и опитване да запаля успях но незнам на какво се дължи това :(

Моля помогнете.




bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative !!!!!!

Мнениеот bachest » Вто 14 дек 2010 13:49


Здравей. AFS-a са така наречените "завиващи фарове". В зависимост от това накъде ще завъртиш волана, на там се завъртат и фаровете. Идеята е нощно време да спасяваш пешеходците и други обекти, когато завиваш в кръстовище. Явно има проблем с фаровете, но каква е връзката с запалването. :dontknow:


TTasev
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative !!!!!!

Мнениеот TTasev » Вто 14 дек 2010 13:51


И аз това се чудя прочетох насам натам видях че това са фаровете, но защо неиска да запали това е проблем хаха :)


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative !!!!!!

Мнениеот Lisho » Вто 14 дек 2010 14:15


Руснаците са пропищели от тoва съобщение (" AFS Inoperative Check Owner's Manual ").AFS (Adaptive Front Lighting System.) - Адаптивна система за предни светлини при Bi-Xenon's.Може да бъде изгоряла крушка,серво двигател на фаровете по-точно завиващите светлини (осветяване на завоя при завиване с ниска скорост).Сменя се целия фар поне според тези писания.


TTasev
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 16 ное 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative !!!!!!

Мнениеот TTasev » Вто 14 дек 2010 14:24


В крайна сметка колата запали фаровете си работят и завиват също така !!!! Много странен случай :)


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative !!!!!!

Мнениеот bachest » Сря 15 дек 2010 1:06


Те фаровете си работят. Осветяването в страни става с отделни крушки. Поне такива съм виждал. Така, че ако още ти изписва да се "консултираш с ръководството", едва ли фаровете "завиват"


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative !!!!!!

Мнениеот Ivo_ » Чет 16 дек 2010 23:29


Грешката е точно в адаптивните би-ксенонови фарове. Учудваме това, че колата е изгаснала. На мен ми се е случвало два пъти. Единия път целнах една яка дупка и макар, че карах много бавно явно системата се ошашави и фара от сътветната страна изгасна. Пробвах с включване и изключване на фаровете. Влючваше ксенона, но след като моторчето не успява да регулира фара го изключва. След гасене на колата се оправи само. Втория път беше на дълъг път през деня. Там минах също през някаква неравност заедно с завой и пак се побърка. Спиране, гасене на колата и палене отново и се оправи.
Може и да е капризна към нашите пътища, но на дълъг път вечер системата е невероятна!


Emo877
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative

Мнениеот Emo877 » Пет 07 яну 2011 14:12


Аз също целнах една от многото кратери по нашите пътища и после почна да ми изключва и включва фара отидох в сервиза и срещу 210 лв би-ксенонова крушка проблемите ми бяха решени, но докато имах проблем с крушката фаровете ми не "завиваха" !! Сега всичко си е супер !


Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative

Мнениеот vutoff » Чет 23 авг 2012 9:27


Аз имам този проблем от много отдавна и каквото и да правех до момента - решение няма.
Смених крушките - греда.
Поръчах нов модул за управление (този, който стои в капака на фара) - пак греда.
Ходих в Порше - дадох 270 лева "за да ми оправят едни кабели" - гредата си остана.

Сега при първо палене дава директно грешка и смъква фаровете надолу. Гася колата, паля - "поглеждат" в страни фаровете, изправя ги и пак дава грешка. Понякога мога да измина 10км преди да ми даде грешка; понякога само 10-тина метра, а понякога директно при изправянето дава грешката.
VAGCOM не дава смислен отговор - не казва дали е мотор или модула за управление.

Та, ако някой има идея как да се оправи този проблем, или поне къде да отида за да го оправят, ще съм признателен. Някак идеята за 1400 лева за гола черупка, която в Порше наричат "фар" не ми се нрави, но в краен случай и до там ще стигна.

Поздрави,
Илиян


ks1000
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 27 ное 2012 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с Пасат Б6 - AFS Inoperative

Мнениеот ks1000 » Вто 27 ное 2012 11:57


Здравейте,

Аз имам същия проблем на Passat B6 highline с adaptive bi-xenon светлини...При мен се появи след смяна на крушката на xenona. След смяната въпросния фар не завива на ляво и надясно (само на горе и на долу) при позиционирането на светлините при запалване. Казаха ми, че просто изчистване на грешката от компютъра можело да оправи нещата в моя случай :roll: но на мен не ми се вярва това да свърши работа...Възможно ли е да се получи ако крушката не е оригинална? Ще съм благодарен на всякакви съвети по темата или да закарам колата във VW сервиз да я погледнат :roll:


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот borri » Сря 28 ное 2012 21:50


колеги в момента съм на същото дереже,просто изведнъж фаровете спряха да завиват и както е описал колегата в по горният пост мога да мина и десет километра а може и десет метра и дава грешката,само че при мен си светят само не завиваха,и така закарах колата в сервиз на Фолцваген(понеже съм в Испания затова не в Порше)и така след пет дни престой ми се обадиха и казаха,че колата е готова да отида и да си я взема,срещу сумата от 500е scare ,викам си добре нали поне са я направи ли,взимам си колата щастлив,че всичко е ок тръгвам и наистина фаровете работят перфектно,на другата сутрин тръгвам за работа и на второто кръгово пак дава същата грешка :banghead: викам си ужас направо откачих :screwy стигам на работа и си викам довечера направо в сервиза,да ама после грешка не излезе въртях сигурно около един час по кръговите и нищо,но все пак отидох до сервиза и ми казаха,че били сменили някакъв модул и можело пак да прави той проблем и че ще го сменят пак ако трябва безплатно и друго да е пак безплатно ще ли да го направят така,че сега чакам пак да даде пак грешка и я карам веднага при тия глупаци :beat_butt2 като отида ще питам точно кой модул са сменили и ще пиша.Ако някой от вас си е решил проблема да пише,поздрави :beer


ks1000
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 27 ное 2012 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот ks1000 » Чет 29 ное 2012 15:00


Днес я закарах мойта кола при един майстор които се занимава с електроника и ел инсталации, изчистихме грешката от компа и фаровете започнаха да си бачката съвсем нормално завиват позиционират се всичко шест...до следващото палене :( после пак същата грешка и край фровете спират да се движат. Каза ми, че най-вероятно нчкакъв датчик за позиционирането на фара е заминал и ще го откарам пак в четвъртък - каза, че ще го оправи :) . Ще Ви пиша непременно за резултатите...


Поздрави


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот borri » Пон 03 дек 2012 14:39


колеги какво става имали развитие,аз ходих до Фолцваген и ми казаха,че са ми сменили някакъв модул,но проблема си остана и утре имам час да я гледат пак,просто не знам ако пак не могат да я направят :banghead: ако някой колега има някакво предположение моля да каже.Поздрави :beer


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот borri » Съб 08 дек 2012 20:37


колеги в сервиза не могат да разберат точно къде е проблема,казаха ми,че има някакъв сензор във фара и най вероятно е той,но не е сигурно,в момента работят и не записва грешка трябва да запише грешка,за да се види,и ако е този сензор не можело да се смени само той понеже вървял комплект с целия фар :screwy


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б6 проблем с AFS Inoperative

Мнениеот masiven » Съб 08 дек 2012 20:57


Понеже и аз го ям същия к*р с "AFS Inoperative". Това което съм разбрал досега е че има два вида фарове със различен софт към тях. Като се закачат на ВАГ и софта на фаровете завършва на 017 или по ниско число... душиш к*ра и се оправя само със смяна на фар/овете. Цена на фар 1344 левчета.

Ако софта е версия, над 017. Може да се разминеш само със смяна на модул във фар/овете.

Моите фарове почти при всяко палене си изписват грешката. Понякога чак 5-10 мин. след старт се изписва.

По-руските форуми пише че в много редки случаи при "AFS Inoperative". Проблема може да се оправи чрез почистване на буксите, ма това е едно на 1000. В още по редки случаи може да се оправи просто със смяна на ксеноновата крушка.

Ето и какво намерих като последен вариант преди смяна на фарове

http://nateronline.com/Technical_Bullet ... rative.pdf

Може да се мине със смяна на кабела към фара и скобата захващаща буксата.

Много от дилърите препоръчват смяна на фар, защото на ВАГ-а като грешка излиза ляв или десен фар, а не самата причина за проблема. :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Анатолий и 192 госта