Копче за подгряване на задно стъкло Б4 - решено

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Копче за подгряване на задно стъкло Б4 - решено

Мнениеот Johnny_Brawo » Съб 29 яну 2011 17:43


Здравейте, колеги :)
Имам следния проблем, днес го забелязах : копчето за подгряване на задното стъкло, след като го натисна не святка лампичката му и не включва реотаните отзад. След известно време се включва, но там Божа работа ( когато то си реши ). Пробвах като го натисна да го разместя, да го "донатисна", мерих буксата има ток до копчето, предпазителя ми е здрав.. за друго не се сетих. Малко по-късно ще сляза да го сваля и да го отворя, но искам да питам друго. Има ли някакви букси в багажника, които са за подгряването, евентуално ако те нещо са се попрецакали. Ако да - къде :oops:

Последна промяна от Johnny_Brawo на Пон 31 яну 2011 23:02, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот vasilb » Съб 29 яну 2011 18:01


Johnny_Brawo написа:Здравейте, колеги :)
Имам следния проблем, днес го забелязах : копчето за подгряване на задното стъкло, след като го натисна не святка лампичката му и не включва реотаните отзад. След известно време се включва, но там Божа работа ( когато то си реши ). Пробвах като го натисна да го разместя, да го "донатисна", мерих буксата има ток до копчето, предпазителя ми е здрав.. за друго не се сетих. Малко по-късно ще сляза да го сваля и да го отворя, но искам да питам друго. Има ли някакви букси в багажника, които са за подгряването, евентуално ако те нещо са се попрецакали. Ако да - къде :oops:

Почисти контактните повърхности на копчето - зацапани са и не прави контакт! Разглобяваш, спирт, памук и готово! Ако е комби провери да няма прекъснати кабели между купето и петата врата, но едва ли. :wink:


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот zfa159 » Съб 29 яну 2011 18:48


ако копчето не светне - значи проблемът е в копчето.Ако светне и пак не грее - по кабелите ;)
Принципно те си го имат този проблем - с времето греста вътре се спича и става твърда и гадна...полепва се по контактите и спира да работи.Разглобяваш,почистваш хубаво,смазваш наново най-добре с някакъв везелинов спрей и сглобяваш обратно ;)
:beer


stefan_gb1
Мнения: 156
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 9:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот stefan_gb1 » Съб 29 яну 2011 22:25


При условие че не светва индикация на ключа наи вероятно е проблема в него , иначе проблема е в в проводниците между купето и задната врата в машона , обикновенно там прекъсват.


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот Johnny_Brawo » Съб 29 яну 2011 22:40


stefan_gb1 написа:...в проводниците между купето и задната врата в машона , обикновенно там прекъсват.

Колата е комби и тоя маншон ми е много на чалъм, но го оставих за утре, че мноо студено. Иначе го разглобих, изчистих го, но ми се струва, че върте имаше някаква малка пружинка, която ... след моята намеса вече я няма :|
Ей тука където ми е показалеца.
http://www.4shared.com/photo/5SoqMFBY/DSC00812.html
и да е имало - ще я намеря утре тя ще да е в колата някъде изпаднала.
Сутринта ще го пробвам и ще пиша резилтати :)


Потребителски аватар
smash22
Мнения: 345
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот smash22 » Съб 29 яну 2011 23:18


Колега, на моя пасат Б5 е същото положение като го натисна не светва след време пак го натисна и се оправило от само себе си ,загасвам го и натискам го пак и неще , оправя си се когато само си иска,та мисля че е от самото ключе,според мен някъде не правят контакт ключетата кажи как си го оправил да видя и мойто.
Поздрави :)


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот Winner25 » Нед 30 яну 2011 0:18


Johnny_Brawo написа:Ей тука където ми е показалеца.
http://www.4shared.com/photo/5SoqMFBY/DSC00812.html
и да е имало - ще я намеря утре тя ще да е в колата някъде изпаднала.
Сутринта ще го пробвам и ще пиша резилтати :)

Там има пружинка :) В другата част на копчето има малък отвор за нея. Служи да бутне палчето надоло когато копчето е в положение изклщчено.
А за примигването - виж бялото палче да не се е стопило отпред. Също трябва да се движи свободно. Зад него има пружинка която го бута :wink:


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот Johnny_Brawo » Нед 30 яну 2011 15:40


Ами неможах да се сдържа и я изгубих :oops: сега Ако светне , е включено постоянно. Не ми е тя проблема обаче. По съвет на колега markovgolf свалих страничните пластмаси на 5-та врата, където има букси за самото подряване ... ей тия http://www.4shared.com/photo/qCct8P7x/DSC00813.html, изчистих ги и ... не тръгна :(
Лошото ( според мен ) е ,че когато го затворих багажника - копчето светна :? Нещо изпускам. Копа работи, предпазители - здрави, букси - мукси .. всичко което съм пипнал работи. Ко праим ?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот Winner25 » Нед 30 яну 2011 15:52


Някой по нагоре беше писал за маншона :) Виж там явно някой кабел е прекъснат :roll:


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот Johnny_Brawo » Нед 30 яну 2011 16:21


Свалих тоя маншон ( те са 2 даже ) обаче трябва да сваля и част от кората на тавана, за да мога да разгледам кабелчетата. Иначе много малка част от тях се показва и това което видях - също е здраво.


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4

Мнениеот vasilb » Нед 30 яну 2011 16:27


Winner25 написа:Някой по нагоре беше писал за маншона :) Виж там явно някой кабел е прекъснат :roll:

Там е проблемът - щом като си го раздвижил (в случая затворил) е сработило ... сам си си отговорил на въпроса! :) Извади гумения маншон и разгледай всички, а не само за подгряването (така или иначе ще разбазикаш работата, поне профилактика да се направи на всичко!), кабели на сгъвката и 10 см. преди и след нея. Може изолаторът да е цял, а кабелът вътре да е прекъснат! :wink:
П.П. Провери с волтметър до къде стига ток, когато не сработва, за да намериш гадината, която те мотае!


Потребителски аватар
Johnny_Brawo
Мнения: 185
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 11:54
Автомобил: VW Passat
Двигател: BWA
Местоположение: София-Стара Загора

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4 - решено

Мнениеот Johnny_Brawo » Пон 31 яну 2011 23:01


Сега , да кажа къде е проблема. Разглобих пластмасите откъм багажника, свалих тавана и ... Няма букси ! всичко е прав кабел от копчето до ей тия неща, които ги бях показал по-горе ( буксите на самото стъкло ). Друго няма! Става дума за Пасата Б4 , '96-та година, АФТ мотор ... както друго .. Комби ! Качвам малко снимки ,за да се знае кое къде отива.
Тука е разфасована почти пластмасата от едната страна.
http://www.4shared.com/photo/UzkrC25F/kop4e_1.html?
Така изглежда плафона и частта от тавана, която успях да сваля.
http://www.4shared.com/photo/PLil_vOy/kop4e_2.html?
Това са кабелите , минаващи всеки по трасе, увити в изолация ... както го е измислил немеца
http://www.4shared.com/photo/ZkHyiS76/kop4e_3.html?
А това е проблема !
http://www.4shared.com/photo/I6UMKp_X/kop4e_4.html?
Бушона ( айде по -Научно .. предпазителя ) е 30А , оригиналния който е имал тоз пасат. Супер ме е срам, че повдигнах тема за издумкал бушон, но .. това не можах да го видя дори след 5 пъти проверка. Някаква си тел ли е какво е , обаче беше съвсем леко напукана. От там като друсне в някоя дупка - копчето тръгва. Гадост ! Пружинката ,която изгубих я смених с изрязана такава от химикал. Всичко е ток и жички!


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4 - решено

Мнениеот zfa159 » Вто 01 фев 2011 1:02


Теоретично за да завършим темата - при Пасат В3 и В4 - ако копчето НЕ свети - проблема е или в захранването до копчето или в самото копче. Причината - до копчето идва + през контакт,който минава през съответния предпазител.То го пуска или спира към нагревателя.Лампичката в копчето е паралелна на нагревателя,като тя взима маса от масата ,която е за другата лампичка вътре - тази зелената,която осветява копчето при пуснати светлини и + от този,който копчето пуска и спира към нагревателя.Точно за това,ако оранжевата лампичка в копчето не свети - дирете проблем или в захранването до копчето или в самото копче (стига лампичката да е здрава,де ) mhihi
Ако копчето си светва, като го натиснете - проблем по кабелите, връзките отзад към стъклото или редовно се случва - прекъснати са всичките нагреватели до един отзад и просто няма какво да се затопли (редовно взе да ми се случва на разни коли,които идват с такъв проблем :screwy ).
:beer


Потребителски аватар
milen_1975
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 12:11
Автомобил: VW Passat Variant B4
Двигател: 1.8 ABS 1993
Местоположение: София/Видин

Re: Копче за подгряване на задно стъкло Б4 - решено

Мнениеот milen_1975 » Съб 01 дек 2018 21:08


Колеги, ако може да ползвам темата и аз, че е подобна на моя проблем! От около 3 години на моя Б4, не ми работеха средните две реотанчета на задното стъкло. От много време се каня да ги мацна с електропроводимо лепило ... но все още само с каненето си оставам! Сега обаче от как паднах температурите, и дойдоха снега и леда забелязах, че май всички реотанчета са "мъртви". 9-ти бушон е здрав, и даже го смених превантивно с нов 20А. Ефект нямаше. Имам волтметър вътре. При натискане на бутона за подгрева на стъклото, бутона светва, и веднага показанията на волтметъра покзват, че напрежението пада с около три десети от волта. Предполагам, че така и трябва да е. Значи има консумация, но отзад не се случва нищо ?!?! :mhihi Преди около две години самия бутон на моменти, не искаше да се връща в изходно положение. Като се цъкнеше по рязко, и се връщаше. Да е в него проблема?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта