Тройника на главата за антифриза.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
marine
Мнения: 201
Регистриран на: Сря 01 дек 2004 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Тройника на главата за антифриза.

Мнениеот marine » Съб 11 дек 2004 11:56


С тази нова-стара кола май ще съм доста активен във форума през следващия месец.
Някой да може да ми каже как да спра теча на антифриз /леко сълзи/ между главата и тройника към който идва мъркуча от радиатора.Гарнитурката ли се сменя?




Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Трябва да смениш целият тройник;)

Мнениеот CellNet ™ » Съб 11 дек 2004 14:01


Трябва да смениш целият тройник, защото не може да се разбере от каде изпуска. При мен смених само гуменият пръстен и пак изпускаше, та се наложи да купя цял тройник плюс малкото коляно след него.
Тройника за Г3 струва 45 лв, а коляното 7 лв от верига магазини Евро 07, а смяната ми струваше 10 лв. Отиди първо при майстор - той ще ти каже какво да правиш.
Успех


Потребителски аватар
Aylan
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 19 ное 2004 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

За тройника

Мнениеот Aylan » Съб 11 дек 2004 16:27


мога да ти кайа че имах подобен проблем преди време, естествено гледах да мина тънко и познай, смених го 3пъти, последния в Юнитрейд-около 55лв с монтажа и 1година гаранция и нямам проблеми оттогава.Нали се сещаш че съм сменял и антифриз, така че те тази джаджа ми излезе цяло състояние.
Вроятността да попаднеш на менте е много голяма, единия тройник се пръсна, добре че бях в София и викнах приятели да ме изтеглят иначе се сещаш за каква цифра щях да се оправя.
Така че моя съвет е да го отсраниш там, или поне да купиш тройника оттам.
За такива малки нещица, при които разликата в цената не е фрапираща се ориентирай към Юнитрейд,щото са официален сервиз на VW.За такива саединения, вкл. и гумени е много важно да ти са качествени,защото да изненадат много неприятно.Днес сменяш, утре пак....
Така че ако сменяш нещо по колата, свери в Юнитрейд и ако не е много по-скъпо си отиди там, поне имаш една година гаранция,Не знам някой друг дали дава такава гаранция


VANKATA
Мнения: 71
Регистриран на: Съб 11 дек 2004 16:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костенец,София

Мнениеот VANKATA » Съб 11 дек 2004 16:33


Колега, аз имах същия проблем и го реших с минимум усилия.Просто изравняваш повърхността на основата на тройника на плосък камък и си готов.И аз първо сменях О-пръстена без резултат.


Потребителски аватар
Aylan
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 19 ное 2004 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Тройника

Мнениеот Aylan » Съб 11 дек 2004 17:52


опитах се да помогна, защото знам колко е гадно да те остави на път колата....,при мен се получи така, затова гледам повече да не правя компромиси с качеството на частите,защото понякога излиза по-скъпо евтиното.
И аз ходих при добър майстор, просто купихме по-евтин тройник, естествено и той се опита впоследствие да го побългари със специален силикон и с еди кво си там, включително и изпилване, но при мен си остана проблема, е естествено че си платих.....
Радвам се че при теб се е получило от раз :)


Anonymous

Мнениеот Anonymous » Пон 13 дек 2004 10:09


Тройника струва около 10-тина лв а човек може да си го смени сам за 15 минути


Потребителски аватар
Aylan
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 19 ное 2004 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

тройника

Мнениеот Aylan » Пон 13 дек 2004 12:42


за тази цена ще е някакв боклук 100 % - най-евтино съм го намерил за 18лв и точно тоя се пръсна, както и да е, за смяната е ок, толкова отнема, може сам да си го смениш не са необходими особени знания :)


Потребителски аватар
Zafirov
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Zafirov » Сря 15 дек 2004 16:16


Здравейте. На мен също ми течеше антифриз от тройника. Моите майстори го смениха, но в главата ми се върти цена от около 10-15 лв. Вече една година карам с него и нямам никакъв проблем( да чукам на дърво).



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 254 госта