Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот I4o_naskov » Пон 18 апр 2011 20:14


колеги да споделя и аз днеска какво направих.От извесно време не ми работеше левия ел.механизъм и след като днес свалихме управлението на моторчето с един приятел изчистихме лака по цялата платка като най-трудното беше епоксидната смола :talk: ,презапойхме всички спойки и прозореца вече работи.Преди работеше когато си пойска докато от няколко месеца направо спря.Но като го сложихме установох че левия пластмасов водач към шината на стъклото е шчупен и когато се дигне догоре не прибира много добре но не е фатално де,ще потарся из моргите тия дни та да видим.Иначе вече съм радостен че отново си имам отварящо се стъкло :banana :beer




Потребителски аватар
Bradatia
Мнения: 8
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 22:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Bradatia » Вто 28 юни 2011 10:59


Здравейте, колеги,

Извинявам се, че пиша в тази тема, защото главно са засегнати проблеми свързани с механиката на стъклоповдигачите, а не с функциалността им, но видях, че в по-стари постове е засегната възможността да се направи стъклото да се вдига изцяло с еднократно натискане на бутона, а не с задържането му докато стигне в горно положение. Въпроса ми е някой тествал ли е дали се получава с поставяне на въпрсоното мостче на буксата и възможно ли е да качи схема на кои изводи се слага мостчето. Забравих да кажа пасата е B4 с две предни ел. стъкла.

Благодаря предварително!
Поздрави, Илия!


aifos
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 03 авг 2005 18:35
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: Видин

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот aifos » Пон 18 юни 2012 21:16


Имам питане ,механизъм за задно ел.стъкло от Б3 ставали на Б4?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Winner25 » Сря 20 юни 2012 10:20


Механичната част би трябвало да е еднаква. Моторите са различни.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот velinsl » Пет 22 юни 2012 22:50


заден десен прозорец има ли механизъм в ибей?
немския ми е малко слаб. В аглииския има един за 140лв с доставката, ами за 17 годишен автомобил не е оферта.


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот mafiota » Пет 29 юни 2012 10:50




Потребителски аватар
spoocky
Мнения: 103
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 15:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот spoocky » Пет 29 юни 2012 14:57


До колкото знам има разлика между В3 и В4 механизмите, а повярвайте ми проблема го имам от 2 години, обиколих коя ли не морга... Такова животно нема...


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Winner25 » Пет 29 юни 2012 20:46


Аз винаги във форума съм намирал това което търся. Явно не ти е толкова наложащо да си решиш проблема :)


Потребителски аватар
dzverum
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот dzverum » Вто 15 окт 2013 18:05


Вдигам темата. Последно механичната част от б3 става ли на б4 като б3 е от последните бройки 93та. В момента при крайно долу и горе се чува чаткане и не спира само. Зъбите крайно горе са леко наранени, но не изпилени. Долу не мога да ги видя, че не съм го свалил. Може ли да има повреда и в червяка?


Потребителски аватар
dzverum
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот dzverum » Чет 17 окт 2013 21:02


От Б3 стават механизмите - механично. При мен се беше скъсал болта, който държи колелото при зъбците. Сваляне на моторите, размяна, грес и всичко си е наред!


vladkooo1
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 31 яну 2013 18:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот vladkooo1 » Вто 03 дек 2013 20:09


аз на моя си сложих механиката от б3 само мотора както е казал колегата и сега е огън


_SUN_
Мнения: 306
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот _SUN_ » Сря 04 дек 2013 11:39


Bradatia написа:Здравейте, колеги,

Извинявам се, че пиша в тази тема, защото главно са засегнати проблеми свързани с механиката на стъклоповдигачите, а не с функциалността им, но видях, че в по-стари постове е засегната възможността да се направи стъклото да се вдига изцяло с еднократно натискане на бутона, а не с задържането му докато стигне в горно положение. Въпроса ми е някой тествал ли е дали се получава с поставяне на въпрсоното мостче на буксата и възможно ли е да качи схема на кои изводи се слага мостчето. Забравих да кажа пасата е B4 с две предни ел. стъкла.

Благодаря предварително!
Поздрави, Илия!

Може, тествано работи ма никой не казва на кои пинове се слага моста, много ревниво пазят ТАЙНАТА да го е...а


Потребителски аватар
VWPASSATGL
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 14:13
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBDC 2009
Местоположение: Габрово

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот VWPASSATGL » Нед 28 окт 2018 15:24


yano написа:Да се включа и аз в битката с прословутия механизъм.Поне с демонтажа му.

...

И една добавка която установих в последствие.В левия край точно на тази хоризонталната релса която води долните крайща на рамената има един пласмасов накрайник той е водач на стъклото - да го закачите на металната шина -а не като мен се мятка насам натам 2 месеца стъклото работи както трябва и после се развали нивелирането на стъклото от напрежението заради незакачен точно този пласмасов водач.


Колеги този пластмасов накрайник като го сложа в тази хоризонтална релса се товари/напряга целия механизъм и след няколко проби се изважда ябълката от лайсната която държи стъклото ( представлява релса най долу на механизма в която се направляват 2 пластмасови водача с вкаран нещо като шарнир...)
Та важно ли е да се вкара пластмасовия накрайник във водача, в момента стъклото върви много плавно, става въпрос за нов ножичен механизъм на марката topran.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Iezekil » Нед 28 окт 2018 18:58


Принципно придържа стъклото да не заоре напред,накриво.Принципно ако е яко стегнато и нивелирано може да изкара известно време без него.Аз от едни ветробрани навремето получих усукване та чак огъване на предна вертикална релса/водач,от което ми изби и падна въпросната пластмаса и посред зима при едно залепване ми изкърти шарнира и счупи щипката....Та смених релсата,смених щипката,залепих пластмасата водач на стъклото и проблем нямам.
Не е лошо колега да напишеш партидния номер на Топран на храповика/механизъм.


Потребителски аватар
VWPASSATGL
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 14:13
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBDC 2009
Местоположение: Габрово

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот VWPASSATGL » Нед 28 окт 2018 19:13


Номера на topran e 110 556 цената му в ауто плюс е 62. Сложа ли този водач в релсата се напряга много механизма и прав проблеми. Явно вратата или тази релса е крива вследствие на удар или от предишната "ножица". Разгледах движенията които прави механизма и мисля, че няма особено голямо значение за воденето на стъклото и не мисля, че може да разцентрова стъклото, ако всичко е добре срегнато. Вярно, че го води но и сега се води в другия водач - десния както и в уплътненията на вратата.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 180 госта