Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Vasseto » Пет 24 апр 2009 8:50


kokotg написа:....Имам и друг въпрос пасата е с комфорт модул кодато натисна на долу слиза сам но нагоре трябва да задържа бутона има ли начин да се програмира да го и качва без задържането на бутона......:



Това става с един мост в куплунга на платката за управление на моторчето.Само съм чел за него и не съм го пробвал.Потърси е руския саит схема на прозорците и виж къде е пунктираната жица.Ако я има ще се вдигат,както падат с едно натискане на бутона.Имам такава схема у нас и ако не забравя ще дам линк към нея.




batsande
Мнения: 92
Регистриран на: Нед 28 май 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот batsande » Съб 13 мар 2010 22:08


Здравейте, вадя малко стара тема,но поне тук е писано за проблема ,но така и не пише да е решен.Карам Пасат В4 и при влажно време когато е на контакт или работи двигателя десния ел. механизъм упорито се мъчи да се вдигне нагоре само.Получава се едно цъкане от моторчето 5-6 пъти в секунда. Някъде от влагата дава на късо сигнал към модула или самия модул че се натиска бутон за вдигане и то многократно.
Зачистих и двата бутона на вратите и съм проверил и двата маншона със снопове кабели към вратите като съм напръскал със контактен спрей буксите и всичко там е изправно.Winner25 ти как оправи проблема, нали и при тебе беше така само, че го сваля. Моля ви да дадете акъл.


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот JC » Нед 14 мар 2010 20:52


Колега извинявай че ти пиша в темата, но може да е полезно и за други.Та от къде може да се намери механизма с гребена за повдигане на предните стъкла.Пасата е В4 и в шофьорската врата в горно крайно положение като вдигна стъклото не изкл. а щрака и съответно стъклото пропада около 5-7 мм .Никога не е затворено и влиза вода като се мие с водоструйка.
Продават ли се нови гребени без моторчето или по моргите :roll:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Winner25 » Пон 15 мар 2010 0:18


batsande написа:...Winner25 ти как оправи проблема, нали и при тебе беше така само, че го сваля. Моля ви да дадете акъл.

Аз пробвах да презапоявам платката но нищо не се получи. Накрая спря да се движи и си реших проблема с друг механизъм втора употреба :)

JC написа:Колега извинявай че ти пиша в темата, но може да е полезно и за други.Та от къде може да се намери механизма с гребена за повдигане на предните стъкла.Пасата е В4 и в шофьорската врата в горно крайно положение като вдигна стъклото не изкл. а щрака и съответно стъклото пропада около 5-7 мм .Никога не е затворено и влиза вода като се мие с водоструйка.
Продават ли се нови гребени без моторчето или по моргите :roll:

Гребена може да се навари. Мисля че се продават и нови, също така във форума бях чел че моторчето може да се сложи и на ръчен механизъм.

Ако не ви се занимава сами да си решавате проблема може да погледните тази тема


Потребителски аватар
yano
Мнения: 177
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот yano » Нед 01 авг 2010 10:30


Да се включа и аз в битката с прословутия механизъм.Поне с демонтажа му.

Сваляте първо кората 3 видии отлявата страна и 3 от дясната страна,2 болта в дръжката на кората.Дърпате горния краи на кората към вас и след като се откачи се повдига нагоре(в долния краи на кората има 3 пласмасови куки да излезе от тях).
Открива се ето тази гледка.
snimka 1.JPG

Разкачвате буксата за управление на механизма
sn2.JPG

Първо се бута капачката нагоре да освободи буксата и след това надясно се вади цялата букса.
Развивате 6 те болта и механисма слиза надолу.Проверете в левия край има пластмасов водач на стъклото дали е откачен от металната шина.В долния край на стъклото има 2 пастмасови водача (при мен са светло сини),на тези водачи има шплентове,махнете шпентовете с отверка настрани и след това откопчаите механизма от тях с дърпане навън (като копче тик-так са).
Механизма е готов да слезе вече надолу.Аз бях свалил механизма до долу така се откриват всички места за работа.
Сглобяването е по обратния ред,като незабравяите пласмасовия водач вляво който се движи вертикално по металната шина и незабравяите да си нивелирате стъклото .Аз го нивелирах от тук.
sn3.JPG

В ляво е вертикалния водач,а в дясно нивелирах стъклото.Ако не е нивелирано става ето това което беше и моя проблем.
sn7.JPG

И готово.Не съм майстор ,аз го направих така сам и се получи.Ако някъде съм сгрешил моля колегите да ме поправят .
И една добавка която установих в последствие.В левия край точно на тази хоризонталната релса която води долните крайща на рамената има един пласмасов накрайник той е водач на стъклото - да го закачите на металната шина -а не като мен се мятка насам натам 2 месеца стъклото работи както трябва и после се развали нивелирането на стъклото от напрежението заради незакачен точно този пласмасов водач.
Прикачени файлове
Pwrata pasat_11.JPG

Последна промяна от yano на Сря 05 яну 2011 11:03, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
yano
Мнения: 177
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот yano » Нед 01 авг 2010 10:49


А по въпроса става ли ръчен механизъм да се преправи за електрически тук вече имам съмнения.И аз четох из форума и реших да мина с по евтиния варянт и повече труд.Взех си ръчен механизъм, но докато се чудя как да го разнитя и как да го преправя и си намерих електрически.И се видяха някои гооооолеееми разлики.
Ръчния механизъм на снимката е от Пасат Б3 а електрическия е от Б4 ако от това идват разликите ОК.Но вижте разликите.
Pwrata pasat_12.JPG

Pwrata pasat_11.JPG

Pwrata pasat_14.JPG

Pwrata pasat_17.JPG

Pwrata pasat_15.JPG

Pwrata pasat_15.JPG

Дъгите са различни,самия радиус на дъгата на единя е 11см а на другия е 10,хордата на единя е 18 см а на другия 16,7 см,за стъпката на зъбите не съм сигурен( в един сервиз ми казаха,че и тя е различна)визуално изглеждат еднакви.Другото, рамена и другите щуротии изглеждат подобни.
Може и да има начин да се направи, така поне са писали колегите.На мен ми се видя прекалено сложно,а и с оригинален механизъм като го има е по добе със сигурност.


skylinee3
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 23 яну 2010 1:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот skylinee3 » Вто 03 авг 2010 0:32


пичове,иам един странен проблем.стъклото лявото ми се дига на една страна и затяга ,казаха ми че,е от вода4ите некви пластмасови ,но все пак искам да жи попитам ако сте има ли същия проблем да ми кайете как стажа номера дали е от там и как се сменят благодаря предварително...


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Winner25 » Вто 03 авг 2010 17:59


При мен се оправи с регулиране от болтовете които държат стъклото :)


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Andrey » Вто 03 авг 2010 21:19


Колеги да попитам и аз, какво е това кръглото на снимката и каква работа върши. 100 пъти съм го свалял този механизъм ама нещо не го схващам този елемент. Снимката е на колегата по горе, за което благодаря.


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот petiop » Чет 26 авг 2010 8:22


Здравеите колеги и аз се боря с ел стъклата на В4
Искам да попитам след отваряне на платката после лепи ли се пак или я оставяте така :beer


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот K22 » Чет 26 авг 2010 11:54


Не съм я лепил, 4години така изкарах... :)


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот petiop » Пет 27 авг 2010 8:07


Вече имам работещо ел стъкло :D
Незнам защо след монтажа като отключа колата и стъклото се смъкваше около 5см като я заключа се вдига :?: няма значение дали я заключвам със алармата или централното от ключа :beer


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот K22 » Вто 31 авг 2010 10:49


Ами това си е болката на Пасаторите..електрониката...за последно преди да го продам, моя се самозаключи с ключовете на таблото.. :shock


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот Winner25 » Вто 31 авг 2010 12:38


Възможна пречина за самозаключването е проблем в дръжката на вратата :)
А за смъкването на стъклата - ако се случва когато сте заключили и веднага след това отключвате е нормално :да: При задържане на ключа в положение отключено също е нормално :)


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ел. стъкла-механизъм/Пасат Б4

Мнениеот JC » Пон 29 ное 2010 22:10


Аз си реших проблема като наварихме гребена, няколко месеца вече няма никакъв проблем :D



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__, KGL и 82 госта