Развалена резба за свещ

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Ivaylichko
Мнения: 79
Регистриран на: Нед 27 сеп 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Развалена резба за свещ

Мнениеот Ivaylichko » Пон 22 авг 2011 9:54


Здравейте! Онзи ден по време на движение една от свещите изхвърча. Оказа се, че резбата на главата се е повредила и сега не може да се затегне. Знам, че вариантите са два - сваляне на главата или ремонт на място.
Може ли колегите, които са ползвали ремонтните комплекти на Вюрт или Helicoil да споделят впечатления. Имали ли са след това някакви проблеми и къде са ги монтирали?




Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот djshomi » Пон 22 авг 2011 12:29


Знам че спасението се казва фтулка пробива се главата с по голям отвор резба прави се фтулка с вътрешна и външна и става .Ако си с по старичък пасат направо си купи глава по малко разправия е.


didopoli
Мнения: 168
Регистриран на: Съб 01 ное 2008 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот didopoli » Пон 22 авг 2011 16:06


Питай в някой сервиз за тайм-серт-та на Вюрт,защото иначе е доста скъп комплекта мисля около 250-300лв.Хеликойла излиза по-евтино,но ме съмнява някой да ги държи на склад и ще се чака за доставката.Иначе и двете са добри и стават-ползвам ги но за други резби.


boratino
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 18 апр 2010 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vw

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот boratino » Вто 23 авг 2011 17:37


Имах, същият проблем наскоро.Купих свещ от форд сиера 2.0 бензин самата свеш е по широка.Стругар ми направи по широка резба и проблема се реши без да търся нова глава или да набивам втулки.За свещ дадох 4.50 а стругаря не ми взе пари понеже е комшия.


Потребителски аватар
Ivaylichko
Мнения: 79
Регистриран на: Нед 27 сеп 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот Ivaylichko » Вто 23 авг 2011 18:35


И това е решение, но не знам дали ще има някакъв проблем после. Мотора е на Пасат Б3 2.0, 115к.с.


Потребителски аватар
Ivaylichko
Мнения: 79
Регистриран на: Нед 27 сеп 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот Ivaylichko » Сря 24 авг 2011 11:03


Днес сложих пружина на Helicoil. Впечатления след няколко хиляди километра.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 18 яну 2018 10:42


Вчера и при мен се случи.
При навиване на свещта на 4-ти монтьора ме погледна виновно,а мен ме изби студена пот.
Върти без край и няма стягане,студен на кокал двигател.Опита се да ме убеди,че и старата се отвила лесно,едва ли не с поглед.
Лошото е,че в 17:30 вариантите не бяха много.
Накарах го да сложи старата,нави се и се стегна много добре.Не иска да я отвие и да сложи новата.
Свалянето на глава не се коментира.
Щял да прави втулка.
Някой с по-прясна информация?
Порових насам-натам,но все стари теми излизат.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот samo_pechka » Чет 18 яну 2018 12:33


Лошо , то затова се мажат тънко с керамична паста ( или на Беру спец. за свещи ) резбите им и се стягат по предписание с динам.ключ ( като аз добавям още съвсем малко :redface ) .
М/у другото наистина може да се е развила старата с "поглед", съвсем сериозно го казвам , щото масово се стягат на "сухо" ( без паста или поне малко масълце по резбата ) и усилието на стягане е неточно ...и се развиват от вибрациите, повреждат се резби и т.н. Или се пренатягат при завиване и пак се повреждат резби.
За резбите : нямаш много варианти наистина , втулки, пружина и т.н. https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4 ... 4&_sacat=0
или примерно да си избереш нещо подходящо https://zimber-tools.com/bg/catalogsear ... 0%B1%D0%B8


goforit
Мнения: 89
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 10:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот goforit » Чет 18 яну 2018 12:47


Миналата зима го играх тоя филм. Сложиха ми втулка от комплект за възстановяване на резби на свещи, като не мога да кажа марка. Само знам, че комплект 4 втулки беше към 40-50лв. Цялата работа за около час. Година по-късно и 40 000км все още си е наред и свещта не е тръгнала да ме търси


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот Tsankovski » Чет 18 яну 2018 12:56


От хамалско стягане се прецакват резбите, след смяна на няколко скъсани болта на джантите, изпаднала обтяжната ролка на ангренажа от заминала резба ( това пък беше баси филма), приключих с майсторите


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот Водния дух1 » Чет 18 яну 2018 20:32


Я,ги кажи къде са тия ''майстори'' ,да не се нахъндим и ние.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 18 яну 2018 21:41


Ivaylichko написа:Здравейте! Онзи ден по време на движение една от свещите изхвърча. Оказа се, че резбата на главата се е повредила и сега не може да се затегне. Знам, че вариантите са два - сваляне на главата или ремонт на място.
Може ли колегите, които са ползвали ремонтните комплекти на Вюрт или Helicoil да споделят впечатления. Имали ли са след това някакви проблеми и къде са ги монтирали?


Преди 2 години в Драгалевци моторът изведнъж почна да трака и да гърми, на газ ми беше колата. Спрях, огледах и продължих още около 150 км. На другият ден установих, че една от свещите е изхвръкнала, беше цялата изкривена, голям проблем ...

Тръгнах да търся комплектите, ама търсих и сервиз, не намерих. Моят майстор ме убеди да сваляме главата, за да наварят мястото. Ремонтът ми излезе 920 кинта, ама смених де що имаше да се сменя> ангренаж, плосък ремък, водна помпа.

След 2 месеца си мерих компресия, и о изненада, под мястото на изплютата свещ се мъдреше една втулка с дебелина около 2 мм. Не са успели да го направят като хората, оставили са си ръцете.

Затова намери сервиз да ти сложат втулката, евтино и гаранция,че ще е по-успешно от наваряване!


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Чет 18 яну 2018 21:49


Аз съм използвал такава втулка за болтове при трамбовка . там усилието на стягане е доста голямо.Пратиха ми ги от една фирма във Варна мисля . Но при мен отворите бяха глухи , а при свещта може да се свлече към цилиндъра.На времето правих на едни състезатели с Лада на координат машина втулка с фланец и нямаше проблеми.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 18 яну 2018 21:56


Tsankovski написа:От хамалско стягане се прецакват резбите

Свещите специално се стягат хамалски. Там резбата се прецаква от хлабава свещ, защото отдолу има налягане 20 бар пулсиращо и я скубе от резбата като луд морков.
Възстановили сме доста резби на свещи с хеликол, братчеда де, не аз и до сега нямаме човек да се е оплакал от проблем на възстановена резба. Човек е идвал от Козлодуй до София да му възстановим една резба, а беше навил свещта с кълчища за да докрета до София. И с Хеликол става на място, не знам как ще стане втулка и ще има ли място за нея. Примерно свещта е с 14мм резба, значи втулката с вътрешна резба и външна резба, вътрешна резба на главата и сигурно идва отвор 117 и повече мм да трябва да се направи в главата


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Развалена резба за свещ

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Чет 18 яну 2018 22:08


Даже 18 мм може да е малък ,за да не се засекат двете резби.Но трябва да се внимава за водна риза , ако е близко.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 165 госта