Б4 тампони на Макферсон - качествена марка ???

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Б4 тампони на Макферсон - качествена марка ???

Мнениеот vpetrovbg » Чет 29 дек 2016 22:50


Iezekil написа:Амортисьора си е ам,пружината си е пружина.

Днес се заиграх с тампоните от Б3, но до късно вечерта съм до никъде. Това, което ми прави впечатление е, че пружината от Б3 е малко по-дълга. Тя трябва ли да се реже или, ако не трябва освен тарелка и пружина, да си набавя и онази кръглата гайка с двата прореза и може би най-горната капачка също? Моля за по-подробна информация, че оставих колата на трупчета и утре трябва да я направя и да мина стенд!




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Б4 тампони на Макферсон - качествена марка ???

Мнениеот Iezekil » Пет 30 дек 2016 6:36


Нищо не режеш.Пружините са едакви на дължина,просто едната е била починала,а другата уморена.Трябват ти пружина и тарелка,гайката с нарезите също,не знам дали не се продава с тампона обаче....Горната ламаринка май е същата.


Потребителски аватар
vpetrovbg
Мнения: 569
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Б4 тампони на Макферсон - качествена марка ???

Мнениеот vpetrovbg » Пет 30 дек 2016 7:40


Iezekil написа:Нищо не режеш.Пружините са едакви на дължина,просто едната е била починала,а другата уморена.Трябват ти пружина и тарелка,гайката с нарезите също,не знам дали не се продава с тампона обаче....Горната ламаринка май е същата.

Снощи гледах клипчета на братушките, някои онлайн каталози и ми се изясни ситуацията. От сегашния опорен "пакет" се махат тампона, тарелката, лагера и гайката, която държи лагера към пръта на амортисьора. Последователноста в която трябва да се сложат новите части е следната - на пръта на амортисьора се слага една подложна шайба, тарелката, евентуално още една шайба /за нея не съм сигурен/, но трябва да се пробва, тогава тампона и кръгла /шибана/ гайка, която държи и тампона към пръта. Горните капачки ги дават с различни номера, и малко се различават по външен вид и диаметър, но трябва да се измери височината и на двете, която е определяща. Понеже снощи до късно се мъчих да свия пружината и не успях напълно, а и трябва да търся кръглите гайки и все пак да пробвам и да видя дали няма да се "вирне" предницата, ще оставя това начинание за следващата смяна в топло време, а сега ще заложа пак на познатите ментета... :banghead Ако някой може да помогне с идея за по-лесно свиване на демонтираната пружина, ще съм много благодарен, че нещо скобите за пружини се предават... Между другото братушките в еди клип смениха всичко в обратен вариант, т.е. от големия към малкия тампон, но без да сменят пружината. Визуално стана, ама не знам колко са били пияни, просто не им личеше :mhihi . Просто бяха много доволни, че изхвърлят кръглата гайка!


Потребителски аватар
skydiver_pd
Мнения: 199
Регистриран на: Съб 17 дек 2011 14:47
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1z 95
Местоположение: София

Re: Б4 тампони на Макферсон - качествена марка ???

Мнениеот skydiver_pd » Нед 19 мар 2017 10:36


Ето линк към видео със смяната на тампоните за голф 3:

https://www.youtube.com/watch?v=4t18YMf74YY


Потребителски аватар
plamen000000
Мнения: 985
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 19:22
Автомобил: Passat B3 Arriva-Variant-Vw T4
Двигател: ABS 1993-AAB 1996
Местоположение: Сливница/Благоевград/София

Re: Б4 тампони на Макферсон - качествена марка ???

Мнениеот plamen000000 » Пет 29 юни 2018 14:12


Човека от Павлово не се занимава вече с тампони за макферсон поради наводнения пазар с евтини такива.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab и 52 госта