Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот инжектопляктор » Вто 07 фев 2017 21:30


К.Одаджийски написа:Релето с четките за неговия генератор е 25-30лв само.

Ако трябва да сменя четки, ролка и диоден блок, по-добре да си купя още един алтернатор за 25лв. Като се развали и той, от двата ще сглобя един. Аз ако знаех, че ще си взимам пак VW нямаше и да продавам динамото и стартера. Това са 30 годишни коли, по-евтино ти да си купиш още една развалена втора ръка, да я завлачиш на двора и да я разглобиш, отколкото да купуваш части от магазина.
Според мен 80лв втора хубост алтернатор в моргата е много. Се не наядоха тия. В момента съм набарал една интересна обява, можех да му пратя линк, да пише на човека. Части на народни цени.
Проблема не са тия части, които ги изброи. Утре нещо ще стане, ще вземе да грее намотката и да се стопи. И тогава алтернаторът с чисто новите части е за хвърляне, защото пренавиването е една торба пари. Работата стига до там, че в Автоповер продават за 200лв чисто нов алтернатор.
На нови коли има смисъл да се ремонтират, примерно на 6 годишен мерцедес за 50 бона.

Последна промяна от инжектопляктор на Вто 07 фев 2017 21:35, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 07 фев 2017 21:34


Забеляза ли, че става въпрос за динамо за пасат Б4, предполагам Валео ?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот Pet_rov » Вто 07 фев 2017 21:49


Валео.. Само диодния блок е 74 лв


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6151
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот ktamen » Вто 07 фев 2017 21:54


На моя двигател може да се слага и Бош и Валео. Предполагам, че и при теб е възможно.
Бешела работа, дано си късметлия и не се разваля повече. А потрябва ли ти някакъв чарк първо провери в този форум и продавалника и после в моргата. Като все пак трябва да внимаваш, щото има и мошеници, не че по моргите са света вода ненапита.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот batVenci » Сря 08 фев 2017 10:18


Така си е, ако си направиш генератора сам или вземеш "втора ръка" от обява от форума, може положението да се спаси и за 20 лв. Но нали "майсторите" хляб ядат и дерат кожи яко. Затова у нас работата "направи си сам" е толкова важна...


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот Pet_rov » Сря 08 фев 2017 10:36


Вижте, момчета. Преди да пристъпя към ремонта, съм проучил нещата. Тук в моргите са си плюли в устите за цените. Колата я карам всеки ден, не мога да я спра, имам ангажименти с нея. Да предположим, че взема динамо втора ръка за 30 лв. Карам го месец и избушва. Кво прайм? Същото упражнение, само че по-скъпо с 30 лв. Повечето неща си ги правя сам, но за това нямам нито нужните познания, нито инструмента. И гараж нямам. Само за сведение мога да кажа, че свалянето на диодния блок на Валео е отвратително. Не го ли свалиш, няма разглобяване, камо ли смяна на лагери или колектори. Гледах в каталога, за моя модел варианта е Валео, а не Бош. Кодът на мотора е ADZ, с климатик е. Човекът, който ми го ремонтира, е в занаята от поне 30 години, целият град ходеше при него. Може да ти разперка цялата инсталация жица по жица и да я събере обратно. Не съжалявам, че съм дал тези пари. Имам 1 година гаранция. Ако нещо се прецака, ремонтът е за негова сметка.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот vanesto » Сря 08 фев 2017 10:41


Не, просто като вземеш от морга или от обява, след 2-3 месеца ще ти се наложи пак да си ремонтираш твоя или да купиш рециклиран, ама българина нали е винаги по тънката сметка, никога няма да признае, че се е набутал. Такива случаи съм имал не един и два, докато се занимавах със стартери и алтернатори. Щото дай сега да сменим само релето с четките, то другото здраво. Здраво, ама колко може да е здраво, като е на 300К+ км и на запад никой не се занивама да прави такива ремонти, там направо сменят целия алтернатор, ако спре да зарежда. Най-елементарното е да свалиш алтернатора, и освен релето с четките да смениш и колектора и лагерите, и да се провери диодния блок. Не са виновни майсторите, дето дерат кожи, те са си прави, манталитета ни е виновен.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот Pet_rov » Сря 08 фев 2017 10:59


Партнер, аз не рева бре, че са ми свалили кожата. Така съм преценил, така съм направил. Това, че има колеги на различно от моето мнение, е отделен въпрос. Всеки си има глава на раменете и си прави сметката. Човекът ми взе 45 лева труд. Но като видях с очите си какъв е гърч, не съжалявам и за 1 стотинка от труда му.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот vanesto » Сря 08 фев 2017 11:02


Аз за предния колега имах предвид, ама ти ме изпревари докато пишех. 45лв си е нормална цена, даже за Варна е евтино. Моят алтернатор ако знаеш къде е заврян и калко се мъчи майстора ми докато го свали, съжалих го направо.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот Pet_rov » Сря 08 фев 2017 11:14


Моят е песен, но разглобяването му е гадно. Дано нямам проблеми вече с него. Умря точно за 3 дни.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот batVenci » Сря 08 фев 2017 11:51


Да работата около генератора си е пипкава и времеемка. Помня, че на времето като правих профилактика на моето Валео ме отне цял ден, а смених само лагерите и четките, както и почиствах всичко, защото работя малко пипкаво, стараейки се да изпипвам нещата. Нали е казано: Майстор бързо пра`й, малко трай. Все пак времето наистина е пари и спестеното време, нерви, труд и т.н., колега, решил да платиш на майстора, в никакъв случай не е грешка в избора за решаване на този проблем. Все пак всеки трябва правилно да си преценява и действа според възможностите си. Просто тук някои колеги се опитахме да помогнем по начин "направи си сам", за което не всеки наистина има време, условия и т.н., да предприеме, за което проевявам разбиране...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот kris11 » Сря 08 фев 2017 14:42


vanesto написа: Моят алтернатор ако знаеш къде е заврян и калко се мъчи майстора ми докато го свали, съжалих го направо.

Янчо ?
Имах в предвид до ВиК пресечката в дясно над Селскостопанската аптека

Последна промяна от kris11 на Сря 08 фев 2017 19:45, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот vanesto » Сря 08 фев 2017 14:46


За майстора ли питаш, не е Янчо, Ицо е.


Sstefaan84
Мнения: 410
Регистриран на: Пет 25 окт 2013 16:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот Sstefaan84 » Вто 07 мар 2017 13:35


Скоро и аз ще разхвърялм алтернатора. Преди 5-6 месеца смених релето, защото светна лампата и се оказа че потчти няма четки. Преди две седмици както си карах (градако) и ми се стори че лампата премигна на веднаж двапати, и само това, до вчера сутрин. Колата не беше пален една седмица ,, паля и лампата не гасне , поработи малко така не гасне, гася аз и отивам за мултицета връщам се паля пак свети подадох газ до към 2500-3000об/мин и лампата изгсна. Проверих зареждането зарежда.След това минах 100км извън градско и 50км градско,и днес карах проблем няма. А какво ли и кога ще излезне незнам. Колата е пасат б3 1.8абс с климатик, алтернатор бош голям 90-120А .


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B3 - Алтернаторът не зарежда?

Мнениеот Pet_rov » Вто 07 мар 2017 13:59


Бошът е по-ремонтопригоден от Валеото. На моя колекторите се бяха изкопали до такава степен, че от единия беше останала буквално люспа мед и новата четка не опираше. Успех с ремонта.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: glk11, ognqn и 78 госта