Делкото ми е различно-да търся ли друго?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
marine
Мнения: 201
Регистриран на: Сря 01 дек 2004 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Делкото ми е различно-да търся ли друго?

Мнениеот marine » Чет 13 яну 2005 18:27


Днес ходих при майстор за центровка на моноинжекцията и се оказа, че делкото ми не е оригинално.(ама аз и не претендирам, че разбирам много), като съм я купувал да ме е карал някой да ходя сам? :)
Та значи, делкото ми в момента е обикновено-с накрайник за вакуум и му се мени предварението за подаване на искра в зависимост от оборотите-мисля, че ценробежно се казва ама да не сбъркам.В накрайника за вакуума нямам мъркуче, просто си е затапено.И майстора каза, че се получава голямо предварение на искрата, защото веднъж компютъра задава и после и самото делко.
Имал ли е някой такъв проблем и става ли да я карам така?
И има ли смисъл да я разбутвам?
Майстора каза , че този двигател е по безшумен , а на моя ръмженето идва от по голямото предварение на запалване.
И колко струва едно делко, като за моя двигател 1.8 моно на пасат 95 година, защото в магазина нямат и ме пращат по морги ама нямах време днес.

П.С.Иначе колата си върви и е икономична (за пасат де) На бензин е и пали без проблеми, само като е студена малко по трудно.Сменени са въздушен и горивен филтър, нови свещи - гледахме ги днес - бели като сняг.Газовете са доста добре.При 2700-3000 оборота се получава едно по голямо ръмжене и по нагоре става като коте :)




Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Чет 13 яну 2005 20:25


Моята моноинжекция също е много шумна(мотора много ръмжи), но е Mono Jetronic, a ne Mono Motronic и си има вакуумен регулатор на делкото :wink: На мен пък доста хора са ми казвали, че делкото ми е на обратно(завъртяно на 180 градуса)


Потребителски аватар
marine
Мнения: 201
Регистриран на: Сря 01 дек 2004 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот marine » Чет 13 яну 2005 23:37


Аз ходих при трима различни мастори и тримата ми казаха, че този мотор не е с такова делко...И не знам колко парички ще ми стъпи ако почна да го сменям.


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Чет 13 яну 2005 23:50


Самото делко ти е около 50лв, друго незнам какво ще ти трябва (за втора ръка говоря)


Потребителски аватар
marine
Мнения: 201
Регистриран на: Сря 01 дек 2004 20:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот marine » Пет 14 яну 2005 12:13


Благодаря PINCI , но ми се струва че ще повечко от 50 лв


Потребителски аватар
kbot
Мнения: 389
Регистриран на: Съб 20 ное 2004 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Дачия Дъстър 4x4 dci
Контакти:

Мнениеот kbot » Пет 14 яну 2005 20:06


Не разбирам :wink: Ако колата върви добре, и не гори много, какво те тормози? Пази си парите за нещо което наистина има нужда от ремонт.
А за свещите "нови свещи - гледахме ги днес - бели като сняг". Бели са като ги купиш от магазина :D Нормално работили свещи не може да са бели. Цветът на свещите показва как ти е работил двигателя.


Потребителски аватар
georgipass
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот georgipass » Пет 14 яну 2005 20:49


при добре работещ двигател,като се махнат свещите отдолу трябва да имат керемиден цвят :wink:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 166 госта