мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
sunman1972
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 06 ное 2009 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот sunman1972 » Пет 04 дек 2009 19:19


сблъсквал ли се е някой с този проблем?може ли да е от маслен датчик и колко са на брой на 1.8ми мотор,къде са разположени?мигането е на всякакви обороти,по всяко време,масло има достатъчно,никой майстор не може да ми каже,къде е проблема




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот radotom » Пет 04 дек 2009 22:44


2 са.
Единия ти е на конзолата на масления филтър, другия е отстрани на главата, над скоростната кутия.

Относно тези майстори, дето не могат да ти кажат какъв е проблема- еб**си майсторите! :horror:


Потребителски аватар
mafiota_a4
Мнения: 674
Регистриран на: Съб 04 апр 2009 19:40
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AFN 09.1998
Местоположение: Ловеч,жк.Червен бряг

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот mafiota_a4 » Съб 05 дек 2009 23:34


Имах Сеат преди.И той беше с такива 2 датчика и се оказа че е от този на главата! смени тях,недей да сменяш маслото като мен!!!


Потребителски аватар
Snejoky
R.I.P
Мнения: 1049
Регистриран на: Чет 12 окт 2006 22:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на село

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот Snejoky » Нед 06 дек 2009 0:26


http://www.vwclub.bg/articles.php?id=1&page=1
Понеже линка вече не работи, качвам същото, сачо че е сканирано от смачкан хартиен носител.
IMG.pdf
(735.49 KиБ) Свален 347 пъти
IMG_0001.pdf
(596.92 KиБ) Свален 244 пъти


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот ligustrum » Нед 06 дек 2009 0:45


провери си първо кабелите до датчиците и тяхните обувки,че един такъв ме прави луд цял ден докато го барна :beat_butt2


Потребителски аватар
suba
Мнения: 522
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:56
Автомобил: AUDI А6
Двигател: APS
Местоположение: София

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот suba » Нед 06 дек 2009 0:54


Един колега има същият проблем на В3 1.6 ТДИ.Смених му и двата датчика,замериха му налягането на маслото (в нормите) и нищо.Освен това двигателят му е на 2-3хил км. след основен ремонт.
След като прочетох линкът на колегата Snejoky ми се потвърдиха съмненията ,че проблемът е в инсталацията.
Интересно ми е дали ако има проблем с оборотомера системата прави номера.Тоя на колегата ми явно има слаба връзка някъде,защото си показва как му дойде и се чудя дали може да е от него.
П.С. извинявай колега sunman1972,че се включвам така в темата ти,но въпросът ми е по твоя проблем и може да ти е от полза.Иначе в линкът на колегата Snejoky пише какво трябва да направиш за да ограничиш възможните проблеми.Според мен на първо място трябва да си замериш налягането за да си сигурен,че проблемът не е в мотора и да си си спокоен,че няма да издумка.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот zfa159 » Нед 06 дек 2009 11:14


Трябва да има нещо общо..нали системата със зумера работи само над и около 2000 оборота - значи трябва да ги следи.Съответно логиката би трябвало да е - гледа оборотите и гледа наляганията - ако са по-ниски от зададените - пищи.
Иначе правилния метод при този проблем е :
-мери се налягането на загрял двигател на празен ход и на 2000 оборота.
-оттам вече се правят изводи защо е ниско налягането ако е.Ако не е - датчиците или електриката.
-ако е ниско налягането се гледа с какво масло е колата...колко на вода е станало като е загряла (аз така съм изхвърлял от колата какви ли не масла...с Мотул се успа...даже вчера го смених на 21 000км понеже го бях забравил :screwy ).Оттогава не съм чувал зумера mhihi
А налягането може да е ниско и заради механичен проблем - лагери,помпа и т.н.
Успех!


Потребителски аватар
sunman1972
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 06 ное 2009 15:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот sunman1972 » Нед 06 дек 2009 20:44


благодаря на всички колеги за помоща!май излиза,че ще отварям таблото,защото само там не съм бъркал :banghead:


Потребителски аватар
marty_205
Мнения: 29
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 18:32
Автомобил: vw touran TDI
Двигател: BKC 1900
Местоположение: Варна

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот marty_205 » Чет 17 дек 2009 1:14


sunman1972 написа:сблъсквал ли се е някой с този проблем?може ли да е от маслен датчик и колко са на брой на 1.8ми мотор,къде са разположени?мигането е на всякакви обороти,по всяко време,масло има достатъчно,никой майстор не може да ми каже,къде е проблема

Привет колега. Имам Пасат 2 комби 1,8 моно .Миналата зима и аз имах същия проблем.Като замигаше и писнеше датчика-спирах за една цигера време-после паля и все едно не сее случвало-и така до следващите 30-40 км преход.Така обиколи хме 5 сервиза и всеки вдигаше рамене.
Като почне да свети постоянно лампата-няма високо налягане на маслото,тогава гледаш задвижването на помпата самата помпа и датчика на фланеца й.Там има отвор и се навива датчик за маслото(пробваха мисля че от лада "часовника"от таблото и някакво маркуче около педя и половина-мисля че трябва да показва от 4 до 6 налягане(нашето беше 6)
[u]Ако мига и пищи -няма ниско налягане [/u]на маслото-обикновенно влиза боклук(при мен си оказа люспа силикон) точно в гарнитурата на главата-там голямата тръбичка за маслото се среща с по-малката(разбирай магистралата) ,качваща го към главата и хидравличните повдигачи-почва да работи мотора малко като дизел(без да се обиждат колегите с дизели).Това го разбрахме с баща ми чак след три смени на маслотов рамките на 2 седмици,сменихме и двата датчика, продухвахме магистралата в двете посоки и михме цетката на маслената помпа и пак ставаше същия номер-последно остана да отворим главата. Още с изваждането и видяхме люспата-просто двете дупки на гарнитурата се застъпваха около 3 мм и острите им крайща зазържаха силиконовата люспа. :bowdown Около 450 лв ни взеха в сервиза за сваляне и поставяне нова гарнитура ,за трите смени на маслото и гарнитура на картера-3 дни се балтавиха с пасата


dodimitrov
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот dodimitrov » Чет 17 дек 2009 11:56


като препатил с досадния зумер мога да споделя същия проблем и решението. Всъщност само ще потвърдя колегата zfa159:
системата за предупреждение за налягането на тези автомобили е много чувствителна към некачествени масла, особено от такива "маркови" във варели (наливни). При продължителна работа на висока температура (при мен лятато с климатик и скорост на магистралата около 130-140) маслото ставаше на чиста водица и се Усветкваше и Упищяваше. Кратка почивка и сваляне на скоростта и всичко си е ок. При по внимателно наблюдение установих какво и как се случва. При нормално каране, според мен под 120, на дълъг път колата поддържа нормална темп. да кажем 90, защото на показанията на термометъра не може да се вярва, всичко е наред. Оттук нататък малко ако я поузориш е нормално темп. леко да се повиши. Именно там, в тази зона се случва това втечняване на маслото и темп. рязко скача с 5-10 градуса, губи тяга и лампата светва, зумера писва - досада! Инерция, спиране на климатика, почивка и всичко отначало.
Така и така маслото ми беше за смяна започнах от него. Прегледах форума и книжката за пасата и сипах Motul 4100 Power 15W50, но от оригинална запечатана туба, не от варела (17 лв/л туба, 11лв/л от варел - как ти се струва има ли разлика?) и всичко се успа. За тези автомобили явно това е маслото - хората са го записали в техн. документация.

Успех! И не се впускай веднага в ремонти и разходи.


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот vladovelin » Чет 17 дек 2009 12:11


Относно досадния зумер - мога да споделя, че преди два дни ми спаси двигателя от блокиране.
Сутринта паля и тръгвам за работа,след пет километра червената лампа замига и зумера записка
Изгасих веднага. Погледнах двигателя и всичко омаслено.В сервиза смениха О пръстен между блока и топлообменника.Ново масло и филтър и всичко е ОК.
Така че системата за предупреждение е полезно нещо, а не досадно.


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот WDW » Чет 17 дек 2009 14:12


vladovelin написа:Относно досадния зумер - мога да споделя, че преди два дни ми спаси двигателя от блокиране.
Сутринта паля и тръгвам за работа,след пет километра червената лампа замига и зумера записка
Изгасих веднага. Погледнах двигателя и всичко омаслено.В сервиза смениха О пръстен между блока и топлообменника.Ново масло и филтър и всичко е ОК.
Така че системата за предупреждение е полезно нещо, а не досадно.


Споделям на 100 %. :!: :idea:


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот Namesata » Чет 17 дек 2009 14:54


sunman1972 написа:сблъсквал ли се е някой с този проблем?може ли да е от маслен датчик и колко са на брой на 1.8ми мотор,къде са разположени?мигането е на всякакви обороти,по всяко време,масло има достатъчно,никой майстор не може да ми каже,къде е проблема

Аз не прочетох никъде да е посочил колегата че му пищи зумера така че не вкарваите човека в някви прикючения. ПРОБВАЙ С ДРУГО ТАБЛО(КИЛОМЕТРАЖ).


150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот 150 кс » Пет 18 дек 2009 22:36


здравейте колеги като ви гледам да се 4удите имах голф зумера му постоянно пищеше и само един 4овек го хвана от какво е-от водното съединение прокапва по една сълза като загрее и не вкл'4ва перката дано да е това


150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: мигане и досадно пищене на масления индикатор в б3... помощ?

Мнениеот 150 кс » Съб 19 дек 2009 11:02


не му пищи зумер защото няма такъв а му свети само лампата аз не искам да го вкарам в някой филм а просто да си провери 4овека водните съединения защо да не е от тях



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта