Пасат B6/2007 г. шум в DSG-то

Техническа и сервизна информация за Passat
spasow
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 8:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Пасат B6/2007 г. шум в DSG-то

Мнениеот spasow » Нед 29 яну 2012 14:03


Здравейте колеги,
Имам Пасат B6/2007г с DSG скоростна кутия. От доста време се чува щракване в кутията, когато преминава от 5-та на 4-та и от 3-та на 2-ра скорост. От 3-та на 2-ра, щракането се чува по-силно. Това го чух , когато колата беше на около 50 000км. Сега е на 160 000 и нищо не се е променило. Обиколих доста от оторизираните сервизи, но не чух две еднакви мнения. От ХААС-Пловдив ме накараха да сменя кутията. Във Варна казаха, че съединителите са добре и ми смениха един скъсан маншон на външно каре. В Стара Загора( АвтоХит) искаха да сменят маховик, а в Бургас(ВестАуто) не можаха даже да чуят въпросното щракане. Явно Порше България имат някакъв кадрови проблем. Та.... има ли някой съфорумец с подобен проблем и дали някой знае, какво може да се е прецакало?




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2387
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шум в DSG-то

Мнениеот StS » Нед 29 яну 2012 14:25


В USA имат същите проблеми и те са масови, по късно ако имам време ще ти пратя блога, с една дума проблема е "кадрови" навсякаде.
В повечето случай трябва да се свали и да се види вътре какъв е случайя а това в БГ е мисия невъзможна - лично мнение.

От прецакан мехатроник до ...кой знае какво.

Дай повече детайли - кога го прави, има ли нещо което да е по-специфично за случая..все пак си минал доста км.


spasow
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 20 юни 2009 8:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Шум в DSG-то

Мнениеот spasow » Нед 29 яну 2012 14:37


StS написа:

Дай повече детайли - кога го прави, има ли нещо което да е по-специфично за случая..все пак си минал доста км.


Прави го постоянно. Няма значение топло, студено, продължително каране.... Сменял съм 2 пъти масло в СК. Никаква разлика. Напоследък направих доста тестове на пътя и забелязах, че щракването се чува, преди да усетя тягата( това е при спускане, без да подавам газ). В началото се съмнявах в съединителя на вала за 2,4,6 скорост. Сега, като се замисля, може да е в другия съединител и да се чува при разкачането или в самата кутия при наместването на 4-та и след това на 2-ра скорост. Така или иначе, това го има само в едната посока. От първа до шеста скорост няма проблеми.

Последна промяна от spasow на Нед 29 яну 2012 14:45, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2387
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шум в DSG-то

Мнениеот StS » Нед 29 яну 2012 14:44


http://forums.vwvortex.com/forumdisplay ... sion-Forum



Повечето проблеми идват от мехатроника... ако имаш време прочети.. :arrow:


svetulchooo
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 23:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот svetulchooo » Чет 01 мар 2012 0:12


Та значи,колега за ХААС СЕРВИЗ просто забрави...там са най големите измекяри,историята е дълга и не ми се пише защото се сещам и пак ми идва отново да им съборя сервиза...ако наистина искаш адекватно мнение от специялисти мястото е ХОБИ КАР Русе...гарантирам ти,че ще останеш очарован още с влизането,и съм сигорен че ще се погрижат да си тръгнеш излекуван...а с тези приказки за така нареченети от МНОГО НЕ КОМПЕТЕНТНИ ХОРА проблемни пасати са само митове...няма кола която да не се чупи и да няма фабричен дефект,предполагам че е ясно на всички защо е така...дано по скоро оправиш проблема ако има такъв...:)))


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот vasko__2 » Чет 01 мар 2012 12:55


За 7 степенно или 6 степенно DSG става на въпрос?


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот frec » Чет 01 мар 2012 14:08


аз не съм виждал пасат б6/2007 с 7 степенно DSG, ако е така ще е изключение.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6148
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот VWGT » Чет 01 мар 2012 14:09


6 трябва да е, пасатa e от 2007-ма


Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот boyanmt » Сря 07 ное 2012 15:13


spasow написа:Здравейте колеги,
Имам Пасат B6/2007г с DSG скоростна кутия. От доста време се чува щракване в кутията, когато преминава от 5-та на 4-та и от 3-та на 2-ра скорост. От 3-та на 2-ра, щракането се чува по-силно. Това го чух , когато колата беше на около 50 000км. Сега е на 160 000 и нищо не се е променило. Обиколих доста от оторизираните сервизи, но не чух две еднакви мнения. От ХААС-Пловдив ме накараха да сменя кутията. Във Варна казаха, че съединителите са добре и ми смениха един скъсан маншон на външно каре. В Стара Загора( АвтоХит) искаха да сменят маховик, а в Бургас(ВестАуто) не можаха даже да чуят въпросното щракане. Явно Порше България имат някакъв кадрови проблем. Та.... има ли някой съфорумец с подобен проблем и дали някой знае, какво може да се е прецакало?



Привет и от мен.
За съжаление и аз имам същия проблем.Колата ми е на 21000км,в гаранция е....а господата от Варненския сервиз на Фолксваген очевадно се правят на глухи и "не чуват" този шум.При мен ОСНОВНО се чува при преминаване от 3-та на 2-ра предавка.Интересното е че не винаги се чува.Притеснява ме безхабериято на тези малоумници.Не знам към кого да с обърна,не знам какво да очаквам че ще се случи със скоростната кутия.....ПОБИВАТ ме тръпки.Сервизния инженер на VW Service-Варна- инженер Иван Иванов ме успокои че и да се прецака нещо-няма кой да го оправи!!!!!!-Какво да ви кажа колеги...УЖАС,УЖАС,УЖАС.Дайте идея към кого да се обърна за съдействие?


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот van4ooo » Чет 08 ное 2012 18:58


boyanmt Пробвай в друг оторизиран сервиз(все ще ти се отвори разходка към други големи градове) ама кажи,че проблема се е появил сега.


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот varrvarina » Чет 13 юни 2013 15:43


Здравейте, отскоро съм собственик на Пасат 6 DSG, при мен също се появи този проблем изтропване при преминаване от 3-та на 2-ра предавка. След диагностика в Порше София Изток, ми казаха че има информация за дефекти в мехатроника(командващия механизъм) и оправията е смяна на същия с цена 1635 лева без ДДС и труд. Нищо не казаха дали може да се стигне до по големи проблеми ако се кара така. Каза само че ако се усили или почне да го прави и на други предавки вече със сигурност трябва да се смени. Ако колегата е направил нещо по въпроса да пише. Общо взето дефект който при моделите след 2009 е отстранен.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот gancho » Чет 13 юни 2013 18:32


http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/19680-volkswagen-obiavi-servizna-akciia-za-dsg-transmisiite-si/
Я вижте тук.
Търсете си правата,пишете до централата в Германия.Повече писма от собственици и тук ще стане като в белите държави някой ден.
п.п. Спомняте си,че ФВ доста време не си признаваха за пиезодюзите на Сименс при 2.0ТДИ от същите години,но чета - сега тихомълком(не обявяват сервизна акция) ги сменят безплатно ако колата е до 7г.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2387
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот StS » Чет 13 юни 2013 19:29


Аз изсипвам тук че тези DSG кутии са много проблемни ама кой да чуе, даже имаше тема в която ме питаха откаде съм бил чул ?! :icon_lol :h020 , с една дума ти кат не караш от де знаеш ?! ... Кутията в оторизирания и така, не ходи по "майстори" не знам такива който наистина да са наясно.../ В БГ/


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Шум в DSG-то - Пасат B6/2007 г.

Мнениеот varrvarina » Пет 14 юни 2013 7:33


Здравейте, тази статия се отнася за DSG с 7 скорости, ама това не пречи да пишем писма до VW. Те старите автомати караха повече. Колата е на 160000 а старите 5 или 5.5 пасати на по 300000 имам поне 3-4 приятели нямат грижи.


trik
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 28 сеп 2018 14:03
Автомобил: VW Passat B6 Variant
Двигател: CBAB 2010

Re: Пасат B6/2007 г. шум в DSG-то

Мнениеот trik » Пет 12 окт 2018 16:29


Здравейте. Може ли някой да сподели скорошен опит с ремонт на DSG поради шум при превключване на предавките? При мен проблема е като описания по годе същия - Passat B6 2010г. Щракането се чува при намаляне на предавките, най отчетливо от 3-та на 2. Има го откакто купих колата в началото на годината, но тогава беше студено и не се усещаше. Минал съм вече 12 000 и се замислям дали да не предприема някакъв ремонт. Майсторите дават различни варианти - от проблем в мехатроника до износени синхронизатори



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobi_robi и 44 госта