Проблем нивомер гориво B3

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот kr1s0 » Нед 12 фев 2012 22:49


Здравейте колеги.Имам странен проблем със стрелката за горивото,но и не открих подобен такъв с търсачката.Пускам колата на контакт и ако изчакам 2минути стрелката си се вдига до нивото,колкото бензин си имам в резервоара,но запаля ли колата след 1минута започва да пада славно стрелката mhihi
Разглобих таблото с надеждата да имам проблем със стабилизатора,но мисля,че беше достатъчно да премеря съпротивлението между крачето на стабилизатора и пластинките,които дефакто местят стрелката,което беше 0.нямаше окис там,където стабилизатора контактува или нещо нередно.другото,което ме кара да мисля,че не е той е това,че стрелката за температурата си ми работи перфектно.а тази за горивото понякога остава точно до първата бяла черта под резервата,а не паднала максимално до долу.
гледах по схеми на буксата на таблото пина ,който дава сигнал за нивото на горивото е номер 21.при контакт мерих по него няма никакво напрежение,но веднага ми изскочи в главата ,че може би мери съпротивление,но не можах да се сетя как да замеря това съпротивление .. mhihi

та въпроса ми е откъде може да имам проблем само като запаля с нивото на горивото колеги (или поне някакви насоки какво да проверя),защото тръгна ли по жичкаджии мисля,че толкова надълбоко няма да се гмуркат, а и се съмнявам ,че ще знаят повече за инсталациите от някои хора тук,които са стигали буквално до дълбините на тези коли.. :bishop
Благодаря предварително ! death




Потребителски аватар
plamen000000
Мнения: 985
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 19:22
Автомобил: Passat B3 Arriva-Variant-Vw T4
Двигател: ABS 1993-AAB 1996
Местоположение: Сливница/Благоевград/София

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот plamen000000 » Пон 13 фев 2012 10:13


Няколко прости неща от който мисля че е, предполагам колата е била оригинално с катализатор и ламбда сонда, имал си проблем с тях,резнал си катализатора и си изключил ламбдата, така обаче при работа на безнин ЕКУ-то на колата се влияе от показанията на отработените газове и по това "казва" на дюзата колко гориво да впръска,със срязаната или изключена ламбда, компа е "излъган", че сместа е бедна и оттам количеството на впръсканото гориво е по голямо.Нормално в тия студове стрелката плавно да се движи надолу, все пак това са студени стартове сутрин.
П.П. Ако караш с бензин около и под резервата(след червената маркировка)е нормално да дава отклонения, все пак на дъното на резервоара има какви ли не боклуци.


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот kr1s0 » Пон 13 фев 2012 18:23


дори в най-големите студове на контакт като я оставя 1минута показва количеството си.колега катализатора е махнат преди 6-7години като дойде в България колата,а ламбдата е сменявана преди 3години горе долу.сипах й 10литра и стрелката на контакт само се двигаше до реалното ниво на 10литра death запаля ли започваше да пада и стоеше под резервата въпреки 10те литра.също така след палене загася ли я,и дам на контакт - нъцки.трябва да мине някакво време да не е палена,и чак тогава ще покаже пак на контакт реалното си ниво :screwy
започвам да мисля,че трябва да се гмура в багажника да видя оплетката на поплавъка,но все си мисля,че щом показва вярно на контакт ,а само при палене дава проблеми не би трябвало да е от там :screwy :screwy


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот angel1223 » Пон 13 фев 2012 19:30


Колега проблема ще ти се реши с нова платка -бензиномер която е на кошницата на бензиновата помпа . Пистите на платката които отговарят на показания между 10-20л. около първата бяла черта на таблото са износени и плъзгача дава на късо и заради това стрелката отива надолу .


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот kr1s0 » Пон 13 фев 2012 21:11


ами ще изчакам да се стопли и ще проверя дали тази платка е износена като извадя целия модул. :roll:
видимо ще мога да дефектирам пистите нали ? :lol:


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот radotom » Вто 14 фев 2012 9:38


Според мен ще е липсваща маса нейде по платката на километража.
Може и прекъснала писта да е.
Когато си на контакт маса се появява през светещите светодиодчета за вода, масло и др. такива


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот kr1s0 » Вто 14 фев 2012 17:56


добре а това как да проверя.огледах за спойките около двете стрелки-няма видими проблеми.иначе таблото ми не е с платка,а с плака,въпреки ,че е с оборотомер (от по-старите е). :talk:


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот angel1223 » Вто 14 фев 2012 19:51


Радо изясни се че и аз го имам проблема .За да не ме дразни старая се резервоара да е все половин .Не ми се дават излишни пари за нова помпа понеже само бензиномерна платка никой не дава . scare.http://media.snimka.bg/9736/025728263.jpg?r=0


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот Iezekil » Вто 14 фев 2012 20:56


нарича се датчик за нивото на горивото,не върви комплект с помпата а по скоро с кошницата.Търсете по морги или по каталожен номер след като го извадите...скоро купувах за приятел цялата кошница заради датчика за 20 лв.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот radotom » Вто 14 фев 2012 21:14


Крисо, значи огледай внимателно шпилките, на които се държи уредчето.
На бившия ми Г2 беше така - с плака.
Почна да ми прави въртели термометъра :?
Стрелката си седи долу, в някоя дупка хване, премигне няколко пъти лампичката и стрелката се вдигне. След малко пак падне...
Оказа се, че се е развила гайчицата на шпилката за масата на уреда и от вибрациите беше исносила контактната площадка.
Едно кабелче около 4см с 2 кабелни обувчици и масата беше дублирана към масата на горивомера! :banana
Ангеле - за масите - нали ти ме хвана в издънка с местото на кабелчетата? :lol:
Дето се оказаха на фланеца, а аз казавах, че са на капака на клапаните... щото си ги бях преместил там :lol:
А иначе ако мога да вярвам на снимката (доста е малка) - май ти е поизносен доста графитния слой на потенциометъра :?
Ако е така - вслушай се в идеята на колегата над мен писал ;)


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот kr1s0 » Сря 15 фев 2012 0:47


това за масите също радо ти ми го беше препоръчал в едни лични съобщения като си писахме за този проблем и го правих.до вчера таблото ми беше пръснато на масата,но утре пак ще се пръска и ще наснимам вече и ще чакам нареждания .. :lol:
следващата стъпка е да отвъртам 22годишния капак в багажника да я видя тая ху*ня mhihi


angel1223
Мнения: 368
Регистриран на: Пет 11 апр 2008 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот angel1223 » Сря 15 фев 2012 19:19


Ок Радо . :beer .Да се стопли времето и ще търся но като прехвърлям платката да не стане гаф :banghead: .Някаква идея?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот Iezekil » Сря 15 фев 2012 19:55


няма страшно,елементарно е.


janko_danev
Мнения: 110
Регистриран на: Нед 17 окт 2010 16:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот janko_danev » Сря 15 фев 2012 21:03


Колега виж имаше тема за ремонт на бензиномера,в резервоара ставаше въпрос само за едно кабелче нещо се презапояваше и си 6.Аз съшо имам такъв проблем но не го правя,Но100 процента проблема ти е на платката на поплавъка в резервоара.Може и да го почистиш само и да натегнеш пластинката,Но пак казвам изкараи помпата и виж поплавака и платката как са.Поздрави.


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем нивомер гориво B3

Мнениеот kr1s0 » Сря 15 фев 2012 22:12


чел съм тази тема колега.проблема беше ,че с поене май не ставаше,защото проводника не беше обикновен,а някаква оплетка по-специална,та колегата там беше намерил алтернатира :oops:
но ако на мен тази оплетка ми е прекъсната мисля,че не би трябвало да имам сигнал при никакви положения (контакт,запален автомобил) или греша ?? :roll:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: CARDI, ivailo_slavov, petiop и 192 госта