Губя мощност-1.8 ABS мотор

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Губя мощност-1.8 ABS мотор

Мнениеот scuba » Чет 20 яну 2005 9:51


Какъв ми е проблема: Напоследък колата (1,8 Мi, ABS, 93 год.) няма "ряз". Преди я настъпвам и тръгваше много добре. Напоследък настъпвам педала и... едва, едва се тътри. На какво може да се дължи? Напоследък смених бензина (започнах да зареждам от OMV)! Далил е от това?




Потребителски аватар
klamat
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 30 юни 2004 8:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот klamat » Пет 21 яну 2005 14:44


смуче въздух, стар филтър, бензинова помпа, кофти бензин ......
различно ли се държи при студен/топъл мотор?
трябва си диагностика иначе е тото
:)


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Пет 21 яну 2005 15:17


абе честно да ти кажа на студено се държи по-добре. Днес забелязах че започва да се "тресе" на ниски обороти (нещо центровка ли е, не знам), ама започва да го прави само когато е загряла. все едно работи на 3 цилиндъра. А филтър сменях миналата седмица


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Нед 23 яну 2005 1:13


На мен ми прави такива мизерии заради ламбда сондата, плаче за нова ама няма да я огрее скоро :D Пробвай да измериш напрежението което подава ламбдата, трябва да е от 0.1 до 0.9 волта(в зависимост от боротите на мотора), може и да е от това...


Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Re: Губя мощност

Мнениеот guard » Нед 23 яну 2005 12:50


scuba написа:Какъв ми е проблема: Напоследък колата (1,8 Мi, ABS, 93 год.) няма "ряз". Преди я настъпвам и тръгваше много добре. Напоследък настъпвам педала и... едва, едва се тътри. На какво може да се дължи? Напоследък смених бензина (започнах да зареждам от OMV)! Далил е от това?


Винаги се почва от простото и не търси проблема веднага в ламбди сонди или некви си там датчици.......
първо налей някакъв хубав бензин.......и бъди сигорен че има бензин в колата. :lol: , после провери дали не смуче някъде въздух........мен ако питаш това е най-вероятното. :wink:


tara1
Мнения: 42
Регистриран на: Съб 22 яну 2005 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tara1 » Нед 23 яну 2005 14:39


Колегата е прав,виж първо бензина дали е читав. После свещите и тн.А бе, простите неща. Не забравяй,че тези коли имат ЕБУ или ЕЛЕКТРОНЕН БЛОК ЗА УПРАВЛЕНИЕ, който има система за самодиагностициране.Така че отиди на диагностика в сервиз за VW, не в някой гараж.В ЮНИТРЕЙД имат тази техника.Връзват твоя копютър към техния и чрез определени кодове компютъра, казва къде е болката.Аз имах подобен проблем.Отидох и се оказа че са ми зацапани свещите от хубавия бензин. Пуста далавера. Просто нищо и нямаше на колата. Вече цяла година нямам проблеми и не слагам от всякъде бензин.Иначе начините сам да си развалиш колата са хиляди. Така мисля аз а избора е твой.


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Пон 24 яну 2005 11:47


Много благодаря за съветите. Вчера и сложих 100 октана! :lol: Абе по друг начин върви, ама пусто кинти.... Явно ще я карам на 98 вече. Някъв майстор ми обясняваше че 4_ти цилиндър бил отишъл, ама как го разбра не знам. Само седя и гледа и отсече" цилидъра е заминал". Някой знае ли колко пари ще ми излезе прегледа в Юнитерйд?


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пон 24 яну 2005 14:13


spam
scuba написа: Само седя и гледа и отсече" цилидъра е заминал".

Това с оная магическа кристална топка ли го реши "МАЙСТОРА"? Mad Mad Mad Аман от такива "майстори" :!: :!: :!:


tara1
Мнения: 42
Регистриран на: Съб 22 яну 2005 17:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот tara1 » Пон 24 яну 2005 16:32


На мен ми излезе 36лв. Проверка компресия на цилиндрите около 25л. Не мога да бъда много точен,защото не беше вчера. Става дума за ЮНИТРЕЙД.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 176 госта