Pasat b6 волан от Passat CC

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот borri » Пон 25 юли 2016 18:08


направо го пускам за продаване,щото няма да стане.




Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Angel Stavrev » Съб 05 ное 2016 16:25


Здравейте и от мен, отдавна не бях писал в форума...
Така.... да си дойдем на думата,купих си пасат б6 2006 ДСГ 140 помпа дюза и имам няколко въпроса който ще задавам поетапно.
Колата е точно това което исках, хром пакет ДСГ,комби, черна.. абе точилка. Има си всичко от което мога да имам нужда през времето докато я ползвам.... Обаче няма мулти,инави, което за мен не беше проблем когато я купувах така като бяха незначителни тия неща (и още са). Доиде време обаче и поисках мулти волан : Някой слагал ли е ? Наясно ли е къде какво да проверя за да знам че ще стане? Какви са стъпките и какво ми трябва. След писаници тука там из фейса и гледане на клипчета стигнах до извода че трябва да огледам за модул ( под волана) и че докато гледах клипче как някакъв англичанин разглабяше един волан ( щото си има чалъм и не е просто да го изкормиш)
Забелязах че на аербека на мулти волана има две букси. Въпроса ми е: за мулти волана различават ли се аербеците и дали само с слагане на копчета на собствения ми волан ще стане или какво трябва да търся и направя


Sent from my iPhone using Tapatalk


aleks_al
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот aleks_al » Нед 27 ное 2016 1:05


Здравей, колега! Тук братята руснаци са показали как се прави стъпка по стъпка:) http://vwts.ru/articles/steering/perede ... nalny.html Ако руският ти се опъва има подобна тема и във форума на Сеат за смяна волана на Сеат Леон 1Р с мултиволан, което е същото...успех:)


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Angel Stavrev » Пон 28 ное 2016 14:14


Е поне някой си направи труда да отговори :) благодаря! Ще разгледам линковете :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


aleks_al
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот aleks_al » Вто 29 ное 2016 9:37


http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=18889 линкът по темата във форума на Сеат България. Аербегът ти е почти сигурно е с една букса (с две са тези за пазара в САЩ). Ако воланът ти е трилъчев и не искаш да го смениш целия, може да вземеш само копчетата с управляващата платка и да изрежеш място за тях, както е направил руснака в предния линк, който ти пратих. Нужно е да се прочете на VAG COM какъв е модула на волана ти (ако не поддържа мулти волан трябва да се смени). Ще ти трябва и ново кабелче с допълнителен накрайник за чипа на копчетата. За модула на волана (ако ще се смяна) и кабелчето, мога да помогна :) Успех, колега!


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Angel Stavrev » Вто 29 ное 2016 13:32


Ти и сега не малко помогна! Пак ново 20... гледах един клип за г5 и от тогава живо се интересувам за кабелите на аербега. Информацията която достигна до мен обаче е че до 2006 са с два след това с един или обратното. За сега събирам инфо и време че въобще нямам... през ВАГ ком може ли да се четат модулите ? (Да избегна разглабяне) освен на волана за кабелите на аербега ? Колата е хайлайн, а четох че тяхните модули заводски поддържат тази опция... обаче лентовия кабел?


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Ivo_Dinkov » Вто 29 ное 2016 16:22


Според колата е- single stage има и до 2008- ма в американските, иначе в европейските от 07.05 повечето са с stage 2 еърбегове.


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Angel Stavrev » Чет 01 дек 2016 14:09


Бе то ми е ясно че хептен без разглабяне няма да мина. Не ми е ясно модула който е за копчетата ( дето стои във вилана с лентовите кабелчета) има ли определени номера или всички са стандартни. Идеята на въпроса е от къде да почна да се ориентирам какво да търся и купувам. Видях че са два модела копчета и реших че не искам за е за телефон а за таблото и мълтимедиата.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 01 дек 2016 15:36


Във волана вътре и трябва да го подържа лентовия ти кабел, за да тръгне.


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Angel Stavrev » Пет 02 дек 2016 7:43


Ето.. още едно 20!
Значи разглабям еЪрбега..
Виждам номерата на копчетата ( от ибей)..
Сравнявам в сайта на Росс теч, и после вече ще коментираме какво да търся. А! И между временно ще си намеря някой да прочете другите модули. Благодаря Иво! Дано по празниците мога да го направя това :) и пак ще пиша :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Ivo_Dinkov » Пет 02 дек 2016 9:13


Да, за да стесниш кръга от въпроси, свали си еърбега без да разкачаш бук си и снимай двете- към еърбега и към лентовия кабел.


m.rusev92
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 27 май 2012 14:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот m.rusev92 » Нед 17 дек 2017 18:31


Здравейте!
Интересувам се от смяна на волана на пасат b6 2006г., 2.0тди, помпа дюза. Имам голямата навигация и темпомат, но искам да сменя волана. Малко по-горе видях, че колегите съветват за волан от пасат CC, който би бил съвместим, а и точно този дизайн доста ми допада. Въпросът ми е - модулите, които са необходими, за да поддържа колата всички функции на волана, как са като цени и къде могат да се намерят? Вероятно ще трябва да проверя точният модел, та все още проучвам.

ПС: Волан от Пасат СС, втора употреба, колко г/д би струвал, като се има в предвид, че ще е с airbag-a?


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот Ivo_Dinkov » Нед 17 дек 2017 19:43


300лв, с късмет и по- евтино се намира. Много е важно първо да разбереш с колко букси е твоя еърбег- 1 или 2. Това определя сложността на упражнението.


m.rusev92
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 27 май 2012 14:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот m.rusev92 » Нед 17 дек 2017 20:41


Разбирам, благодаря! А някаква идея колко е самия волан? Гледам, че има CC на части и се чудя колко би струвал... :confused

Последна промяна от IvanMan на Нед 17 дек 2017 22:01, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


tsanibaytchev
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 01 юни 2018 17:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Pasat b6 волан от Passat CC

Мнениеот tsanibaytchev » Пет 01 юни 2018 17:26


Здравейте,
искам да попитам дали става да се сложи мултифункционален волан от Пасат CC7 на Пасат B6? Тук прочетох, че от В7 на В6 не става, само пише, че от CC на В6 става, но не ми стана ясно кое CC - 6 или 7?
Благодаря ви предварително!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kiko26 и 46 госта