Дайте съвет - проблеми с предницата...

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Дайте съвет - проблеми с предницата...

Мнениеот VW_FEN » Съб 29 яну 2005 12:51


Значи, понеже пак няма да мога да дойда на срещата, за което много ме е яд Mad :banghead: реших да питам тук, пък дано някой ми даде съвет какво да правя... :? Имам следните проблеми с предницата:
1. Двете предни гуми ми се струва, че са криви (ето така -> \ / ) и не сочат право напред така -> | | Как трябва да са предните две гуми? И как се оправя това нещо? (реглаж?)
2. Когато спирам на мокро време, сняг или лед, предницата дърпа надясно. Преди не беше толкова осезаемо, но вчера като падна сняг отново, доста добре го усетих. (същото нещо става и когато ускорявам) Това ще се оправи ли с реглаж? или трябва стенд, за да видят какво и има...
3. Спирачните дискове са криви... по-рано бях пуснал една такава тема, и се чудех колко ли струват нови за Пасат 91 година... защото ми казаха, че евентуално може да ги занеса на стругар, да ги изглади малко и пак да си карам с тях (15 лева струвало).
Много ви благодаря предварително!!! Не разбирам много и затова не ми се сърдете, че задавам може би глупави въпроси за очевидни неща, но сега се уча още, та ще ме извините :lol: :oops: :roll: :?
Хайде леко и безпроблемно шофиране!




Потребителски аватар
Rawen
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Rawen » Съб 29 яну 2005 12:59


Ами отговорът е един след като не са ти прави колелата трябва да идеш на сервиз за да ти оправят сходимоста на колелата.Това е и вероятната причина за да ти занася на една страна колата. Осезаемо е на лед и дъжд защото тогава най-силно си проличава кое колело спира по-малко.И още нещо ако не ти е регулирана предницата вероятно вече ти яде гумите от едната страна.Мини на стенд и ще те оправят .Успех


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 29 яну 2005 18:28


тия със струговете ги ЗАБРАВЯШ!
нови дискове-точка! мисля че вентилираните са към 50 кинта бройката.
защо-а на лафче щото е много писане...
прегледай си тампоните на носачите в сервиз защото от тях може да ти идват проблемите с тегленето настрани.
сходимоста-на реглаж. друг е въпроса че на око ама абсолютно нищо не можеш да прецениш за положението на гумите-само стенд може да каже разчепаени ли са или събрани.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Съб 29 яну 2005 19:40


VW_FEN Ако решиш да ходиш виж тук


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Нед 30 яну 2005 21:18


ОК, хора, много благодаря за мненията. Абе щях да дойда на срещата, ма то всичко се обърка както винаги... сега пък някакво стържене се появи от спирачките... оная вечер едвам си додохме от магазина... като ги натисна, спира, като движа с около 30-40 км/ч - стърже... абе сега никакво движение повече. Като се стопи проклетия сняг, тогава... Боже, колко много намразих зимата!!!! Б***и шибания сезон!!!


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Вто 01 фев 2005 11:11


Ако има нарушения в ъглите на предницата вдидимо ще ти яде гумата/гумите, защот си мислиш че проблема е там? Като пуснеш волана и караш направо бяга ли нанякъде? Може би проблема трябва да се търси в спирачките, ти сам казваш, че имаш проблем с тях :wink:


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Сря 02 фев 2005 1:22


Ами леко криви настрани като пуcна волана... но и спирачките нещо ме съмняват... абе то е ясно, ще има ремонт, ама като се стопи тоя проклет сняг!!!


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Чет 03 фев 2005 15:55


1. иди на реглаж
2. нови дискове за твоя модел са 36 лв. /бр. - не си играй с огъня да шлайфаш......този дето ти дава този съвет му кажи, че аз ще му дам 1 к-т да си го изшлайфа и да си го завре....... Smackbum щом диска е крив то той е под 9 мм. принципно стане ли под 10 мм трябва да се хвърли, защото ако прегрее може да се пръсне
3. задължително на нови дискове и нови накладки 57 лв. к-т.
4. труд 25 лв.
П.С. ако искаш ще ти препоръчам майстор на тази цена..........тогава и частите ще ти даде отстъпка.......добра........ама за това на лично съобщение



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobimechkata, petiop, rossko088 и 57 госта