Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а РЕШЕНО!!!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
theroadtozion
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 25 май 2008 3:41
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а РЕШЕНО!!!

Мнениеот theroadtozion » Съб 20 апр 2013 14:23


Здравейте колеги,
Докато колата я караше баща ми (Passat B5 1997г 1,8 ADR 125CV), му светна лампата на Airbag-а и от тогава не се гаси. Закачих я на VAG-COM и ми изкарва следните грешки:
00532 - Supply Voltage B+
34564 -
50853 -
01222 - Crash Sensor Side Airbag; Passenger Side
41988 -
50860 -
01217 - Side Airbag Igniter; Front Driver Side
40196 -
50333 -
01219 - Rear Side Airbag Igniter; Driver Side

Изчиствам ги, и пак се появяват. Каза ми, че не я е удрял нещо, а му е светнало изведнъж при запалването, и от тогава, не се гаси. Когато я взех обратно, усетих, че пода под една от седалките (не помня коя беше-шофьорската или на пасажера) беше мокър, явно нещо се е разляло вода и четох в други теми, че там в пода под мокета се намира crash sensor-а и че можело да се сложи нещо, дето да го залъже, но не беше обяснено как, питах, ама не ми отговори никой. Та пускам темата, за да ми каже някой, ако може, дали е от там проблема, или може и да е от друго място, взимайки предвид, че ми излизат 10 различни грешки. Друго, което правих, е да махна седалките и да им разкача буксите (на всяка седалка са по 2 букси, от които успях да разкача само по една, другата беше нещо много трудно) и да ги позачистя (четох че е добре със спрей за почистване на контакти, ама не ми се дават 10€ за тоя спрей, при положение, че буксите са привидно чисти и нямат нагар нито нищо, макар че ако знам че е от там, ще го купя, кво да правя).
Друго което съм правил-махнахме таблото и щяхме да сложиме един кондензатор на светлината на airbag-а че да светне и изгасне, понеже целта ми е да мина преглед и не ми е проблем, че реално няма да ми работят airbag-ците, но човека, който е електричар, каза, че е яко с някви интегрални схеми и LED светлини и не знае, къде да го сложи тоя кондензатор и как.
Така, че ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен!
Мерси предварително и поздрави!

Последна промяна от theroadtozion на Чет 02 май 2013 16:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
siko2
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот siko2 » Сря 24 апр 2013 18:27


И аз имах подобен проблем с тази лампа и успях да я загася с друг crash сензор! Купих го от една морга за 40лв и след почистването на грешката (която беше нещо подобно на твоето но не точно същата)всичко е ОК! При мен имаше вода под шофьорската седалка и явно се беше удавил сензора...


Потребителски аватар
theroadtozion
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 25 май 2008 3:41
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот theroadtozion » Сря 24 апр 2013 19:31


Дали може да се сложи някакъв резистор или нещо такова, което да излъже колата, че сензора работи, за да знам на 100% че там е проблема, преди да купувам сензор....или да го сваля и да се замери входно и изходно напрежение нещо?


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот vw_derby » Сря 24 апр 2013 20:14


пробва ли да изсушиш пода,да не би да е мокра някоя букса


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот siko2 » Чет 25 апр 2013 6:55


theroadtozion написа:Дали може да се сложи някакъв резистор или нещо такова, което да излъже колата, че сензора работи, за да знам на 100% че там е проблема, преди да купувам сензор....или да го сваля и да се замери входно и изходно напрежение нещо?


Ами майстора където ходих да го види това нещо направи някакъв такъв опит с нещо подобно директно върху буксата която идваше от седалката. Но опита беше неуспешен и директно махнахме мокета да видим какво е отдолу. Ти като го видиш сензора на какво прилича и ще ти стане ясно дали е глътнал вода :)


Потребителски аватар
ventostz
Мнения: 197
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 21:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот ventostz » Чет 25 апр 2013 21:02


до колкото знам, това е доста често срещан проблем при ваг колите, на моя пасат също се появява този проблем при местене на седалката най-често, проблема при мен бееше в буксата, размърдай я, напръскай я с контактен спрей, и ако не се оправи, чак тогава преминавай към смяна на каквото и да било


dekotd
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 10 фев 2009 21:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот dekotd » Чет 25 апр 2013 21:41


здравей колега,става с резистор, на мен ми светеше лампата на аербега ,само че грешката беше за слабо съпротивление на лентовия кабел,сложихме резистор със същото съпротивление колкото е кабела и лампата си угасна.ама не знам ,дали за краш сензора ще стане.пробвайте


Потребителски аватар
theroadtozion
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 25 май 2008 3:41
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот theroadtozion » Сря 01 май 2013 0:04


Значи, надигнах мокета и се оказа, че сензора и целия под е мокър. Напръсках буксите на сензора с един спрей, оставих го да изсъхне един ден, и на другия ден отидох да видя дали ще изгасне лампата като изчистя грешките, обаче като го закачихме на VAG-COM-a, се оказа, че не могат да се изчистят грешките, даваше нещо като unexpected не знам си какво error. Пробвах ако разкача за половин час акумулатора, дали ще има резултат, но нямаше никакъв ефект, чете грешките компютъра, но вече не може да ги изчисти (преди ги чистеше и пак се появяваха). Според момчето, което е с VAG-COM кабела, най-вероятно е изгорял компютъра, който е отговорен за еърбеците и се намира зад централната конзола. Някакви идеи имате ли?

Последна промяна от theroadtozion на Чет 02 май 2013 16:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот siko2 » Сря 01 май 2013 7:33


Що не пробваш с един нов сензор? Извади кабелите които влизат в него през дупката на мокета за да можеш лесно да пробваш сензорите а не да разглабяш като луд! Има ли вода при него според мен 100% е занимал и той ти прави мизерията. В Порше въобще не си прави труда да ходиш да питаш колко струва! Аз като минах ми дадоха цена от 320лв.. Тръгни по моргите или някой колега ако има същият да ти даде да пробваш! От морга моя го взех за 40лв! Имаше хора искаха и по 100! Така че имай едно на ум! Успех!


Потребителски аватар
theroadtozion
Мнения: 25
Регистриран на: Нед 25 май 2008 3:41
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот theroadtozion » Чет 02 май 2013 16:57


РЕШЕНО!!!
Един приятел разглоби таблото и е свързал лампичката на airbag-а с тази на маслото, така че вече светва и гасне заедно с тази на маслото.
Благодаря на всички отзовали се, и специално на колегата siko2, който и преди винаги е гледал да помогне и в предишни теми, които съм пускал!
Поздрави!


papaz77
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 11 юли 2009 6:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а РЕШЕНО!!!

Мнениеот papaz77 » Пет 03 май 2013 12:50


ще ше да ти стружа 5 ст.вадиш буксата и туряш едно съпротивление и чистиш грешката


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а

Мнениеот Гергин » Съб 04 май 2013 20:14


Това не е решено, а замазано. Интересно дали при удар (да не се случва на никой) ще ти проработи ? Познавам двама дето им спаси живота. Единият ми е брат.


merckx1990
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 31 яну 2011 17:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dimitrovgrad/Stara Zagora

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а РЕШЕНО!!!

Мнениеот merckx1990 » Вто 14 май 2013 12:26


И според мен по-добре е съпротивление , при което възглавниците ще сработят при удар, а сега просто не свети лампата, защото и е отрязана жицата . Това е лампа за масло вече, не за еърбег.


Потребителски аватар
nane
Мнения: 44
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 23:42
Автомобил: Passat
Двигател: ADR
Местоположение: враца

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а РЕШЕНО!!!

Мнениеот nane » Чет 14 дек 2017 10:28


Здравейте и от мен. При мен проблема е следния със въпросната лампа.Свети на таблото вече от месец закачваме я на диагностика и там излиза,че няма грешки (not faund codes)гледах буксите който излизат от пода към седалката почистих напръсках но не е и тях като откача буксата и пуснем диагностика илиза че има проблем във седалката която е откачена буксата оказа се че проблема не е във буксите и
връзките.Някакви идей къде да търся проблема ?
П.П. Колата е Пасат 4 1.8,125к.с ADR


dkwrs
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 31 дек 2008 15:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B5 свети ми лампата за AIRBAG-а РЕШЕНО!!!

Мнениеот dkwrs » Пон 22 яну 2018 19:35


колеги и моята кочинка съсипа 3 краш сензора кажете какво съпротивление трябва да се сложи и как да се свърже за да са активни аърбеците и да огасне лампата



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: CARDI и 177 госта