Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Техническа и сервизна информация за Passat
svjokera
Мнения: 58
Регистриран на: Чет 21 фев 2008 12:15
Автомобил: Passat 6 Variant
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот svjokera » Пон 30 юли 2018 13:42


Свети,да и после изгасва,и по никакав друг начин не светва после само при контакт.Странна работа




georgiev.s
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 13 яну 2019 19:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот georgiev.s » Нед 13 яну 2019 20:03


Здравейте,

имам същия проблем с Passat B6 от 2008 и електронната ръчна спирачка. Грешката която ми изписва при натиснат бутон след като запаля е "Parking brake fault! See Owner´s Manual". И свети жълтата лампичка "задраскано P". Няма проблеми с освобождаване и прочие, чува се как моторчетата сработват и всичко изглежда да си работи нормално.

Смених копчето/switch с чисто нов и пак същия проблем... Някакви други идеи?


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот villystyle » Нед 13 яну 2019 20:36


Здравей,
на 100% едното от моторчетата не работи, а шума който чуваш е само от единия - викни друг човек да натиска и освобождава бутона от купето и слушай първо от ляво после в дясно, кое работи и кое не. Вариантите са три - бутон (явно си пробвал вече и не е от него), от кабелите (по-малко вероятно) или от моторчето. Ако е от кабелите търсиш читав жичкаджия, ако е от мотора отново три варианти - рециклиране, подмяна с нов от Порше (по спомен около 500 лв.) или алтернативен от алиекспрес/olx между 40-100 лв. При всеки един от трите варианта за моторчето е нужно после да се направи и адаптация (при рециклирането е на кантар и е възможно и сам да се обучи).


georgiev.s
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 13 яну 2019 19:57
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот georgiev.s » Нед 13 яну 2019 21:35


Благодаря за бързия отговор. Ще проверя дали някое от моторчетата не работи и ще пиша какво е станало. Поздрави


SIKO9
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 05 авг 2014 10:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот SIKO9 » Пон 14 яну 2019 19:01


Здравейте,
Преди няколко дни, влязох в една по голяма пряспа, застъргах леко отдолу и светна жълтата лампичка "задраскано P" заедно със лампичките за ESP, ABS и датчика за гумите. Ръчната си работи без проблеми и при пускане и при освобождаване. Копчето и удивителната за ръчна си светват и изгасват съответно при пускане и освобождаване. Но от тогава насам - при всяко даване на контакт и палене, изписуква 3 пъти, изписва "Parking brake fault! See Owner´s Manual" и остават да светят лампичките които споменах по горе. И така като нямам ESP i ABS е кофти.
Някой имал ли е същия проблем, не съм ходил на диагностика още...


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот lokva » Пон 14 яну 2019 20:22


здравейте при мен ръчната преди някжлко дена ме изненада неприятно. за малко да удаля един бус. Докато чаках за се кача на ферибота заради малкия оставих колата да работи при активирана ръчна. наклона беше много малък, но сляд няколко минути работа на място ръчната се изключи сама. от тогава забелязах, че при потегляне от място при натиснат съединител ако подам леко гас тя отново се освобоодава сама. което ми се вижда странно. все аще не съм я закачал за да проверя дйли имам някаква записана грешка


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот lokva » Пон 14 яну 2019 20:25


georgiev.s написа:Здравейте,

имам същия проблем с Passat B6 от 2008 и електронната ръчна спирачка. Грешката която ми изписва при натиснат бутон след като запаля е "Parking brake fault! See Owner´s Manual". И свети жълтата лампичка "задраскано P". Няма проблеми с освобождаване и прочие, чува се как моторчетата сработват и всичко изглежда да си работи нормално.

Смених копчето/switch с чисто нов и пак същия проблем... Някакви други идеи?
при мен миналата година ми правеше този номер. оправи се след доливане на спирачна течност и обезвъздушаване


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Asko VW » Вто 15 яну 2019 15:46


SIKO9 написа:Здравейте,
Преди няколко дни, влязох в една по голяма пряспа, застъргах леко отдолу и светна жълтата лампичка "задраскано P" заедно със лампичките за ESP, ABS и датчика за гумите. Ръчната си работи без проблеми и при пускане и при освобождаване. Копчето и удивителната за ръчна си светват и изгасват съответно при пускане и освобождаване. Но от тогава насам - при всяко даване на контакт и палене, изписуква 3 пъти, изписва "Parking brake fault! See Owner´s Manual" и остават да светят лампичките които споменах по горе. И така като нямам ESP i ABS е кофти.
Някой имал ли е същия проблем, не съм ходил на диагностика още...


Вероятно си ударил някои от датчиците на колелата (датчик на ABS), който се е разместил/разкачил/повредил, трябва да се закачи на диагностика за да се види кой е и после да се огледа физически в какво състояние е, може и просто да е полепнал сняг/лед по него и да не дава информация (ръчната, ESP и ABS са на един команден модул и ползват едни и същи датчици за скорост на въртене на гумите, а вероятно и налягането в гумите е от там).


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Asko VW » Вто 15 яну 2019 16:03


lokva написа:здравейте при мен ръчната преди някжлко дена ме изненада неприятно. за малко да удаля един бус. Докато чаках за се кача на ферибота заради малкия оставих колата да работи при активирана ръчна. наклона беше много малък, но сляд няколко минути работа на място ръчната се изключи сама. от тогава забелязах, че при потегляне от място при натиснат съединител ако подам леко гас тя отново се освобоодава сама. което ми се вижда странно. все аще не съм я закачал за да проверя дйли имам някаква записана грешка

При закопчан предпазен колан на водача, при потегляне, ръчната се изключва автоматично, това си е заводски зададена предпазна мярка, да не опиваш да тръгнеш и караш на ръчна, че ще потрошиш я спирачки, я съединител, помага и при потегляне под наклон. Защо обаче при теб се е освободила без да пипаш съединителя е интересен въпрос.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 15 яну 2019 16:53


Parking brake и Auto Hold са две различни понятия. Auto Hold освобождава автоматично при потегляне, ръчната не се освобождава , докато не се изключи от бутона.


Потребителски аватар
stanlley
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 01 окт 2015 13:48
Автомобил: VW Passat 6 Skoda Superb
Двигател: CBAB 2010 AVF 2005

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот stanlley » Вто 15 яну 2019 17:00


Миналата година ми се наложи да чакам 2ч на границата със Сърбия и си стоях в колата на работещ мотор и аутохолд. Направи ми впечатление, че като минат 7-8 минути и все едно ръчната (аутохолд-а) изпуска за секунда и пак захваща. Усещането е все едно колата леко подскача. Някой с подобни наблюдения?


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Asko VW » Вто 15 яну 2019 17:23


DoH_KuXoT написа:Parking brake и Auto Hold са две различни понятия. Auto Hold освобождава автоматично при потегляне, ръчната не се освобождава , докато не се изключи от бутона.


Да две отделни неща са и работят на различен принцип, но и ръчната си освобождава автоматично, аз Auto Hold нямам, и ръчната си ми се освобождава автоматично при закопчан колан. Айде да си познавам колата.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот villystyle » Вто 15 яну 2019 20:25


Asko VW написа:
DoH_KuXoT написа:Parking brake и Auto Hold са две различни понятия. Auto Hold освобождава автоматично при потегляне, ръчната не се освобождава , докато не се изключи от бутона.


Да две отделни неща са и работят на различен принцип, но и ръчната си освобождава автоматично, аз Auto Hold нямам, и ръчната си ми се освобождава автоматично при закопчан колан. Айде да си познавам колата.


И аз нямам Auto Hold и също ръчната се освобождава при закопчан колан и подаване на газ и отделяне на съединителя. Много е удобно ако чакаш на наклон и прочее, подаваш газ да поеме колата и потегля, почти като кола с автоматик, без да тръгва назад.


Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот vekatap » Вто 15 яну 2019 20:59


stanlley написа:Миналата година ми се наложи да чакам 2ч на границата със Сърбия и си стоях в колата на работещ мотор и аутохолд. Направи ми впечатление, че като минат 7-8 минути и все едно ръчната (аутохолд-а) изпуска за секунда и пак захваща. Усещането е все едно колата леко подскача. Някой с подобни наблюдения?

Мисля, че аутохолда държи налягане на спирачките и на 4-те колела (все едно педала на спирачката е натиснат), и като се минат 7-8-10 мин., нищо че колата е на D (aвтоматик), се пуска ръчната (с моторчетата само на задните колела). Поне такива впечатления имах и аз и така си го обяснявам. Даже на сфетофара, когато е на аутохолд, моторчета отзад не се чуват.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 16 яну 2019 8:50


Значи може при В6 да е различно. При В7 няма начин да потеглил с задействана ръчна. Влачи колелата и пиши и свети по таблото. Явно това е някакъв дядо на аутохолда.
П.с. и аз оставам с впечатлението, че аутохолд задържа последното налягане което е имало в системата, защото и аз моторчета не чувам. Пък и под наклон като спреш не кляка задницата а просто заковава 4-те колела.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], plamen_gramatikov, Vw AVF и 35 госта