Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Asko VW » Сря 16 яну 2019 13:49


http://w3.bg.volkswagen.at/vw_world/inn ... ktion.html
От това, както и по-подробно описание на колега в друга тема някъде из форума (не се сещам коя беше темата), е видно, че Auto Hold използва спирачната помпа и спирачките на 4-те колела, когато е активирана функцията след спиране на автомобила, ако се задържи педала на спирачката за няколко секунди се запаметява нивото на налягането и се поддържа докато водача не реши да потегли. Паркинг спирачката (ръчната както я наричаме по стар навик), всички знаем как работи, ел. мотори задействат задните спирачки. Auto Hold освен, че е задържа колата в покой без да държиш постоянно спирачката (особено полезно при автоматиците), подпомага и при тръгване под наклон (особено полезно при ръчни предавки), в тази връзка се чудя дали автоматичното освобождаване на ръчната (при Б6) го има само при автомобили без Auto Hold или и тези с такава го имат.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 16 яну 2019 14:23


Asko VW написа:http://w3.bg.volkswagen.at/vw_world/inn ... ktion.html
От това, както и по-подробно описание на колега в друга тема някъде из форума (не се сещам коя беше темата), е видно, че Auto Hold използва спирачната помпа и спирачките на 4-те колела, когато е активирана функцията след спиране на автомобила, ако се задържи педала на спирачката за няколко секунди се запаметява нивото на налягането и се поддържа докато водача не реши да потегли. Паркинг спирачката (ръчната както я наричаме по стар навик), всички знаем как работи, ел. мотори задействат задните спирачки. Auto Hold освен, че е задържа колата в покой без да държиш постоянно спирачката (особено полезно при автоматиците), подпомага и при тръгване под наклон (особено полезно при ръчни предавки), в тази връзка се чудя дали автоматичното освобождаване на ръчната (при Б6) го има само при автомобили без Auto Hold или и тези с такава го имат.



Възможно е да, да е първообраз на аутохолд-а

Линка не е пълен , може ли да го пуснеш, че ми стана интересно.


Потребителски аватар
stanlley
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 01 окт 2015 13:48
Автомобил: VW Passat 6 Skoda Superb
Двигател: CBAB 2010 AVF 2005

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот stanlley » Сря 16 яну 2019 17:05


Когато чакам на светофара и аутохолд-а държи колата да не потегли, а аз съм вдигнал крака от педала на спирачката - отзад светят ли светлините за натисната спирачка (трети стоп и в самите задни стопове)?


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Asko VW » Сря 16 яну 2019 17:26


http://w3.bg.volkswagen.at/vw_world/inn ... ktion.html

За първообраз не знам, защото двете неща се появяват едновременно, в Б6, по скоро е алтернатива на алтохолда за автомобили които не са оборудвани с такъв, за да се осигури възможност за подпомагане на потеглянето под наклон. Реално ако нямаш алтохолд и си с ел. ръчна, ако я няма опцията за автоматично освобождаване, не можеш да я ползваш за помощ при потегляне под наклон, т.е. оставаш без никаква такава помощ.

А, ето какво още забелязах :

http://w3.bg.volkswagen.at/vw_world/inn ... stent.html


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот marianchev » Сря 16 яну 2019 20:16


На пасат 6 електронната ръчна спирачка освобождава и без натискане на бутона, но трябва колана да е закопчан и трябва да подадеш газ. Няма значение дали има аутохолд или не. Ако липсва някое от горните задницата кляка и колелата остават блокирани. При голям наклон може да пробвате и ще видите че няма да изпусне назад ако си пуснал ръчната и просто дадеш газ.


Потребителски аватар
stanlley
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 01 окт 2015 13:48
Автомобил: VW Passat 6 Skoda Superb
Двигател: CBAB 2010 AVF 2005

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот stanlley » Чет 17 яну 2019 10:06


stanlley написа:Когато чакам на светофара и аутохолд-а държи колата да не потегли, а аз съм вдигнал крака от педала на спирачката - отзад светят ли светлините за натисната спирачка (трети стоп и в самите задни стопове)?


Самоотговарям си: При вдигане на крака от педала на спирачката - ламБите отзад изгасват. Т.е като си чакате на светофара на аутохолд - третия стоп (и другите 2) не свети.


sevdalinkarov
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 26 май 2011 20:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот sevdalinkarov » Нед 23 юни 2019 17:35


Здравейте Колеги , от 3 дена имам Пасат б6 2009 CBAB . И аз влязох в филма с електрическата ръчна едното колело блокира и неще да освободи , опитах да разглобя спирачния апарат не става , махах моторчето не става , точих спитачната течност не става :banghead . Освободи само къто намерих точния размер къто на моторчето накраиника който влиза в буталото на спитачния апарат (подобен на евреска звезда ) и на ръка навих врътката която е на буталото , извинетеме незнам как точно се нарича :gruebel .Проблема при мен е бил че е превъртяло накраиника на моторчето поне така си мисля при написната ръчна спитачка . Въпросами е накрайника на моторчето по мек метал ли е от тоя дето е на буталото на спитачния апарат . В тоя случай могали да сменя само моторчето или и двете . Ако някой е рециклирал моторчета и е доволен от работата на фирмата , сервиз да напише контакт с тия хора . Благодаря предварително


Потребителски аватар
Lifeguard
Мнения: 664
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 14:50
Автомобил: Passat B5 TDI_Lupo SDI
Двигател: AHU_AKU
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Lifeguard » Пон 11 ное 2019 14:52


marianchev написа:Мда, аз поръчах-дойде-монтирах-обучение и воала - отново имам работеща ръчна :th_up

Как става това обучение?Имам ВАГ КОМ.Там откъде?


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот marianchev » Пон 11 ное 2019 16:59


Не съм го правил аз, а момче занимаващо се с автомобилна електроника.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта