Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Техническа и сервизна информация за Passat
dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот dmode101 » Нед 28 фев 2016 21:27


Да повдигна малко темета... На мен ми отказа отблокиране на едното колело само, другият апарат се чуваше че работи. Пиша го да се знае, че има и такъв вариант. Бутона го разглобих и видях, че има две отделни вериги - за двата апарата. Купих ново китайско копче за 22 лв. и всичко се оправи.




Венко
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 01 сеп 2014 18:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Венко » Пон 08 авг 2016 19:55


Здравейте колеги!
От два месеца карам без ръчна спирачка защото след освобождаване колата започна да пищи че има повреда в ръчната.
Колата си върви нормално, без блокирали колела, но ходих в сервиза на VW за да спрат пищенето.
Преди година смених едното моторче - 720 лева в сервиза на фолксваген!
Сега не ми се дават отново толкова за другото - било слабо място на модела!
В интернет има едно ново за 49 долара, но не знам как да разбера моето с колко зъба е: 6 или 12?


hadjiev
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 03 сеп 2016 20:22
Автомобил: PASSAT 2 TDI
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот hadjiev » Съб 17 сеп 2016 12:40


А колеги как се сваля самото копче на ръчната спирачка?


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот VW_passatOR » Съб 17 сеп 2016 20:32


Отваряш кутията за бушоните (от лявата страна на таблото при отворена врата) бъркаш вътре и самия бутон има 2 метални пластини които трябва да натиснеш и да го блъснеш навън. Намират се в горния край и долния на бутона от вътрешната страна.
Ето го нагледно https://www.youtube.com/watch?v=H3jeaZBq41Q


hadjiev
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 03 сеп 2016 20:22
Автомобил: PASSAT 2 TDI
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот hadjiev » Нед 18 сеп 2016 12:17


Мерси колега


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Asko VW » Пон 07 ное 2016 13:24


Здравейте колеги,
при смяна на бутона за ръчната спирачка, необходимо ли е новият бутон да се обучава/адаптира към системата (чрез ваг ком или по друг начин) или просто махаш стария и слагаш новия ?
Питам, защото имам следния проблем : Ръчната си работи, активира се, дезактивира се (ръчно и автоматично), но на таблото свети жълтата лампа и на екрана изписва, че ръчната е "фалирала" :smile .
Закачах я на диагностика (Делфи), показва "индикатор на автоматично задържане (ауто холд) - късо съединение/отворена верига (препоръки да се провери бутона и кабелните връзки). Странното е, че колата няма система ауто холд. Пробвахме с Ваг, изписа индикатор в Хед контрол блок или нещо подобно. От чете разбрах, че това е бутона, препоръка, отново да се пробери бутона и връзките.
Тия дни си купих нов бутон (марка elfi) от Автоплюс, свалих стария, сложих новия, но не само, че индикацията за проблем не изчезна, но и новия бутон изобщо не задейства ръчната, при натискане само мигва за момент бутона и индикацията (червената лампа) на таблото и нищо не се случва. Пробвах да го задържа натиснат, но и това не помага, самия бутон и червената лампа мигат, но моторите не тръгват.
Върнах бутона в магазина, за съжаление се оказа, че този е последният (и в склада), и не можах да пробвам с друг.
Сега се чудя, аз ли не го смених правилно (може би се адаптира по някакъв начин); конкретния бутон ли е бил дефектен или нещо друго.
Та ако можете да дадете акъл ще съм благодарен. Обмислям да пробвам и с бутон марка swag (от друг магазин), но ми се ще да знам преди това дали няма нещо специфично при смяната.


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот VW_passatOR » Пон 07 ное 2016 19:20


При мен не е било необходимо адаптиране с комп. или каквото и да било. Само го смених и то с най-евтиния който намерих в китайски сайт.


Потребителски аватар
deversant
Мнения: 1229
Регистриран на: Пон 06 ное 2006 23:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот deversant » Вто 15 ное 2016 0:06


Копчетата ги има в OLX по 12лв.
А рециклиране на спирачните апарати извършват едни момчета от Варна.Сервизът им се казва Bolide auto.Ако напишете във Facebook ще ви излезе!Имат и сайт,работят с еконт.Цена 100лв за рециклиране или май беше 100лв на апарат.Можете да попитате,има доста доволни от тях!


anton123
Мнения: 169
Регистриран на: Пон 06 апр 2009 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот anton123 » Вто 15 ное 2016 22:56


Вчера и аз си рециклирах моторчетата на ръчната.Проблема идва от това,че корпусите им се пукат и от там се пълнят с вода и всичко клеясва.


landisofia
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 06 яну 2016 13:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот landisofia » Сря 16 ное 2016 7:16


Би ли споделил къде ги рециклира?


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот VW_passatOR » Съб 04 фев 2017 12:15


Попаднах на видеоклип в който се ремонтира бутона на ръчната, може да е полезно. Ако някой го е правил да сподели дали работи.
https://www.youtube.com/watch?v=C6GTEAYKLu4


dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот dmode101 » Нед 05 фев 2017 11:00


В Али експрес има спирачни моторчета по $30, не съм поръчвал и нямам лични впечатления от тях. При обявената цена от Порше 720 лв, мисля са приемлива алтернатива :mhihi

Има два варианта и трябва да се внимава при поръчката - 6 torx и 12 torx

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170205005520&SearchText=volkswagen+passat+b6+parking+brake


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот marianchev » Нед 05 фев 2017 21:17


Мда, аз поръчах-дойде-монтирах-обучение и воала - отново имам работеща ръчна :th_up


sizerkana
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 05 ное 2015 16:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот sizerkana » Пет 10 фев 2017 14:35


Който има старо моторче неработещо на мен ми трябва пишете ако пазите нещо.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот villystyle » Съб 06 май 2017 19:02


Да ползвам темата на колегите за този често срещан проблем при Пасат 6 - днес сутринта след палене на колата натиснах бутона за ЕРВ за да затворя вратата на гаража и се появи зачеркнат жълт символ на P на таблото, бутона за ЕРВ постоянно мига, и постоянно мига червения удивителен на таблото. При движение на колата постоянно пищи и само когато колата е в покой спира. Няма блокирало колело при движение и няма проблем с работата на колата. Като натисна ръчната колата е застопорена както си му е реда, няма и помен да изпуска. Имах инсталиран VCDS обаче преинсталирах компа (онзи ден) и на Уин 7 не тръгва, за да видя грешките. Имам чувството, но не съм убеден че единия електромотор не го чувам и работи само с другия (тук е субективно мнение). Много колеги в други теми, а и тази са решили проблема с правене на електромотор, смяна на бутон, купуване на електромотор от алиекспрес. Въпроса ми е къде в София (освен в Порше ест), може да ми препоръчате, човек който е запознат с този проблем, може да го прегледа на комп. и ако се наложи да е най-лошото (прецакан мотор), да може ако е възможно да го поправи ?
Весел празник.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 84 госта