Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот borri » Пон 08 май 2017 20:49


marianchev написа:Мда, аз поръчах-дойде-монтирах-обучение и воала - отново имам работеща ръчна :th_up

как става колега самото обучение :question
ще съм ти благодарен ако споделиш :th_up




villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот villystyle » Вто 09 май 2017 9:39


Тъй като при мен проблемa явно ще се реши с подмяна на мотора и аз да попитам, като се вземе нов такъв и се подмени има ли обучение и ако да как в Порше или бай Иван с инсталиран VCDS ?


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот marianchev » Чет 11 май 2017 13:36


Ами при мен беше необходимо обучение на моторчето, обаче как става незнам. Ползвах помощ от приятел с VCDS регистрирана версия


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот villystyle » Нед 14 май 2017 21:54


След като при мен се оказа, че мотора е развален имах следните варианти:
1. Взех оферта от Порше = 696 лв.
2. Купуване от морга за около 200 лв. - пак нз дали няма да се прецака със времето;
3. Покупка от алиекспрес - това е бавно, а и може да не дойде, а дотогава само ще пищи колата при движение;
4. Покупка от ОЛХ - тук има както нови (уж нови, но май има и от алито) и пак втора ръка;
5. Покупка от Ebay.de - тук има OEM и OE+ части - и има от 70 евра до примерно 250-350 евра;
И съвсем случайно през познат ми даде вариант за пичове, който са се специализирали да рециклират тази част за 100 лв. и с 6 месеца гаранция (слагат стикер кога е ремонтиран на мотора).
Сумите са следните 20 лв. за сваляне на мотора в сервиз до нас, пратка по Еконт за 4 лв. в едната посока после 6 лв. пак Еконт към мен, монтаж 20 лв. + адаптацията на комп и тотала ми 150 лв.
От 2 дни колата е ок и съм супер доволен.
3 дни ми отне цялата операция с куриерите, поправката (правят я за 1 !!!! ден) и монтажа - от четвъртък вечерта до събота на обяд и всичко беше ок вече.
Няма да казвам кои са, да не излезе че е реклама, при интерес пишете на лични - а когато минат въпросните 6 месеца гаранция пак ще пиша дали всичко е ок.
Лека.

P.S. Специални поздрави на колегата dmode101 за бързата първоначална помощ :beer


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот VW_passatOR » Вто 04 юли 2017 23:10


Тези дни дефектира за втори път бутона (който взех от китайския) и се принудих да се пробвам да отремонтирам оригиналния (или поне предишния с който си я купих), както е указано на клипа в предишния ми коментар. За сега изглежда като да работи без проблем няколко дни.


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот masiven » Сря 05 юли 2017 15:35


Интерерсно, да се купуват китайски, втора употреба, рециклирани и тн. копчета, при положение че оригинално копче от порше струва 60лв. и го имат налично.
За мен нещо което се амортизира като това копче и на тази цена, не си заслужава да се правят безмислени еквилибристики.

При мен дефектира копчето, отидох до порше и сам си го смених за 2 мин. на паркинга там.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот villystyle » Сря 05 юли 2017 18:39


Аз не виждам какъв е проблема ако се взимат китайски такива, в Порше е 60, а аз го взех за под 10 с доставката преди 2 седмици. Бутоните на колата като я купих бяха протрити - стъклоповдигачи и светлини - и всичките ги смених преди 2 години и бачкат без проблем - и там разликата е голяма в пъти по-скъпо.


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот masiven » Чет 06 юли 2017 13:16


Проблем няма да се взимат китайски, ако си на зор щото се преебало копчето и постоянно пищи, всеки си решава как да действа.
Като почакаш от Алито 20 дни (в добрия случай) и доиде бутона и след 1 седмица се скапе(изпитана ситуация) и пак си поръчаш и чакаш...... го намирам за безмислено, но всеки сам си решава.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот villystyle » Чет 06 юли 2017 13:32


Според мен е на късмет с китайските неща, но няма спор че се чака доста (може и да не дойде), по-горе в темата има колега със сменен бутон и сложен точно китайски и засега му работи мисля. Аз лично си взех да имам 1 резерва ако нещо стане, но пък направи ли ми проблем и той и да се наложи пак да чакам от Китай, мисля че и аз бих стигнал до Порше :smile


Потребителски аватар
PaUnOff
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 11:12
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: 2000 TDI- 170hp- 2012
Местоположение: Пловдив/London

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот PaUnOff » Вто 01 авг 2017 14:30


Здравейте, искам да попитам запознатите с този проблем, понеже в моя случай стигнах до някакъв извод, но не знам как да продължа. Сменях задни накладки на Пасат Б7, но по време на смяната на лявото колело от някакво глупаво любопитство натиснах бутона на ръчната докато апарата беше свален от диска... Съответно, докато се усетя да подложа нещо, за да срещне съпротивление и да спре, моторчето избута буталото извън цилиндъра... Както и да е, имаше грешка "буталото не среща съпротивление" или нещо от този род. Изтрих я, механично върнах моторчето на затворено положение, върнах буталото в цилиндъра, обезвъздуших и така.. Смених и десните накладки и накрая останаха грешките.
В момента свети на таблото задраскан жълт символ за ръчната и червен символ кръг с накладки и "P". Грешката която ми изписва на VCDS е "няма ток до ляво задно колело" и като я изтрия се появява веднага. Моторчето съм го пробвал с ток от акумулатора и си работи, проследил съм кабелите от модула под подлакътника до моторчето и не са прекъснати. Тогава от къде идва грешката, че не ми работи ръчната на лявото колело. Иначе като натисна бутона дясното си сработва нормално.
Въпроса мо е проблема в модула ли е, или в кабелите, които не са прекъснати,но все пак дават някакво съпротивление и системата деактивира този мотор. Като се има на предвид, че другия мотор работи и че има отделни пин изходи от модула до него, възможно ли е модула да е прецакан само за лявата част, или няма такъв вариант.


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Aimbotfan » Вто 01 авг 2017 17:39


Мисля, че не е трябвало механично да го връщаш, а с команда за прибиране от диагностиката
(смяна на накладки се прави с включен постоянно диагностичен кабел и лаптоп,
с който се дава постоянно команда за прибиране на буталото).
Възможно е да има някаква електрическа защита, която като не е имало съпротивление (механично такова, при свободен ход на моторчето)
да е изгоряла и затова да не работи моторчето като го сложиш на място.


Потребителски аватар
PaUnOff
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 11:12
Автомобил: VW Passat B7
Двигател: 2000 TDI- 170hp- 2012
Местоположение: Пловдив/London

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот PaUnOff » Вто 01 авг 2017 18:32


Аз го прибрах механично буталото, понеже заради грешката не ми позволяваше да задам команда за отваряне или затваряне на буталото, а ми изтичаше спирачна течност.И в момента всъщност в контролен модул "Parking brake" не мога да изпълнявам никакви команди от basic settings(дава ERROR Group007 Not Available) И къде да е тази защита, която да изгори, а не само да го спре софтуерно например. Единствено ако нещо в модула между предните седалки е дефектирало, но не знам как да го проверя.. Самото моторче и трансмисията му работят на сто процента.


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот Atanas85 » Вто 15 авг 2017 9:13


Здравейте. Търсих във форумаи в нета, но не намерих никъде до колко километра в час е активна ръчнта спирачка на пасат б6. Някой пробвал ли е? Извинявам се ако въпроса не е за тук, но надали ще ми се зарадват ако пусна тема с това питане.


Потребителски аватар
ivanst
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 28 юни 2017 12:39
Автомобил: VW Passat B6 2_0 TDI 140hp
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот ivanst » Вто 15 авг 2017 10:10


Не съм пробвал, но и на мен би ми било интересно да разбера


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Passat B6 - проблем с EPB (елктронна ръчна спирачка)

Мнениеот villystyle » Вто 15 авг 2017 12:42


Скоро имаше тема в Ауто Билд, колко скъп е ремонта на електрическата ръчна спирачка - но понеже темата беше във фейса имаше коментари под нея - та там дебело подчертавам може и да не е вярно един казваше че можело до 80 км. да се натиска плавно копчето (дори няколко пъти) и ефекта бил плавно спиране заедно с ABS и ESP-то, но пак казвам може и да е измислица, аз лично не бих го пробвал :no



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 57 госта