Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Техническа и сервизна информация за Passat
nikolas3
Мнения: 48
Регистриран на: Пет 10 юни 2011 18:47
Автомобил: vw passat b6 2.0 tdi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот nikolas3 » Нед 08 ное 2015 18:22


petarvalchev написа:Проблема в сирената от към батерията е че пада напрежението на батерията и за това почват така наречените фалшиви аларми. Решението е или сменяш батерията или директно към акумулатора

А ако си просто без сирена?
Аз я махнах и изолирах куплунга да не влиза влага. Варианта от акумулатора не ми се връзва-батерията е 7,2 волта.
снимки в тази тема
http://audisrs.com/archive/hazards-keep-coming-on-and-remote-doesn-t-work.__o_t__t_54830.html
Грижи засега няма- и се надявам да няма.
Иначе в Алиекспрес почват от 30 евра.




petarvalchev
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 21 окт 2015 1:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот petarvalchev » Чет 12 ное 2015 19:50


Ако си без сирена няма какво да ти писка другия вариаен ти е да си вземеш по проста сирена ако не ти се дават толкова пари


Потребителски аватар
Tonchos
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 01 мар 2014 11:32
Автомобил: Passat 3c2
Двигател: BMP

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот Tonchos » Чет 07 яну 2016 9:57


Здравейте колеги!

Въпреки, че съм вече по-запознат пак имам питане :D

При диагностика си ми вади грешка Н12 за сирената т'ва ясно трябва да се ровя в подкалника.

От скоро обаче активирах през програма (не ВАГком) да ми дава звуков сигнал при заключване (т.н. Euro chirp).
Питането е - Източника на този сигнал и на алармата (H12) различни ли са или съм нагазил яко в "ЕЛ. плетеница" ? :beer


Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот masiven » Чет 07 яну 2016 10:24


Сигнала (писукането при отключване/заключване) идва от сирената в подкалника (Н12)

Ако дава грешка на ВАГ -Н12, преди да сменяте самата сирена, проверете и снопа кабели които захранват сирената, защото е слабо място и се протъркват.


Потребителски аватар
DianaKumovska
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 28 авг 2018 7:14
Автомобил: Passat B6
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот DianaKumovska » Вто 28 авг 2018 8:27


Здравейте,
и аз имам един въпрос, разбира се глупав според някои по-начетени хора в тази тематика :)
Става въпрос за vw passat trendline airco 2006, когато изгася колата и извадя ключа колата издава сигнал (три пъти бързо). Какъв е този звук? Възможно ли е да имам фабричен имобилайзер или просто колата сигнализира че ключът е изваден?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот Pet_rov » Вто 28 авг 2018 9:47


Този сигнал го имам и аз, като дори моята кола е 95-та година. Според мен означава, че е изваден ключа от контакта.


Потребителски аватар
Tonchos
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 01 мар 2014 11:32
Автомобил: Passat 3c2
Двигател: BMP

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот Tonchos » Сря 05 сеп 2018 20:43


След като така и не смених алармата вече и горепосоченото пускане при заключване не се чува. Използвах Android приложение да прочета грешките и да направя промени в настройките и забелязах, че алармата се самоактивира след като изгася колата. Може би малко повече от 30 секунди - карам си, гася колата, но не я заключвам. Свалям си багажи да речем, затварям вратите, багажника оставям отключена и в момента в който отворя вратата/багажника отново се пускат мигачите в режим аларма.
Четох из нета и гледах из опциите...такава няма. Или включена или изключена и дистанционното пуска алармата. Това може ли да е от сирената или е от калпав софтуер?
П. С.
Не че е лошо. Поне сега и да не си спомням дали е заклюпена знам, че има аларма хаха
Ако някой ми препоръча добър майстор за Бургас ще съм благодарен.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот milmar » Вто 12 мар 2019 16:29


По отношение на алармите, ако колата трябва да има аларма, а тя не се чува, първо трябва се започне с VAGCOM-а, защото може да се окаже, че просто е блокирана, изключена, затова не работи. В моя случай се оказа така. Но в случая на един колега, чиято аларма разглобих се е случило това:

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение

Тази платка да се ремонтира, не е дори и по моите сили, признавам си :biggrin .

Това са габаритите на батерията, ако някой реши да си купи предварително. Параметрите също се виждат Li-MH 6V, 200mAh.

ИзображениеИзображениеИзображение

Аз лично съм убеден, че сирената на всяка (най-вече) работеща аларма от този вид трябва на 6-7 години да се отваря и да се сменя батерията. Всъщност не зная кога ще и' дойде реда да я извадя, но сериозно ще помисля как да сложа новата батерия извън кутията на сирената.


joroair
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 02 авг 2020 15:39
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2000 FSI 2007г
Местоположение: Долни чифлик

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот joroair » Чет 04 фев 2021 9:54


Здравейте, от около половин година имам Пасат b6 2007 година FSI, и при мен от скоро го имам този проблем с фабрична аларма най-вероятно(чува се като звук от аларма на часовник сутрин, даже в началото си помислих че е някакъв часовник) безпричинно се задейства
Първия път когато се задейства беше преди около две седмици един такъв интервал но се оправи и сега пак, но вече доста по-често.
Най-вероятно и при мене ще проблема с батериите и смятам да си поръчам такива батерии даже още преди да сваля алармата.
Батериите като ги гледам от снимката са никел-металхидридни а не литиеви
Откъде мога да купя такива батерии?


joroair
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 02 авг 2020 15:39
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2000 FSI 2007г
Местоположение: Долни чифлик

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот joroair » Чет 04 фев 2021 19:02


Най вероятно това са елементите, отговарят на формата и размерите които сте дали


Изображение


ето и линк: http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... 0mAh+V200H


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот milmar » Пет 05 фев 2021 16:47


Аз естествено, не съм сменял батерията на моята аларма :-) , макар, че се бях зарекъл. Най-добре немери цяла батерия, защото тези отделни елементи (клетки) как ще ги снадиш? Те не се запояват, а се заваряват точково. В Ali-то има такива апаратчета за заваряване. Те са платка с няколко силови MOSFET и пускат голям ток за кратко време, използва се акумулатор.


joroair
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 02 авг 2020 15:39
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2000 FSI 2007г
Местоположение: Долни чифлик

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот joroair » Нед 07 фев 2021 17:52


Готово смених ги, малко трудно се запояват елементите но с по силен поялник и кратковременно задържане на поялника става, без да се загряват много батериите.
Цялата тази процедура по смяна на елементите не е много лесна, сега да видим какъв ще е резултатът.
Между другото като замерих старите батерии показваха 6.90 V и съм си ги запазил съответно може и да не е от тях но за по-сигурно ги смених [img]
IMG_20210205_165836.jpg
[/img]
IMG_20210205_165859.jpg

Платката изглежда много добре
Прикачени файлове
IMG_20210205_165836.jpg


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот milmar » Нед 14 фев 2021 9:28


Така, както казваш 6.9V, проблемът не е бил в батерията. А за запояването на клетките, не бива да се прави така, не е проблемът в това, че нямаме добър поялник или ни липсва опит за работа с него. Или клетките прегряват или се получава лоша (студена) спойка.


lubcho6
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 13 юни 2019 18:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот lubcho6 » Пет 07 май 2021 23:36


Здравей те
и аз имам пасат 6 .Искам да попитам възможно ли е тия батерии в сирената на фабричната аларма да ми изтощават акомолатора

Последна промяна от Pichaga на Съб 08 май 2021 1:34, променено общо 1 път.
Причина: здравейТе, акУмУлатор


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот milmar » Пон 10 май 2021 9:44


Напълно е възможно.
Някоя от клетките на батерията в сирената е окъсила, електрониката вижда, че напрежението е по-ниско от колкото трябва и непрекъснато зарежда. Такава батерия няма как да се зареди, а зарядния ток, който не спира, много бързо поврежда и останалите клетки, които пък се разтичат и химикалите разяждат платката и цялата сирена става за биклука, а през цялото време има консумация и ти изтощава акумулатора.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта