Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Техническа и сервизна информация за Passat
frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот frec » Чет 03 окт 2013 6:45


Тая тема до тук ли свършва :) ? Нека я продължим малко. Някой може ли да каже как тогава да си добавим фабрична аларма от някой събрат,който вече е пътник? (Ударен наа части)




Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот alpinab » Чет 03 окт 2013 13:30


Frec,



Явно доста собственици като мен на пасат 6 си ги караме с каско невалидно за кауза кражба, това е. До сега съм разговарял с един опитен алармаджия ( работи в БСМ и частно поставя алармички на стари и не толко стари дараци) и ми отказа за пасата. Бил много чувствителен от към интервенций.

За препвавяне на пасат без фаб. аларма да се сложи от ударен, не си струва упражнението. Най-малкото, което се сещам, е че колонката до шофьорската врата няма дупка за бутона. Всяко Ауди/ВФ има такъв когато е налична оригиналната аларма и служи за забрана на свирката. В някои бели държави със закон е забранено да имаш звукова сигнализация а при нас е застрахователен трик.......


Аrsenalski
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 24 сеп 2013 22:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот Аrsenalski » Вто 08 окт 2013 10:39


Здравейте и аз от скоро съм собственик на Б 6 2006 Г. И не знам дали имам аларма или не.Има централно заключване и не издава никакви звукови сигнали по принцип и при заключване и при отключване.Имам една лампичка която свети на лявата врата но за какво е не го знам.Някой по знаещ да се обади ? Или ако е намерил някъде да се сложи аларма заради каското да дадете съвет.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот alpinab » Сря 09 окт 2013 8:10


За всички, които се чудят имат ли нямат ли фабрична аларма ето картинка как изглежда фабричната със съставните и части. Естествено свирката е скрита а другата, която мисля, че са обемни датчици
(трябва да стоят горе на тавана в централната конзола) са фунционалните части. Третата малка част на снимките е вече дискутираният от мен бутон. Той трябва да се намира в колонката до шофьора или на страничния кант на шофьорската врата. Ако го нямате -нямате аларма 100%. Описано е дори книжката ( ръководство на собственика в жабката).


Относно червената лампичка, всички я имат и на всички мига червено като е заключена колата. Това не е признак, че колата има фабрична алармена инсталация като тази от снимката.


По немския ибей има КАН аларми за такива пасати но са доста скъпи. Лично аз не бих дал около 200-250Е за такава.

Остава сега най-накрая някой колега да сподели къде си е монтирал интерфейсна афтърмаркет такава и колко парички е дал. icon_idea
Прикачени файлове
$(KGrHqUOKpIFH,LDPE4HBR9+OH86Qg~~60_12.JPG


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот DaDiablo » Сря 09 окт 2013 8:33


vaskoto1 ;)


vessss
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 31 авг 2013 13:02
Автомобил: Vw Passat B6
Двигател: BMP 2006

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот vessss » Вто 22 окт 2013 22:32


Колега, аз нямам копчета на колонката и след запитване на застрахователя ми казаха да звънна във фолксваген. Така и направих. От там бяха много любезни. Казах им номера на рамата. Оказа се, че имам фабрична аларма. Дадоха ми разпечатка. Казаха ми, че за да се активира, трябва да се рабие нещо. Колата е внесена от Германия и там е забранен звуковия сигнал. Така, че за да сте сигурни и преди да слагате допълнителни аларми, попитайте официалните представители.
Дано съм помогнал на някой, за не отпадне клаузата "кражба".


Потребителски аватар
petrov.yordan
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 14 авг 2013 13:28
Автомобил: Passat b6 variant [3c5]
Двигател: BVY 2006

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот petrov.yordan » Сря 23 окт 2013 9:20


Здравейте, когато закупих моя Пасат (Б6), при диагностиката ми излезе:
"Address 46: Central Conv. Labels: 3C0-959-433-46.clb
Part No SW: 3C0 959 433 R HW: 3C0 959 433 R
Component: KSG PQ46 ELV 042 0472
Revision: 00042000 Serial number: VWZCZ000000000
Coding: 0191020051030E763004941570084FCE707800
Shop #: WSC 05311 000 00000
VCID: 39729A8E708E84D688B

Subsystem 1 - Component: Sounder No Answer

Subsystem 2 - Part No: 3C0 951 171 A
Component: Neigungssensor 002 0508

Subsystem 3 - Part No: 3C0 951 171 A
Component: Innenraumueberw.002 0508

1 Fault Found
01134 - Alarm Horn (H12)
004 - No Signal/Communication "


т.е. Сирената ми неотговаря. В сервиза ми казаха, че ставало дума за откачена или изгоряла сирена което лесно се оправяло с някакъв тестер или нещо такова // ако не еизгоряла де//. Но така и несъм ходил да я оправят все още. Сега разбирам от вас, че в Германия звуковата аларма е забранена и това ми обеснява защо колата "непищи".
Който има съмнения да отидя да си направи една диагностика и да види какво се случва и евентуално защо :mhihi, а и сега е удачен момента преди зимата профилактично :wink давидим в какво състояние са автомобилите ни.


donbesniq
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 27 окт 2013 16:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот donbesniq » Нед 27 окт 2013 16:55


Здравейте и от мен. И аз от скоро съм собственик на Пасат 6 2007 г. 1,9 TDI 105 k.c. Интересното при нея е че няма климатроник а е с климатик и дисплея на таблото е по-малко от на другите модели. Искам да разбера как мога да проверя какъв разход дава според компютъра на колата и относно алармата да споделите кое е по-добре - да е с допълнително дистанционно или да се казачи към фабричното.
Благодаря предварително :)


spikerow
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот spikerow » Пон 04 ное 2013 0:08


Привет на всички,

Относно алрмите за В6 малко ще е трудно да сложиш конвенционална (аналогова) аларма, заради CAN шината.
Каквото и да слагате трябва да е цифрово и да си комуникира с компютъра на колата - CANBUS.
Всичко друго рискува да си пречи с компютъра и да прави проблеми за в бъдеще.
Има разни майстори дето правят т.н. застрахователки аларми, които пищят при отваряне на врата, но с кола на която всичко и минава през компютъра е малко безсмислено и се прескача много лесно от крадците.

Иначе за колегата който пита за смяната на езика, сменя се само с кабел.
Иначе има вариант за смяна през компютъра, но важи само до следващото палене:
1. Натискаш и задържаш копчето за нагоре на бордкомпютъра за около 8-9 секунди
2. Сега вече се появява сервизното меню на ектана и със кочетата нагоре и на долу се мести из него
3. за избор се ползва копчето което е отдолу на лостчето
3. пак от там може да се променят и настройките за пускане на фаровете с отключване на колата с дистанционното и т.н. follow me home светлини - светят 15 секунди след като заключиш колата с дистанционното. тези настройки си се пазят от компютъра
само езика не се пази.

Поздрави


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот plamikcho » Съб 30 ное 2013 18:48


Наскоро разбрах, че моя застраховател иска задължително аларма със звуков сигнал и фабричните без звук (имобилайзери и т.н.) вече не се признават. Взех под внимание и написаното в тази тема - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=377831

Опитах да проверя с VCDS дали имам фабрична аларма с пищялка, но битовете бяха неактивни. Пробвах alarm horn test и чух слабо писукане, типично за аларма (пиюк пиюк). Идваше като че ли зад таблото. Но дотук - нищо не можах да разбера или активирам. Свързах се с колегата Vladko и се поинтересувах за аларма. Той ми обясни, че най-подходящата е интерфейсната. Вече бях започнал да планирам кога да му закарам колата, тъй като монтажа отнема доста време, и изведнъж колата взе, че пропя :gruebel . Заради студовете и градското каране акумулатора взе леко да се озорва сутрин и реших да го заредя. Ето тук съм описал плана за сваляне, заключване на колата и после връщане обратно http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=73524. Всичко чудесно, пробвах първо дали работи аварийното отключване с пластмасовия ключ, беше ок. Заключих колата при отворен капак и махнах минуса на акумулатора. Изненадаааааа :twisted . Колата се разпищя яко, не можах обаче да локализирам къде е сирената. Някъде отдолу като че ли. Пробвах с ключа при махнат акумулатор - не стана. Върнах минуса, пищенето се усили малко. Този път успях да я спра с ключа, обаче и отключих вратите :twisted. Все пак накрая успях да заключа колата с пластмасовия ключ (на вратите имаше едни гумени тапички с нарисуван ключ и оттам заключих и затворих всяка врата, багажника за щастие си беше заключен). И така - ясно е, че имам аларма. Как да се активира това чудо (да пищи при натискане на бутон на ключа или отваряне на врата, все тая)? Ако успея да постигна това, мисля че ще свърши работа пред застрахователя за каското.

П.П. Докато чаках отговор от форума попаднах на това:


Изпробвах го и стана точно както на клипчето. При отваряне на вратата сирената се включи. В коментарите на клипа има и още един начин да се задейства сирената - оставя се отворен прозореца на шофьорската врата, заключва се колата и се отваря предния капак. Добавяме и откачането на акумулатора при заключена кола и стават 3 начина за установяване дали имаме аларма. :smile С тази демонстрация мисля, че няма да имам проблеми с каското.


Потребителски аватар
petrov.yordan
Мнения: 71
Регистриран на: Сря 14 авг 2013 13:28
Автомобил: Passat b6 variant [3c5]
Двигател: BVY 2006

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот petrov.yordan » Пет 06 дек 2013 15:38


Horn-а (сирената на алармата) се намира отпред, под преднен десен подкалник (убедих се и сам, че е там :mhihi ).

Последна промяна от petrov.yordan на Сря 07 май 2014 10:20, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ishodov
Мнения: 160
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 9:27
Автомобил: Passat Corrado
Двигател: BMR 2007 VR6 1994
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот ishodov » Съб 07 дек 2013 13:05


Сирената на фабричната аларма при Passat 3c BMR 2007г. стои под предния десен подкалник сваля се подкалника и там в една ламаринена кутия е сирената лично съм е сменял моита.


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот frec » Вто 10 дек 2013 22:53


след доста четене и разпитване дали имам аларма или не - реших да сложа и аз допълнителна. От VW ми гледаха конфигурацията и потвърдиха че нямам.
Ок, разпитах за сервизи, възможности и така и си харесах аларма. Монтираха ми я, поръчах си и обемни датчици, всичко по CAN и така.
Отивам пак при застрахователя и казвам - идвам за да заведем алармата. И какво чудене настъпи не е истина. След като намерих накрая кой се занимава с точно това и дадох талона , човека реагира така: абе...... какво се занимаваш с глупости, че и нас да занимаваш... всички б6 имат фабрични аларми, няма как да си изключение. Всичко ти е точно, дал си едни пари - по добре е като са 2, но нямаше смисъл...
Следва изумление и от моя страна и така... до следващия път, когато ще преподписвам каското.
Да всички имат имобилайзер фабрично, но за аларма явно доста хора нямаме. Освен това от VW ми препоръчаха сервиз с който постоянно работят и поставят алармита на новите си автомобили, когато застрахователят изиска...
та всичко приключи с смесени чувства. поне сега аз не го мисля.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот gamble » Вто 10 дек 2013 23:35


Това, че оня е идиот, който не прави разлика между имобилайзер и аларма е друг въпрос. Въпроса е ти да си спокоен, че по каско всичко ти е наред :th_up


Потребителски аватар
Tonchos
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 01 мар 2014 11:32
Автомобил: Passat 3c2
Двигател: BMP

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот Tonchos » Пон 26 яну 2015 11:56


Здравейте!

Относно алармите - ако имате такава задължително имате 2 бутона на лявата колона до водачa.

Също така имам и питане. Къде е скрит този бутон за спиране на звуковата сигнализация? (ако съм разбрал правилно)
В менюто на компютъра нямам ATA модул, какъвто съм виждал в няколко клипчета.
Когато купувах колата, ми я докараха с камионче. По пътя алармата се била включила няколко пъти и за да не пищи, шофьорът казал, че ще я спре.
Към момента имам светлинна индикация когато алармата се активира, но нямам звукова. На пътвата диагностика ми изкара грешка Н12, както на колегата по-горе, но след това не е излизала повече. Другото интересно е, че когато затворя прозорците с дистанционно ми дава звук (кратко "БИП" много висок тон) точно от сирената. Тъй като не успях да я сваля не съм я виждал, но ми се струва всичко ОК. Някакви предположения? :)

П.С.
Единия от двата ключа не отваря дистанционно, но мога да запаля с него. Също търся съвет. :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта