Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот alpinab » Чет 27 юни 2013 13:58


Здравейте колеги, от вчера притежавам Б6 2008/ по рама излиза 2009 / Внос от Италия.


След проведен тест заключена кола отварям с пласмасовия ключ шофьорската врата клаксона не свири, също така стоя вътре в колата заключвам с дистанционното, изчаквам около 20 секунди и отварям предният капак- ефект нулев. Клаксона не започва да свири. В същото време доста хора казват, че тази кола има фабрична аларма, не мен не ми е изпотрябвала но заради каското.... Има ли чалъм по друг начин да разбера как да я тествам (колата е седан няма 5-та врата). Също така не виждам да има обемни датчици вътре на предните колонки.


Друго питане- имам парктроник преден/заден и бутона на средната конзола. Когато дам на задна се чува кратко изписукване, премигване на съответният бутон и до там. Явно нещо не работи. Вчера за малко да изпраскам току що купената кола чакайки да започне да бибитка. Ако има неработещи сензори, ще излезе ли като грешка при диагностика ? Предният парктроник и той ли постоянно работи защото изписукването е само когато дам на задна.


Някой ако разполага със ръководство на потребителя (owners manual) и серзизно такова на английски език може ли да го сподели с мен, ще съм благодарен.

Последна промяна от alpinab на Чет 27 юни 2013 15:19, променено общо 1 път.




gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот gamble » Чет 27 юни 2013 15:17


По-добре направи диагностика с ваг-ком, изтрий грешките които се появяват (забива грешки дори като откачиш акумулатора). След това покарай 10-15 км, пускай всичко - климатик, музика и т.н. Пробвай парктроника. След това отново диагностика и виж дали ще има грешки, и ги постни тука ако има такива. За алармата... ами предполагам си я взел 2-ра ръка. Внос от някъде... и ако не е от представителство на VW с документи кога и какво е правено... :gruebel в най-добрия случай е де-активирана, ако я има въобще. Ако парктроника ти е вграден (заводски) 100% ще покаже нещо с ваг-ком (ако е прецакан).


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот alpinab » Чет 27 юни 2013 15:58


Искам да Ви и попитам за моторното масло. Гледам на мойта по сервизна книжка е слагано само "Castrol SLX 5в-30"
Сега това масло се казва "Castrol EDGE 5в-30" (Покрива изискванията на VW 507.00, които изрично са упоменати за дизелови агрегати с ДПФ филтър)

Въпроса ми е, дали да сипвам смело от EDGE-a или да търся SLX, по он-лайн масларниците няма никъде налично от първото.


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот Aimbotfan » Чет 27 юни 2013 19:11


Слагай EDGE 5W30 ;)


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот gamble » Чет 27 юни 2013 19:17


Слагай... точно това си му трябва. Някъде 3,5 л побира, ако е 2.0 TDI :th_up


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот Aimbotfan » Пет 28 юни 2013 1:03


gamble написа:Слагай... точно това си му трябва. Някъде 3,5 л побира, ако е 2.0 TDI :th_up

Напротив колега. Побира точно 4 литра. Всички дизели 2.0 TDI побират по 4 литра.
Охладителната система е 8 литра. Скоростната кутия, ако е 6-степенна ръчна 2.3 литра, ако е автоматична(DSG) 5.2 литра.
Резервоара е 70 литра. Течност за чистачки 2.5 литра, ако има чистачки на фаровете 6 литра.
Батерията на дистанционното е CR2032.
Предните спирачни дискове са с диаметър 312мм, а задните са с 286мм.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот alpinab » Пет 28 юни 2013 7:52


Пасата няма аларма, тези които имат на колонката до шофьорската врата има бутон който забранява звуковата сигнализация. Аз нямам този бутон.

Мотора е 1.9 ТДИ 105 к.с. с ДПФ. Според каталожните данни има 2 нива за масло:

3.8 / 4.3 ЛТ. първото за 15 хил.км период на обслужване и второто за 30 хил. км лонг лайф масло.


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот Aimbotfan » Пет 28 юни 2013 18:37


В книгата, която имам, за 1.9 дизел пише следното:
4.3 литра масло за такива без филтър за твърди частици (DPF),
и 3.8 литра масло за такива с филтър за твърди частици (DPF). ;)
Сменява се или на 15 хиляди километра или на всеки 2 години.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот alpinab » Съб 29 юни 2013 7:42


Да колега точно така, грешката е моя. Благодаря ти.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот alpinab » Пет 27 сеп 2013 16:38


Здравейте пак,


За парктроника се оправих, имах дефектирал преден сензор, намерих си 2-ра употреба. Смених го и се оправи.
За фабричната аларма-нямам. То в книжката(тази,която върви във жабката с колата) е показан един бутон на колонката до вратата: кола със сиренка. Винаги го има когато има фабрична аларма служи за деактивиране на свирката.

Искам да ви попитам:

-Някой със пасат 6, слагал ли е каско аларма, която да не прави нищо друго освен да свирва при включване/изключване и да присветва мигачите / интерфейсна аларма /. Също така тя да се управлява от оригиналният ключ на колата. Къде и колко ще струва такава манипулация и има опасност за КАН буса на колата при такава инервенция?


-Някой може ли да ми помогне със смяна на езика от Италиански на Английски(на таблото)? Нямам нито кабел нито знанията да го направя, а четейки тук не е сложна процедура.


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат фабрична аларма Б6 и други въпроси?

Мнениеот gamble » Съб 28 сеп 2013 7:13


Език не знам как се сменя. На мен ми го смениха във VW, ама там бях за друго и ми го смениха безплатно. За алармата по-добре се съветвай със застрахователя. А ако искаш алармата да се управлява от ключа на колата... малко по-скъпо е... ама поне не размяташ излишно дистанционно със себе си. Излиза около 300 лв.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот Vlad777 » Нед 29 сеп 2013 11:15


Здравей колега,

Много внимавай с алармата, защото каското ти срещу кражба без нея не важи. Разбрах го по трудния начин:
Внимавайте с каско и фабрична аларма! Отказ за плащане!

След това вече на следващият закупен пасат B5.5 TDI PD сложих интерфейсна аларма. Разгледай и тази тема - в нея съм пуснал и форумните майстори, които монтират такива аларми. Аз съм с такава на Пасат 5.5 и на Голф 4, но колеги от форума с B6 също са слагали.
Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот frec » Нед 29 сеп 2013 23:50


а това което мига на шофьорската врата - за какво мига ако не е аларма ?


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот Milanov » Пон 30 сеп 2013 12:48


Провери за следното, отвори малко някой прозорец, след което заключи с дистанционото, без да задържаш бутона, за да не вдигне прозореца, би трябвало да ти изсвири клаксона три пъти, че имаш забравен прозорец.

Относно техническа документация, виж тука, НО е на Руски:
http://vwts.ru/vw_passat6_3c.html


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Пасат B6 - Фабрична аларма и други въпроси?

Мнениеот alpinab » Сря 02 окт 2013 8:23


Milanov написа:Провери за следното, отвори малко някой прозорец, след което заключи с дистанционото, без да задържаш бутона, за да не вдигне прозореца, би трябвало да ти изсвири клаксона три пъти, че имаш забравен прозорец.

Относно техническа документация, виж тука, НО е на Руски:
http://vwts.ru/vw_passat6_3c.html



Здрасти колега, пробвах нищо не свирва. Нямам аларма 100%. Благодаря и за ръководството вече го имам но издирвам на Английски.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: genata_74, kiko26 и 81 госта