Passat B5.5 1.8T - теч на гориво

Техническа и сервизна информация за Passat
man.1977
Мнения: 14
Регистриран на: Нед 21 юли 2013 22:41
Автомобил: Passat 1.8T YAMAHA FZ1
Двигател: AWT 2004
Местоположение: София

Passat B5.5 1.8T - теч на гориво

Мнениеот man.1977 » Пет 09 авг 2013 8:11


Здравейте.
Вчера усетих миризма на бензин докато си карах колата.
Отворих капака и се ужасих. На стената разделяща купето от двигателния отсек има държач, който държи три тръбички. Две от тях са за бензин, третата не_знам за какво е и не съм изследвал.
Точно около държача, тези тръбички са снаждани ( заводски ) и са малко удебелени.
Точно на това снаждане се е появила пукнатина и от нея пръска бензин тънка струя точно към изходящите колектори!!!.
По време на отварянето на държача тръбичката ми се раздели на две, точно на снадката.
проблема го реших бързо , като резнах малко тръбичките за да се махне снадката и сложих маркуч с две скоби.
Съветвам ви да си проверите тези тръби, не_знам дали на другите бензинови двигатели ги има.
Държача се пада пред пътника от към двигателя, разбира се . Високо е и има добър достъп до него.
ПОЗДРАВИ!




botceto
Мнения: 285
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 17:56
Автомобил: Passat B5 2000g
Двигател: APU
Местоположение: Sofia

Re: Внимание!!! Теч на гориво пасат б5.5 1.8 турбо

Мнениеот botceto » Пет 09 авг 2013 8:17


Благодаря колега,ще огледаме нещата.


Vladi_bonbona89
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 11 мар 2017 11:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5.5 1.8 турбо теч на гориво

Мнениеот Vladi_bonbona89 » Съб 11 мар 2017 11:24


Здравейте колеги та да питам някой знае ли за какво е третата тръбичка пасат б5 1.8 1.8т 20v


ioli4
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 0:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 1.8T - теч на гориво

Мнениеот ioli4 » Пет 12 май 2017 14:09


Здравейте, третата трябва да е един вид отдушник за изпарения. От резервоара върви заедно с другите две, минава между подкалника и самия калник, след което минава през един клапан, който се намира под кората над въздушния филтър и след това стига до дросел клапата. Аз я бях ударил някъде в участъка под колата и се беше сплескала, майстора я отряза и сложи маркуч на това място. Също така се беше напукал маркуча от нея до дросел клапата, който е около 10-20 см и него го смених, тъй като се съмнявах че оттам ми вкарва миризма в колата, но се оказа от друго място.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта