Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот KBK » Съб 27 окт 2018 17:23


Ако си сигурен в помпата и в изправността на всмукателния тракт, пробвай освен добавката и високооктанов бензин.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 27 окт 2018 18:48


За високооктановия бензин съм скептичен,не се харчи много и съм сигурен,че е поостарял.
Навремето от стар бензин се разложи уплътнението на капака,който затваря бензиновата помпа.


BjoRi
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот BjoRi » Сря 31 окт 2018 8:38


Здравейте, пали трудно първият път (няма значение дали е сутрин или е стояла няколко часа). От скоро съм с колата, да има газова все още не съм стигнал до газаджийте да я видят. Вчера майстора смени , маркуч (съединение) от дросела към болока, също така и почисти дросела + нови свещи. Днес сутринта отново запали от 2 път, но след това работи добре колата. Майстора ми обясни, че трябва малко време да се адаптира дросела или да отида да го настроят.
Преди това на диагностика и на мен ми даваше богата смес. Мисля, днес да мина и през газаджии да видя и те какво ще кажат.....Относно паленето при това положение какво ще ме посъветвате да правя?


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот KBK » Сря 31 окт 2018 10:18


Най-лесното е да пробваш да сипеш високооктанов бензин и да покараш няколко дни само на бензин. Не знам с колко бензин караш в резервоара, но пробвай да сипеш поне половин резервоар. Пробвай това за няколко дни и пиши дали има разлика.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот megatronS » Сря 31 окт 2018 15:22


От BRC до BRC има голяма разлика. Адаптивен компютър на BRC e PLUG and DRIVE. Обикновените компютри на BRC, колкото и голяма цена да им слагат и възхваляват, няма да свършат работата правилно особено на определени модели автомобили. PLUG and DRIVE се монтира на всички по-нови автомобили фабрично и там се настройва, лошото е че се заключват от производителя и тука става неизползваем за други настройки и автомобили.
Направете си качествена диагностика на бензиновия компютър и след това и на газовия и ще стане ясно , от къде идват дадените проблеми. Всичко останало са догадки. Това , което съм описал в предишните постове е главния виновник за проблемите при новите автомобили, които са газифицирани.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот KBK » Сря 31 окт 2018 17:30


Колега разбирам какво казваш, но нали това е ролята на газаджията - да настрои по такъв начин газовия компютър че колата да работи безпроблемно и на газ и на бензин (казвам го като човек който сам си настройва газовите и няма никакви проблеми с грешки за горивната смес). И повярвай газовите по OBD не са панацея за такива проблеми - пак основна роля играе човекът когото настройва.
А към колегата BjoRi, какъв маркуч са ти сменявали - картерната вентилация ли или нещо по вакумите. Ако до сега си карал със спукан маркуч и колата ти е дърпала неизмерен от дебитомера въздух и е била така настроена на газ сега нещата може и да станат по-интересни - да ти набива грешка и за бедна и за богата смес.


BjoRi
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот BjoRi » Чет 01 ное 2018 14:55


KBK написа:Колега разбирам какво казваш, но нали това е ролята на газаджията - да настрои по такъв начин газовия компютър че колата да работи безпроблемно и на газ и на бензин (казвам го като човек който сам си настройва газовите и няма никакви проблеми с грешки за горивната смес). И повярвай газовите по OBD не са панацея за такива проблеми - пак основна роля играе човекът когото настройва.
А към колегата BjoRi, какъв маркуч са ти сменявали - картерната вентилация ли или нещо по вакумите. Ако до сега си карал със спукан маркуч и колата ти е дърпала неизмерен от дебитомера въздух и е била така настроена на газ сега нещата може и да станат по-интересни - да ти набива грешка и за бедна и за богата смес.


Смениха ми маркуча за картерните газове , свещите и почистиха дросела. В момента я карам само на бензин , но 95 имам някъде половин резервоар. Сутрините най - много се дави... , след това си работи добре. Мисля тези дни да карам така и другата седмица да търся газаджия.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот KBK » Пет 02 ное 2018 12:37


Колега, мой съвет е да я караш няколко десетки (стотин) километра на бензин и тогава да отидеш при газаджия, че да може да ти настрой газовата спрямо адаптирания бензонов компютър. Според мен има голяма вероятност да ти прави мизерии с паленето заради бензиновата помпа. А между другото с какъв ГИ си?


BjoRi
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот BjoRi » Пет 02 ное 2018 13:31


Сега събота и неделя ще я покарам малко повече на бензин и ще видя как ще се държи. Съответно мисля да сипя и 100 октана както ме посъветва. Не знам точно каква е газовата.... (копчето е брц е въртре всичко какво е... имах и докупети в нас но не помня ) купих колата съвсем на скоро. Искам да попитам възможно ли е проблема да е в дебитомера? Също така мисля да си закупя и кабел за диагностика и да погледна и с нея. Това което забелязвам тези дни е, че от 2 път пали без проблемно... трудно му е само първото палене след по голям престой 7-8 часа.

След изчистването на дросела... не ми го обучаваха казаха, че трябвало сам да се адаптирал като съм покарал на бензин така ли е?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 02 ное 2018 13:37


Моя дросел е с жило.
Монтиране и газ.
Не съм забелязал аномалии.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот KBK » Пет 02 ное 2018 14:13


Да, вземи си кабел ще си спестиш много нерви. Относно дросела, адаптира се с вагком, но и да не го направиш не би трябвало да има проблеми, след определено време той сам си се адаптира.
Относно проблема, след опит за запалване колата работи като че ли на три цилиндъра и не може да се изфорсира и гасне, нали. При последващо палене заработва без никакъв проблем. Така ли прави?


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот toni_tv » Пет 02 ное 2018 21:11


Колега KBK аз съм с друг двигател но и при мен прави точно така /след опит за запалване колата работи като че ли на три цилиндъра и не може да се изфорсира и гасне/ от какво може да е според теб. Забелязал съм че закачена на диагностика отначало стойностите на дебитомера са малко завишени и след като поработи си влизат с нормални параметри за моя двигател 2-4 g/s а първоначално са към 9-10 g/s .


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 02 ное 2018 21:36


megatronS написа:Проблемите с тези грешки на колите, които карат с газ, се получават, защото газовия компютър, който имате не е адаптивен и няма връзка по OBD с бензиновия, за да си прави самокорекция. От там се получават изменения на стойностите на FUEL TRIM и автомобилът забива муцуна, прекъсва, не пали сутрин или много трудно, когато е студен, нестабилни обороти и много други проблеми. Направете диагностика на секция Long i Short fuel trim и вижте стойностите, записани в бензиновия компютър. Също така трябва да се види Lambda сондата дали работи правилно. Ръчната настройка при някои модели автомобили не помага, а на някои марки и модели от по-новите години е дори невъзможно и от тук идват страхотни главоболия. Най-добре в тези случаи е да изтриете на бензиновия компютър адаптираните стойности и след това да пробвате да карате пак. Ако след тази процедура всичко се оправи, значи проблема е ясен.

toni_tv написа:Колега KBK аз съм с друг двигател но и при мен прави точно така /след опит за запалване колата работи като че ли на три цилиндъра и не може да се изфорсира и гасне/ от какво може да е според теб. Забелязал съм че закачена на диагностика отначало стойностите на дебитомера са малко завишени и след като поработи си влизат с нормални параметри за моя двигател 2-4 g/s а първоначално са към 9-10 g/s .

Това прочете ли го?


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот KBK » Пет 02 ное 2018 21:43


Относно дебитомера - абсолютно нормално. Относно паленето ако си проверил температурните датчици на антифриза и входящия въздух, вакуумните маркучи за пропуск на неизмерен въздух и дюзите- почти съм сигурен че се ебава бензиновата помпа. Преди 5 години какво ли не проверявах и тествах и докато не смених помпата паленето не се оправи.

Здравко, какво се опитваш да кажеш на човека, че е нормално да не пали колата и да набива грешки заради газта ли?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B5.5 2001г. AZM - грешка богата смес

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 02 ное 2018 21:51


Точно така.
И съм сигурен,че го прави.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 193 госта