Passat B6, тракат клапите на климатроника, защо?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
bigmiro
Мнения: 115
Регистриран на: Сря 27 окт 2010 18:33
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBAB
Местоположение: Свищов

Re: Passat B6, тракат клапите на климатроника, защо?

Мнениеот bigmiro » Пет 10 май 2019 14:05


Имам 3 или 4 нови потенциометъра. При мен тракаха и двете клапи Пасат Б6 и пробвах със смазване и чистене, но след месец два пак същото. Разрових контакти и един приятел ми каза къде да поръчам нови потенциометри. Намерих ги в Алиекспрес и си ги подмених. Адаптацията е елементарна и от тогава, вече година нямам проблем. Ще опитам да пусна линк, ако се сетя как беше търговския номер на потенциометъра.
Поздрави!

Ето- дано го отворите:

BGN 10.90 34%OFF | Automotive Air Conditioning Resistance Sensor FP01-WDK02 Transducer Elements
https://s.click.aliexpress.com/e/CTRe78M




Потребителски аватар
alexander.georgiev4
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 20 авг 2018 15:25
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2 TDI 140 hp DSG

Re: Passat B6, тракат клапите на климатроника, защо?

Мнениеот alexander.georgiev4 » Чет 04 юли 2019 5:17


Колеги след като изписва грешка на 2 моторчета които се намират на централната конзола под километража, аз реших да проверя как седят цените и се оказа, че с отстъпката в София, някъде в студентски ми идват (едното 100тина лева другото към 200 лева).
Бях на ръба да отида да ги поръчам и тогава да разглобявам, като миналата седмица ми щукна гениалната идея да разглобя преди да съм дал 300-те лева. И о чудо, моторчетата са здрави, но се е счупила пръчицата която бута клапата отворено/затворено.
Такава пръчица нема намиране, евентуално нещо морга, ударена и ттн. Разбира се на мен не ми се търси пръчица и просто извадих моторчето, ползвах великото изобретение наречено свинска опашка, вързах клапата на отворено и бум, всичко работи прекрасно, духа както си трябва и разбира се нема никви шумове и тракания. Вероятно записва грешка в компа но ми дреме на клапана.
Даже не разбирам ква е идеята на най горната клапа преди централните духалки. Сега като му дам да духа в краката то спира централните и духа в краката или на джама респективно.


methaa
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 05 авг 2013 21:25
Автомобил: Golf 4 SR
Двигател: AKL 1998

Re: Passat B6, тракат клапите на климатроника, защо?

Мнениеот methaa » Пет 26 юли 2019 23:05


Колеги, аз имам пасат б6 от 2006 година. Имах проблем с клапата която подава въздуха по средата на таблото (клапа V213). Решава се със смяна това моторче: алиекспрес или се сменя само потенциометъра алиекспрес

Всичките моторчета по климатроника са едни и същи, различават се единствено по лостчето което управлява клапата. Ако то не е счупено, спокойно се вади от старото моторче и се поставя на новото.
Моторчето от първия линк съм го поставил на място на V213.
Потенциометъра от втория линк съм го поставил във V158, защото е по-лесно да се смени потенциометъра отколкото мотора.

Ето и доста дълго ръководство само че на друг език:
https://www.drive2.ru/l/7725455/

Ако имате въпроси - питайте...


Потребителски аватар
alexander.georgiev4
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 20 авг 2018 15:25
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2 TDI 140 hp DSG

Re: Passat B6, тракат клапите на климатроника, защо?

Мнениеот alexander.georgiev4 » Пет 09 авг 2019 8:28


При мен е същият проблем 213 което контролира клапата на централните. Оказа се че мотора е здрав но се е счупила пишунката която контролира клапата.
Аз вързах клапата на постоянно отворено със свинска опашка и извадих моторчето.
;) Сега работи духа и е супер, сигурно има грешка но не ми пука особено.


sizerkana
Мнения: 47
Регистриран на: Чет 05 ное 2015 16:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6, тракат клапите на климатроника, защо?

Мнениеот sizerkana » Вто 26 ное 2019 14:47


И аз имам подобни проблеми , може ли малко снимки горе доло кое от къде се демонтира , трябва ли да се сваля та лото и темп.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: A999, anton123 и 49 госта