Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот toni_tv » Пон 09 май 2016 19:42


Как се сваля кутията на компа при Б5 съмнява ме че оттам влиза вода под мокета при комфорт модула. Отвих гайката на болта до жилото но държи някъде на друго място. Да не би да има болт в самата кутия вътре ?




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот Xaxy » Вто 10 май 2016 10:03


Тони мисля,че на лично ти обясних всичко,ако пак не можеш се справиш снимки,да правя ли да видиш?


Потребителски аватар
toni_tv
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 21:43
Автомобил: Passat B5 syncro
Двигател: ADR
Местоположение: Белоградчик

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот toni_tv » Вто 10 май 2016 21:21


Не благодаря ти много.


Потребителски аватар
f_dream
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 11 ное 2013 12:38
Автомобил: VW Passat 5
Двигател: 1.8 2003
Местоположение: София

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот f_dream » Вто 31 май 2016 14:21


Здравейте :)
И на мен така ми се напълни колата с вода. Проблема беше от две запушени тапи. Едната под акумулатора и втора някъде под купето. Не знам, но и на нашият пасат акумулатора е до решетката, както на снимката по-горе :) но заводски си е с ляв волан :) странно е местоположението му, но си е такова. Не мога да Ви кача клип. Водата от колата се изтичаше около час..и след това въпреки, че я пребоядисвахме зимата (заради топлината), купето доста време съхна.
Прикачени файлове
WP_20151023_10_50_42_Pro.jpg
WP_20151022_20_55_08_Pro.jpg
WP_20151023_10_51_02_Pro.jpg


Потребителски аватар
Euler
Мнения: 102
Регистриран на: Сря 28 сеп 2011 23:45
Автомобил: Passat Variant B7
Двигател: 2l TDI 4motion DSG 130kW
Местоположение: София

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот Euler » Нед 25 юни 2017 22:21


Влиза ми вода в купето САМО когато работи климатикът, при това от дясната страна (стига до задната седалка чак) . От къде влиза водата и как да я спра :neutral


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот vlado_tonev » Нед 25 юни 2017 22:32


Запушено ти е дренажното маркуче и ти прелива от ваничката.Погледни тук колко хубаво го е обяснил колегата Стефан viewtopic.php?t=316016&start=15 :beer


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот kukata_pasat » Чет 29 юни 2017 21:57


Да вметна за комфорт модула,моят го измъкнах от голямата кутия която е под мокета на шофиорската седалка и от там се показаха две кутийки по малки и ги качих в таблото под волана защото там е сухо и няма влага.Кабелите им стигат до там и остават скрити под кората до степенката до съединителя,а мястото под волана е достатъчно за да затворя нормално таблото.


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот siko2 » Съб 07 окт 2017 10:53


Здравейте колеги. Става въпрос за Пасат Б5, 1.8, АДР. Влизам днес в колата и гледам петно от вода на тавана в близост до помощната дръжката на пасажерското място. Почнах да преглеждам по обстойно и се оказа, че е доста по мокро под сенника на шофьорското място. От къде може да влиза вода там?


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот gancho » Съб 07 окт 2017 12:23


Люк има ли, няма ли?
Комби ли е, седан ли е....рейлинг има ли?
Добре си описал двигателя, но от него вода в купето не може да влиза....


Потребителски аватар
siko2
Мнения: 158
Регистриран на: Вто 24 май 2011 13:27
Автомобил: VW Passat B5 1997
Двигател: ADR
Местоположение: София

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот siko2 » Съб 07 окт 2017 12:40


Колата е седан, без люк и рейлинг.. Твърд покрив :)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 07 окт 2017 12:43


Единствените вариант, които ми хрумват са през антена на покрива и от там по кабела та до сенника, обаче покрай задната дръжка или пак от там или се е разлепило някое от уплътненията на вратата и подлизва
И още нещо, което се сетих и беше при мен, отлепено или не добре залепено челно стъкло. На мен ми се беше отлепило някак си задното стъкло и като отворих багажника вътре направо валеше :mrgreen


Потребителски аватар
МартиЧелебиев
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 26 сеп 2017 18:26
Автомобил: VW Passat b5
Двигател: AFN
Местоположение: Smolyan

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот МартиЧелебиев » Чет 26 окт 2017 17:49


Колеги и аз да се похваля. Последните дни Валя дъжд, Пасата (б5 комби) седеше на паркинга пред нас, без да се е движил. Сутринта случайно докато слагах детето на задната седалка, забелязах че на пода заш шофьора имаше обилно количество вода. ИЗТРЪПНАХ! Махнах стелката и натиснах с рък пода. Чу се бълбукане на вода. Проверих и на пода на шофьора. Там мулета беше леко влажен. Забих спринцовка с игла там и като дръпнах буталото на спринцовката отново бях ужасен. Спринцовката се напълни с около 10 мл.вода. Следователно комфорт модула е във вода също. Първото което направих беше да се опитам да изкарам водата на автомивка с прахосмукачка, понеже тези дни нямаше как да разглобяване колата, защото пътувам с нея всеки ден, А и съм на работа. След работа свалих акумулатора и поставката му и изчистих отсека от шума и кал. Отпуших двата дренажни канала, който бяха запушени. Отидох и на автомивка да пробвам каква съм я свършил и изненада пак беше влезнала вода. Вратите бяха сухи и уплътненията на колата към който лягат вратите също.За жилото на капака нямаше течове до лоста за отваряне. Отворих филтър на купето, беше сух, борд компа също беше сух. Това което забелязах е, че капчи вода от капачката за крика зад предното ляво колело. Скоро е сменян челния прозорец, мислех, ще е от него. В крайна сметка вече незнам какво да правя. Намислил съм вече садистични дейности:
-разпробиване на нови дренажни отвори под шофьора и зад шофьорската седалка и намазване със силикон да забави малко гниенето.
-качване на комфорт модула под волана да бъде на сухо
- слагане на найлон под мулета да не мухлясва, което може и да не подейства.
Ако някой има други предложения ще съм благодарен да ги споделите. Благодаря предварително!


raykovpasssat
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 15 дек 2017 17:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот raykovpasssat » Пет 15 дек 2017 17:52


Здравейте колеги,
имам същия проблем като другия колега. Мокета зад шофьора е мокър, а на шофъора е влажен. Проблемът се появи след като вече превантивно махнах дренажните маркучи под акумулатора. Откъде може да е влагата?


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот jagler » Нед 17 дек 2017 14:11


И при мен е същото,влиза от по-отгоре между металната кора и декоративната.Силиконирал съм отдолу,където е проблемно и също така дюбела с който се завива кората до лампичката.Но май се оказва по-горе някъде...трябва да свалям пак кората и да седи така и да се гледа.


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот jagler » Чет 28 дек 2017 21:19


Свалят се корите на проблемните врати,от вън по стъклото се полива леко с шише точно на уплътнението от вън и се гледа.Може и на отворена врата да се направи така е най-добре.И водата избива между /металната кора/ която държи стъкло-подемника и стъклото и вратата,там има уплътнение оригинално,но с времето се е напукало и от там тече и влиза вода към мокета през пластмасовия праг.Решението е да се намаже със силикон по възможност пресен да хване добре след като е подсушено и обезмаслено и се намазва отдолу и от двете страни,горната може да не се маже.И така е и за всички врати!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Shamata, SKIZOR93, vasko__2 и 100 госта