Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот dlug » Пон 25 ное 2013 15:49


SvilenG19 написа:... Не е от тапи защото колата стои в покой през нощта и се пълни....

Това не го разбрах. Кои тапи имаш предвид когато колата стои в покой? Всички тапи, които се сещам могат да вкарват вода в купето и при покой. Кажи подред какво си направил-отворите за оттичане на водата под акумулатора и сервото, уплътнението под кутията на филтър купе, уплътнения на вратите, предно или задно стъкло (добре ли са залепени),има ли я пластмасата над акумулатора и дали е здрава?
Това дето са ти залепили лайстната не вярвам да помогне, моята не е залепена и не влиза вода, друга причина има...
Ако е за майстор-евентуално София-Ваското1, Никси...ще ги намериш в Сервизи




Потребителски аватар
SvilenG19
Мнения: 71
Регистриран на: Съб 05 окт 2013 14:16
Автомобил: Passat B5.5 1.9TDI
Двигател: AVF 131hp
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот SvilenG19 » Пон 25 ное 2013 16:04


Казваха ми , че отдолу на купето може да нямам някоя тапа и от там да влиза , но явно не е от това. Отводнителния отвор под акумулатора е изчистен , дори махнах гумения маншон. Под сервото също го препипах , има тук таме някоя шумка , но всичко почистих. Уплътнението под филтър купе се вижда дори и когато махнеш само филтъра и ако влиза вода , то като махнеш филтъра и долу към перката ще бъде мокро и ще се види ако е минала вода от там а то е сухо. На вратата залепих само там където подливаше под кората , за уплътнения не съм гледал. Аз мисля , че е само от вратата. Между предните и задните места за краката , под предната седалка има греда която отделя и фактически вода която влиза отпред ще се събира отпред. Лично тествах и когато отзад се беше събрала вода спрях колата под наклон напред и всичката вода се беше събрала под предната седалка в една локва и до там, много малко беше пропуснало отпред.


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот tdi4motion » Пет 29 ное 2013 16:07


До къде стигнахме с наводняването..продължава ли или е суша вече :rolleyes


Потребителски аватар
SvilenG19
Мнения: 71
Регистриран на: Съб 05 окт 2013 14:16
Автомобил: Passat B5.5 1.9TDI
Двигател: AVF 131hp
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот SvilenG19 » Пет 29 ное 2013 21:27


След силикона по вратата мисля че влиза по-малко ..... но влиза. Звънях на форумният майстор vaskoto1 , много точен и добър човек .. обясни ми с подробности познатите места от където може да е и ми каза че проблема е много малък и лесен за отстраняване, но изключително труден за намиране. Утре мисля да свалям предна седалка и да сваля или изрежа мокета... след това поливане и да видя от къде влиза. Само това ми остава...


Потребителски аватар
SvilenG19
Мнения: 71
Регистриран на: Съб 05 окт 2013 14:16
Автомобил: Passat B5.5 1.9TDI
Двигател: AVF 131hp
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот SvilenG19 » Съб 30 ное 2013 12:06


Сега се загледах по задната дясна врата отвън и по горният край като я натисна и поддава навътре. И визуално има разлика от предната като погледна по дължината на колата (2-3mm)На другите врати натисках и нямаше такъв луфт или потъване да го наречем. Познат ми каза и , че долната лайсна отвън на стъклото (където са дупките за изтичане отдолу) уплътнението което прилепва за стъклото с времето ставало по-твърдо и не си вършело работата и от там може да е проблема. Тук във Враца както казах нищо не става от градските сервизи и майстори (отиваш и почваш да му обясняваш как да ти свърши работата) и ще дойда до София ако трябва ,за да го види човек който си знае работата и ще си я свърши най-важното. Жалко , че Васко няма да може поради условията на работа иначе един такъв майстор трябва. Вчера на автомивка дръпнаха водата до суша , след 2 часа каране отзад пак е мокро. Събрала се е някъде тая вода и трябва да побързам с отстраняването на проблема , защото до края на зимата ще бъда като флинстоун.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот gancho » Съб 30 ное 2013 12:25


На автомивката са ти дръпнали само повърхностната вода.Отдолу е 3см кече и водата в него е поне 3 пъти повече от тази,която са ти дръпнали.
п.п.Като си купих колата,още в автокъщата доста пипах мокета-навсякъде сухо.Но това не попречи след това да изкарам половин кофа вода отдолу :banghead .Ама пък бяха изпрали мокета както е на нова кола,в магазина :mhihi .
:beer


Потребителски аватар
tdi4motion
Мнения: 106
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 8:33
Автомобил: VW Cross Touran
Двигател: BMM TDI 140 hp
Местоположение: София<->Правец

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот tdi4motion » Съб 14 дек 2013 11:49


Някакво ново развитие по темата... :rolleyes


Потребителски аватар
golf II gti
Мнения: 483
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 18:59
Автомобил: Jetta GL
Двигател: RP
Местоположение: Сливен

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот golf II gti » Пон 03 фев 2014 16:01


Колеги, и при мен се появи този проблем. Интересното е, че само на задно дясно място се мокри. Имах такъв проблем скоро,но подсуших и после нищо. Преди няколко дена пак се появи.Интересното е , че не е валял такъв силен дъжд. Преди няколко дни минах през една наводнена улица и каточели след това се появи водата в купето. Погледнах тапите долу, но всичко е наред.Трябва и аз да пробвам с вратата.


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот yarek » Нед 18 май 2014 6:03


Има ли развитие относно отстраняване на проблема? На един познат му е мокро от двете страни от зад в краката. Годляма е мъка с тази вода.


garnati
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 30 ное 2009 17:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: smolqn

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот garnati » Пет 23 май 2014 16:54


Аз съм с десен волан и съм имал същия проблем. Провери жилото за предния капак. Там дето минава има маншон може да е излезнал.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот IRRITATING » Вто 03 юни 2014 12:02


Да докладвам :icon_lol Вчера махнах корите и видях ,че водата минава между вратата и металната кора Свалих въпросната
кора изчистих я добре и наклепах санитарен силикон Почти съм сигурен ,че няма да тече :rolleyes


Потребителски аватар
Lonely-Wolf
Мнения: 277
Регистриран на: Чет 29 дек 2011 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот Lonely-Wolf » Вто 03 юни 2014 20:13


От кога още съм ви казал за силикона и вратите :mhihi .Тука преди седмица след около година суша в купето пак намерих вода,побеляха ми още 300 косъма на главата :screwy . След 15 минутно циклене в една точка,разглобих вратата,силикона беше наред. Липсваше ми една тапа,а точно при този дъжд бях спрял колата малко под наклон и наклона е помагал на водата да се мушка направо в дупката :banghead

п.с. вече внимавам и на какъв наклон я спирам,че не ми се търсят тапи :mhihi


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот stoyan0304 » Сря 04 юни 2014 9:52


Влизащ в пасата в пороен дъжд и започваш да се ослушваш за течове и постоянно пипаш мокетите под пасажерите, покрай гумените уплътнение на ръбовете на вратите отвътре тавана, шибедаха всичко възможни, покрай предните колонки до таблото отдолу и така се установява! Успех :th_up


Потребителски аватар
GTashkov
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 11 яну 2014 16:05
Автомобил: Passat B5 1.9 TDI Synchro 110HP
Двигател: 1997

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот GTashkov » Съб 20 сеп 2014 8:20


Привет колеги! Наскоро имах същият проблем с моя пасат (B5, 97г). Моят, при пороен и продължителен дъжд, систематично се пълнеше с вода, само и единствено в краката на задния пасажер от дясно. След един ден ходене по мъките, с майстора :banghead , открихме къде е проблема. :bowdown Когато се свалят декоративните кори на вратите, се вижда още една, метална кора, която има задачата да държи всичките кабели, повдигача за стъклото, колонките и като цяло всички чаркове на вратата. Та тази същата ламаринена кора е прикрепена с болтове към тялото на вратата и преди дълги години в далечната 1997 е била изолирана с нещо като силикон. С времето обаче същият този силикон е започнал да се разяжда и в един хубав момент напълно се е разсипал. Така при голям дъжд, водата си капе по прозореца, стича се надолу, но вместо да излезе напълно през създадените отводнителни канали, тя се стича през нарушеното уплътнение и влиза в купето, тъй като, декоративната кора минава над уплътнението на вратата, и така капка по-капка, вир става. След сваляне на корите, почистване на старото уплътнение, и солидно ре-уплътняване със силикон, течовете бяха преустановени
Надявам се, че съм бил полезен :bishop
Поздрави !


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот yarek » Съб 20 сеп 2014 12:02


Профилактично отварях и моите кори, използвах горещ силикон. Нямам ядове за сега. Явно че това е чест проблем в това купе.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 39 госта