Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
МартиЧелебиев
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 26 сеп 2017 18:26
Автомобил: VW Passat b5
Двигател: AFN
Местоположение: Smolyan

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот МартиЧелебиев » Съб 10 фев 2018 17:08


Моя проблем го реших за сега. Оказа се, че е влизало вода от стъклата на вратите(уплътненията), но трябваше да разглобяване всичко за да видя къде е проблема.Влизаше вода и от уплътненията на компютъра. Решението беше:
- изчистване старата паста от металните кори, след което нагрях ръбовете с пистолет за горещ въздух за да изгори остатъците
- подмазване със силикон на металните кори
-притягане на болтовете
-изчистване на отводнителните канали на вратата.
-свалих борд компютъра, махнах старото уплътнение на пластмасовата кутия и подмазах с Ceresit FT101
Отводних колата, чрез разглобяване на седалки и мокет, източване на водата, профилактика на модула и сушене на кечето с пистолета за горещ въздух
-Прежалих колата и пробих 2 дупки в пластмасовите тапи на пода одзад и им побългарих капачки.
Ових комфорт модула с найлоново фолио за всеки случай.
Сглобих колата.
От време на време проверявам да не се е наводнила пак.




SVAG
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 15 мар 2018 21:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот SVAG » Вто 10 юли 2018 14:48


GTashkov написа:Привет колеги! Наскоро имах същият проблем с моя пасат (B5, 97г). Моят, при пороен и продължителен дъжд, систематично се пълнеше с вода, само и единствено в краката на задния пасажер от дясно. След един ден ходене по мъките, с майстора :banghead , открихме къде е проблема. :bowdown Когато се свалят декоративните кори на вратите, се вижда още една, метална кора, която има задачата да държи всичките кабели, повдигача за стъклото, колонките и като цяло всички чаркове на вратата. Та тази същата ламаринена кора е прикрепена с болтове към тялото на вратата и преди дълги години в далечната 1997 е била изолирана с нещо като силикон. С времето обаче същият този силикон е започнал да се разяжда и в един хубав момент напълно се е разсипал. Така при голям дъжд, водата си капе по прозореца, стича се надолу, но вместо да излезе напълно през създадените отводнителни канали, тя се стича през нарушеното уплътнение и влиза в купето, тъй като, декоративната кора минава над уплътнението на вратата, и така капка по-капка, вир става. След сваляне на корите, почистване на старото уплътнение, и солидно ре-уплътняване със силикон, течовете бяха преустановени
Надявам се, че съм бил полезен :bishop
Поздрави !


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот Iezekil » Вто 16 мар 2021 8:46


Здравейте.При мен се мокри постоянно зад пасажерската седалка/Пасат Б5,5/.Кората на вратата съм облепил,не е тя.Около филтъра на купето съм лепил,отпада.Единствено ми прави впечатление,че като отворя вратата е мокро горното вътрешно уплътнение на самата врата,онова,дето прилича на велурено.Там и до него на самата ламарина на вратата виждам влага.Освен от там някак да капе директно по пода,понеже мокета по самия праг е сух/вертиколното парче/,но пода до него е основно най-мокър.Колата не се кара,затова изключвам да влиза отдолу на горе вода през някоя тапа.Някой с такъв проблем или с идеи,че много ме е яд?


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 17 мар 2021 2:03


Да попитам за моя Пасат Б5,5, доскоро не влизаше вода, но сега забелязвам, че само като си мия колата на портална автомивка влиза вода през задна лява врата.

Някой да е имал подобен теч и да сподели решението?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот Iezekil » Сря 17 мар 2021 8:26


"През вратата" в повечето случаи значи през алуминиевата тава под кората.Сваляш кората,охлабваш болтовете на алуминиевата тава и мажеш силикон.Преди това намокри обилно стъклото за да си сигурен,че е от там,или огледай по подробно от къде точно влиза.




Колеги,някой по моя проблем от предното мнение?Сега вали,гледах отвътре но не намирама теч.Мокета пака е мокър повечко в ъгъла до задната седалка,но отвесната част на прага е суха.Това го казвам,понеже ме съмни да няма дупка под самото уплътнение на вратата и от там да подлизва.Не можах да изкарам уплътнението да видя де...


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот KBK » Сря 17 мар 2021 9:06


Както го описваш ми се струва че си тече точно под алуминиевата тава, но казваш че си запознат с този проблем и си го отхвърлил. Аз бих свалил пластмасовата декоративна кора и бих поливал обилно отвън вратата а някой да седи вътре за да се види откъде влиза. Преди доста време бях лепил алуминиевите тави със силикон но след време едната врата пак протече оттам. Успех.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот Duke_BG » Сря 17 мар 2021 9:07


май ще трябва да сваляш тавана за да си провериш релсите на тавана - огледай ги първо дали не е заминало уплътнението им


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Пасат б5.5 - възможни причини за водата в купето

Мнениеот Iezekil » Сря 17 мар 2021 13:02


Тавата я отхвърлих а и я минаах пак профилактично.Все пак прага е сух-и пластмаса и мокет.Що се отнася до рейлингите-от къде би минала водата,без да мокри вертикалния мокет?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта