Passat B5 маркировка на пружини

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: B5 маркировка на пружини

Мнениеот samo_pechka » Нед 11 май 2014 20:56


Аз за едната си кола купих от продавалника , човека си беше снимал пружините, точките , беше описал и от каква кола са . Още не съм ги сложил , все не намирам повод :redface При вас все в някоя морга ще има . Или евентуално от продавалник.




WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: B5 маркировка на пружини

Мнениеот WasteLand_TD » Пон 12 май 2014 9:02


toni_di написа:Здравейте отново, преди седмица смених и четирите амортисьора на колата (BOGE) и сега се вирна още повече. Отпред вече можеш спокойно да си провреш дланта във вертикално положение над гумата , без да опреш във веждата :icon_sad .
Бихте ли ми казали, как най-безболезнено да се коригира това?
Тук освен, че визуално не изглежда добре, забелязвам и друг проблем, полюшването, което целях да премахна със смяната на амортисьорите все още се усеща и при по-висока скорост е неприятно!


Колега, имаме два еднакви Пасата Б5 АФН, с еднакви маркировки пружини оригинални амортисьори и т.н, даже и еднакви цветове :)
Единия е на бая повече километри и си личи как седи малко по-ниско от другия предполагам по-уморен е, вози по-твърдо, но пък седи по-стабилно на пътя.
Смених на другия амортисьори, защото точно както казваш полюшваше с Боге(оригиналните с щампата пак бяха Боге).Неприятното накланяне на дългите завои по магистралата изчезна, но не стана кой знае колко по-стабилен.Возията обаче си му се запази.Предупреждаваха ме ако искам по-стабилно и твърдо поведение да сложа Билщайн, но на стария ми Пасат Б4 бях сложил такива и върху 50 стотинки да минех се усещаше дет се вика.
Та повече държах на приятното возене отколкото на стабилност и затова сложих Боге.При смяната съвсем незначително се повдигна колата и то по-скоро отзад личи.
Така че ако искаш по-добро,стабилно поведение си намери комплект оригинално спортно окачване.

Последна промяна от WasteLand_TD на Нед 14 дек 2014 23:07, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
dimovip
Мнения: 1085
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 19:16
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR
Местоположение: Бургас

Re: B5 маркировка на пружини

Мнениеот dimovip » Нед 06 юли 2014 11:15


Колеги предните ми пружини са с една кафява и една бяла точка.искам да я повдигна малко, коя е следващата по височина, и понеже не ми се ляга отдолу да гледам задните пружини... те като маркировката на предните ли трябва да имат?


lightning
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 26 окт 2010 6:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот lightning » Вто 22 юли 2014 7:19


Моя стикер в багажника липсва. Преди време бях срещал тук линк към руски сайт, където един пич по ВИН вадеше всички данни, които са на стикера, но сега не го откривам. Някой да се сеща за този сайт?


Потребителски аватар
mopowah
Мнения: 322
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 10:19
Автомобил: Mercedes C220d T -- VW ID3 Max
Двигател:
Местоположение: DK

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот mopowah » Чет 21 авг 2014 14:07


За код 1BB какви са цветовете на пружините?


zando_yes
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 18 мар 2013 13:30
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот zando_yes » Сря 15 окт 2014 11:23


Здравейте колеги, пасата е 1,9 тди ATJ 115 кс, предницата е много ниска. Попаднаха ми пружини с една бяла и три оранжеви точки, питам как се стоят преди да съм ги сменил.
Поздрави


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот butsefal » Пет 24 окт 2014 22:28


Колеги, прави ми впечатление че тук си говорите предимно и само за FWD или иначе казано само за коли на предно а моя пасат е синхро/4моушън. Така и не схванах от предните страници кой цвят на тояката какво означава зато и е следващият ми въпрос - за какво да се оглеждам като цветова гама за задните пружини, като се има в предвид, че пасата е комби и че доста често ще трябва да вози товари. В момента ми се вижда виснала и ми се ще да я повдигна леко. Утре ще се постарая да намеря къде седи стикера който сте снимали и да го кача.


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот butsefal » Вто 28 окт 2014 21:41


колеги, не намирам тази лепенка- къде трябва да се намира. Вчера сменях мост и видях на едната пружина само 2 сини точки (ако моагат да се нарекат точки).


zando_yes
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 18 мар 2013 13:30
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Враца

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот zando_yes » Чет 30 окт 2014 10:32


Вчера смених пружините, окачването по лепенката отзад при резервната гума е 1ВА. Пружините бяха с една бяла и три кафяви точки. Сега колата, отзад и отпред, е с еднаква височина. Интересното е че, пружините, които бяха на пасата са с една зелена и червена(или розова) точка, но и амортисьорите бяха по-къси, да кажем комплект с тези пружини, защото не станаха на новите, та и амортисьори взех.


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот butsefal » Сря 05 ное 2014 22:14


днес във фолксваген (авточоис) казаха че за мен пружините са с 3 сини точки и че номера им е 4BO 511 115 J
лепенката още не съм я търсил


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот butsefal » Пон 24 ное 2014 23:19


сложих гореспоменатите пружини (3 сини точки). Ефекта е осезаем, но незадоволителен - ако вие не ми подскажете нещо мисля да прибегна до варианта с набиването на тампони в пружините (както бях направил на "гоуфу").


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот samo_pechka » Пет 11 сеп 2015 21:33


Темата е стара, но винаги актуална :biggrin . Ето с колко се вдигна отзад колата ми с пружина от 1BF окачване на Пасат 5.5 комби , тук сложена на А6 Ц5 комби с 1BA (преди) . Така беше...
Преди....jpg
Така стана....
След....jpg
Отзад.jpg

Оригинално пружината беше с 1зелена+1синя точки, другата която сложих е с 1сива+2зелени . За отпред съм приготвил следната пружина: 1жълта+3кафяви. Оригиналната на колата е 1жълта+1кафява. Не знам кога ще ги сменя и тях, ще гледам да съчетая две-три неща заедно и тогава . Ще кача снимки и за отпред .
Оопссс...сори :redface по погрешка съм качил снимка на преден мост. За съжаление съм изтрил снимката за отзад, преди манипулацията , но мога само да кажа, че ръба на калника си беше пак на 67.5см от земята :beer .
Манипулацията я правя поради необходимост и "добрите" ни шосета. Вече пълна като е колата, ще стои все едно както е била преди, но празна .


Потребителски аватар
mengito
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 20 авг 2014 22:00
Автомобил: PASSAT B 5
Двигател: AHL100613 97
Местоположение: Севлиево

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот mengito » Пон 21 сеп 2015 21:05


колеги и аз моля за помощ, моите са много ръждясали. едната даже счупена купих втора ръка с три сини и една сива много ми е интересно какво означава тези маркери. а впрочем колата е б5 седан 98г с газ.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот samo_pechka » Пон 21 сеп 2015 22:04


mengito написа: купих втора ръка с три сини и една сива много ми е интересно какво означава тези маркери

Означава, че са за тежък пасат ( с голям мотор, примерно 2.5тди с автомат ) и ниско окачване. При теб какъв ще е ефекта не знам още, защото нямам доп.данни дали самата ти кола е с ниско окачване, или е с нормално, какъв е двигателя всъщност?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat B5 маркировка на пружини

Мнениеот samo_pechka » Съб 21 ное 2015 20:08


Все се канех да приложа снимките след повдигането и отпред. Малко се позабавиха нещата, тествах колата как се държи, как вози , стабилността в завой, при спиране . Нямам забележки! Следващата фаза на повдигането ще е да се купят маалко по-високи гумета 205/60/16. Ще сменя и с по-големи дискове предните ( супортите вече са набавени ). Правя го донякъде и заради самите гуми дето смятам да сложа ( с по-голям външен диаметър са ). И с това смятам да приключа с проекта по повдигането. За тези които се питат какви са пружините преди и след, да се върнат на по-предното ми мнение (със снимките)
Отпред повдигането стана с два см, отзад с 2,5см ( спрямо преди )
1.снимка.jpg
2.снимка.jpg
3.снимка.jpg
4.снимка.jpg



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bobi_robi и 34 госта